5 pomysłów na Dzień Dziecka w domu

Dzień Dziecka w domu to doskonały czas, by zagrać we wszystkie gry, na które zwykle brakuje Wam czasu | fot.: Endo

Zastanawiasz się, jakie atrakcje na Dzień Dziecka możesz przygotować, by cała rodzina świetnie się bawiła? Podpowiadamy pięć sposobów, na to, by Dzień Dziecka w domu zmienił się w wielkie święto zabawy, radości i beztroski nie tylko dla najmłodszych.

  1. Pyszne świętowanie

Świętowanie Dnia Dziecka wymaga odpowiedniego menu. Wcześniej ustalcie, jakie są ulubione potrawy dziecka na każdy z codziennych posiłków, ukochane napoje i przekąski. Zaproś dziecko do kuchni – Dzień Dziecka w domu można celebrować wspólnie, przygotowując specjalne dania dla całej rodziny. Niech w tym wyjątkowym dniu dorośli też dostosują się do wybranego przez najmłodszych menu!

Wspólna zabawa w domu dziewczynki z hula hop
Wspólna zabawa w domu z hula hop | fot.: Endo
  1. Taniec radości

Nic tak nie dodaje pozytywnej energii jak wspólny, radosny taniec. Włączcie ulubione dziecięce hity i tańczcie w parach lub indywidualnie, utwórzcie rodzinnego węża (może poprowadzi dziecko?) lub niech każdy pokazuje oryginalne ruchy, które będą powtarzać inni. Możecie też stworzyć własny, rodzinny układ taneczny – nie musicie tańczyć idealnie, postawcie na kreatywność i dobrą zabawę!

  1. Niezwykły spektakl

Dzień Dziecka w domu nie musi oznaczać tego, że nie odwiedzicie teatru. W to szczególne święto, zdarzają się rzeczy niezwykłe i nawet duży pokój w domu potrafi zmienić się w scenę, a rodzice w aktorów. W tajemnicy przed dzieckiem przygotuj krótki spektakl lub po prostu czytanie bajki z podziałem na role. Przed wejściem do pokoju sprawdź wydrukowane wcześniej bilety i wskażcie miejsca widowni – dbałość o detale zachwyci dzieciaki!

Dziewczynka w domu w różowych kaloszach
Dzień Dziecka w domu nie musi oznaczać tego, że nie odwiedzicie teatru | fot.: Endo
  1. Wielka gra

Dzień Dziecka w domu to doskonały czas, by zagrać we wszystkie gry, na które zwykle brakuje Wam czasu. Od rana do wieczora wyciągajcie kolejne planszówki, puzzle, gry karciane, zgadywanki i… grajcie w najlepsze! A może podzielicie się na drużyny i zorganizujecie rodzinny turniej? A gdy gry na siedząco będą już Was nużyć, czekają jeszcze kalambury z pokazywaniem haseł i wiele więcej…

  1. Kreatywna zabaw(k)a

Czym byłby Dzień Dziecka bez prezentów?! Wybierając podarunek dla swojej pociechy, zwróć uwagę na to, by od razu mógł stać się bodźcem do atrakcyjnej zabawy. Tak z pewnością będzie, jeśli w ozdobnym opakowaniu dziecko znajdzie Misia Endo, którego możesz kupić tu: https://endo.pl/mis-endo. Uroczy pluszak podbije serce dziecka i stanie się nie tylko świetnym prezentem, ale także przyjacielem i towarzyszem zabaw na lata.

Zastanawiając się nad tym, jakie atrakcje na Dzień Dziecka zorganizować, by uczynić go wyjątkowym, możesz wykorzystać te sprawdzone pomysły. Niezależnie od tego, które z nich zrealizujesz, najważniejsze jest jednak to, że ten wyjątkowy dzień spędzicie razem – wesoło i w rodzinnym gronie. Wspaniałego Dnia Dziecka!

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

przebranie dzień dziecka

Bajkowy prezent na Dzień Dziecka

Nie masz pomysłu na prezent dla swojej pociechy z okazji Dnia Dziecka? Szukasz czegoś oryginalnego, …