kredki
Każde dziecko uwielbia rysować czy kolorować, dlatego rodzice muszą zadbać, aby w domu znajdowały się odpowiednie dla nich kredki | fot.: stock.adobe.com

Crayon Rocks – alternatywa dla tradycyjnych kredek

Każde dziecko uwielbia rysować czy kolorować, dlatego rodzice muszą zadbać, aby w domu znajdowały się odpowiednie dla nich kredki. Zwykle decydujemy się na zwykłe, ołówkowe lub świecowe, niemniej jednak nie zawsze spełniają one oczekiwania dzieci. Alternatywą dla tradycyjnych kredek są produkty Crayon Rocks. Dlaczego warto kupić dziecku kredki Crayon Rocks?

Właściwy chwyt

Kredki Crayon Rocks wyglądem nie przypominają zwyczajnych kredek – są one bowiem w kształcie kamyczków. Wydawać się może, że ta forma nie jest odpowiednia dla małych dzieci, które dopiero uczą się prawidłowo trzymać artykuły piśmiennicze w dłoni. Tymczasem okazuje się, że nic bardziej mylnego! To właśnie kredki Crayon Rocks w najlepszy sposób wspomagają naukę chwytania. Umiejętność ta jest niezbędna przy nauce pisania, i choć maluchy uczą się pisać znacznie później, niż rysować, to jednak warto od początku kształtować prawidłowy nawyk chwytania. Zgodnie z opiniami ekspertów, nawet trójkątne ołówki, niegdyś służące do nauki chwytania, nie wspomagają tej umiejętności w takim stopniu, jak kamyczkowe kredki Crayon Rocks.

Bogactwo barw

W czym jeszcze kredki Crayon Rocks okazują się być lepsze od tradycyjnych? Otóż rodzice najczęściej mają problem z wyborem kredek dobrej jakości. Albo są one łamliwe, albo ich kolory nie są zbyt intensywne. To zaś sprawia, że często decydujemy się kupić dzieciom kolejną paczkę kredek (innej marki), poszukując takich, które spełnią oczekiwania maluchów. W praktyce wydajemy mnóstwo pieniędzy, zamiast zainwestować je w kredki Crayon Rocks, które dzieciaki wprost uwielbiają. Powodem są ich intensywne kolory, które sprawiają, że każda karta papieru nabiera niesamowitego wyglądu. W ofercie Crayon Rocks znajdziemy przede wszystkim tradycyjne barwy kredek, które najczęściej wybierane są przez maluchy do rysowania i kolorowania. 

Nie tylko w domu

Nie ma wątpliwości, że kredki Crayon Rocks powinny znaleźć się na wyposażeniu pokoju każdego małego dziecka. Niemniej jednak okazuje się, że świetnie sprawdzają się one również w innych miejscach. Wyposażyć się w nie powinny przede wszystkim gabinety terapeutyczne, w których zatrudnieni specjaliści skupiają się na pracy z dziećmi. Co więcej, kredki Crayon Rocks doskonale sprawdzą się również w przedszkolach, żłobkach czy w świetlicach szkolnych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat będą uczyły się prawidłowego chwytania, co umożliwi im nabycie umiejętności pisania w zdecydowanie krótszym czasie. Kredki Crayon Rocks to inwestycja nie tylko w piękne malunki, ale przede wszystkim w dzieci. 

Materiał partnera