Zanim jeszcze dziecko zacznie raczkować, trzeba dokonać bardzo ważnych zmian w domu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak przygotować się na narodziny maluszka?

Narodziny maluszka, to dla każdego rodzica, ogromne przeżycie. Najwięcej emocji, wiąże się z narodzinami pierwszego dzidziusia, gdyż rodzice wtedy są młodzi i niedoświadczeni. Jeszcze zanim maluszek się pojawi, trzeba zadbać o kilka ważnych kwestii. Większość rodziców, czyta na ten temat książki, więc wie od czego zacząć.

Pierwszą kwestią jest oczywiście urządzenie pokoju maluszka. Może wydawać się to niepotrzebne na początku. Warto jednak, przyzwyczajać pociechę do spania w osobnym łóżku. Dzięki temu, kiedy podrośnie, nie będzie bać się spania w swoim pokoju. Jednak taki pokój, musi być odpowiednio wyposażony.

Mebelki dla malucha

Wybierając meble do pokoju maluszka, nie należy przesadzać z ich ilością. Powinna się tam znaleźć półeczka, do której maluszek sięgnie kiedy zacznie chodzić, aby móc wziąć sobie zabawkę. Warto także zadbać o komodę, która będzie nie tylko dla maluszka, co dla rodziców. Według ekspertów z babydeco.eu/, powinna być ona na tyle stabilna, aby maluch spinając się po niej jak dorośnie, nie przewrócił jej. Taka komoda, przyda się ona na wszelkie pieluszki, śpioszki i ubranka dla maluszka. Dzięki temu, że będą wszystkie rzeczy pod ręką, nie trzeba będzie chodzić do innego pokoju.

Łóżeczko

Kolejną kwestią, która jest jeszcze bardziej istotna, niż mebelki – jest łóżeczko dla malca. Noworodek, bardzo dużo śpi, dlatego ma ono ogromne znaczenie dla rozwoju malucha. Do wyboru, masz ogromna ilość łóżeczek na rynku od drewnianych, poprzez tradycyjne, aż po turystyczne. Przez rodziców, najczęściej wybierane jest łóżeczko szczebelkowe. Maluch może w nim spać, dopóki nie osiągnie 3 roku życia. Wtedy zwykle, robi się ono za małe. Bardzo ciekawe są łóżka wielofunkcyjne. Jeśli chcesz, aby służyło ono maluchowi nawet wtedy kiedy pójdzie do przedszkola, to zdecyduj się na rozkładane. Po zdjęciu szczebelków i odpowiednim przekręceniu, przyjmuje ono formę łózka z zagłówkiem. Doskonale nada się ono do pokoju dziecka, kiedy urośnie.

Pamiętaj o kontaktach i kablach

Zanim jeszcze dziecko zacznie raczkować, trzeba dokonać bardzo ważnych zmian w domu. Pierwszorzędną kwestią, jest kupienie zaślepek na gniazdka z prądem. Maluch może bowiem wkładać tam paluszki oraz zabawki, co skończyć się może porażeniem prądem. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie kabli. Należy je ukryć w specjalnych osłonkach. Nie zapomnij, o ciężkich i szklanych ozdobach na najniższych półkach. Pociecha, może bowiem je zrzucić na podłogę i skaleczyć się szkłem lub co gorsza, na główkę i zrobić sobie krzywdę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sofa w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim – minimalistyczna forma, maksymalny poziom wygody

Nie da się ukryć, że skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych nurtów we współczesnym projektowaniu …