Sportowa bielizna damska
Dobry strój do biegania, jazdy na rowerze, na pływalnię czy na siłownię sprawia, że wygodniej i lepiej się nam ćwiczy. |fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaka powinna być sportowa bielizna damska?

Sport jest przeznaczony dla wszystkich – dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn, w wieku dojrzałym i dla seniorów. Panie są aktywne fizycznie, ale nie aż tak jak mężczyźni. Dla uprawiających różne sporty kobiet przeznaczona jest bielizna sportowa. Jaka ona powinna być?

Czy kobiety ćwiczą?

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego z 2012 roku, regularne uprawianie sportu deklaruje 46 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet.  Obie płci są tak samo aktywne w dzieciństwie, ale już w gimnazjum 15 proc. dziewcząt rezygnuje w ogóle z aktywności fizycznej – w szkole i poza nią. Później zaczynają ćwiczyć same dla siebie – na basenie, na salach fitness i kursach tanecznych.

W czym ćwiczyć?

Dobry strój do biegania, jazdy na rowerze, na pływalnię czy na siłownię sprawia, że wygodniej i lepiej się nam ćwiczy. Nie miewamy obtarć naskórka, zimą nie jest nam zbyt zimno podczas aktywności na świeżym powietrzu, a latem organizm ma zapewnione odpowiednie chłodzenie i odprowadzanie potu na zewnątrz. Przy wyborze stroju do ćwiczeń należy szczególną uwagę poświęcić bieliźnie sportowej.

Pełni ona ważną funkcję zwłaszcza u kobiet. Podtrzymuje biust, zapewnia ochronę miejscom intymnym przed urazami mechanicznymi i infekcjami. Przede wszystkim, bielizna ta musi być komfortowa i dobrze dobrana do figury kobiety. Niewygodna bielizna damska do ćwiczeń może skutecznie zniechęcić nas do kolejnych treningów.

Bielizna tego typu powinna być dopasowana do ciała i stanowić „drugą skórę” każdej aktywnej kobiety. Musi dawać swobodę ruchu, odprowadzać nadmiar wilgoci ze skóry i nie doprowadzać do powstawania otarć. Ważny jest dobór biustonosza sportowego. Powinien on zawierać włókna funkcyjne, zapewniające optymalne środowisko cieplne ciału sportsmenki. Najlepiej w tym zakresie sprawdzają się staniki bezszwowe, podobnie jak i cała tego typu bielizna. Sklep internetowy i sklep stacjonarny z bielizną może zaproponować nam wiele staników pozbawionych szwów.

Zawsze powinniśmy mieć w torbie sportowej drugą bieliznę na zmianę, aby przebrać się po treningu. Bielizna damska na kinga.com.pl pozwoli kobiecie na wybór odpowiednich ku temu kompletów. Wybierzemy z oferty tego sklepu www także szorty czy figi z lekkich miękkich materiałów, w których można wygodnie ćwiczyć.

Bielizna termoaktywna

Prócz standardowej bielizny do ćwiczeń, panie mogą zaopatrzyć się ponadto w bieliznę termoaktywną. Odprowadza ona pot dzięki odpowiednim tkaninom wykorzystanym do jej uszycia. Sprawia, że można uprawiać sport w najbardziej komfortowych ku temu warunkach, bez narażania swojej skóry na odparzenia i wychłodzenie. Takie zadania bielizna termiczna. Można ją nabyć w sklepach internetowych, a bielizna online wybrana zgodnie z wymiarami kobiety będzie tak samo dobrze leżała jak ta kupiona w sklepie tradycyjnym. Pamiętajmy, że odpowiednie jej dopasowanie jest bardzo istotne dla wygody użytkowania w przyszłości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

polskie podcasty

Najciekawsze polskie podcasty

Podcasting staje się w Polsce coraz bardziej popularny. To przystępna forma dzielenia się wiedzą, ciekawymi …