Karnawałowy bal dla dzieci
Czym byłby prawdziwy karnawał bez kostiumu? Jeśli urządzasz dla dzieci przyjęcie, postaraj się o ciekawe przebranie i oczywiście pamiętaj, aby powiedzieć wcześniej gościom o strojach. |fot.: materiał partnera zewnętrznego

Karnawałowy bal dla dzieci – zorganizuj go w domu

Wraz z Sylwestrem rozpoczyna się szalony karnawał. Chętnie wtedy urządzamy przyjęcia, na których nierzadko obowiązuje przebranie. Jest to czas zabawy nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci i doskonała okazja do kinderbalu. Jak zorganizować ciekawą imprezę dla najmłodszych?

Od czego zacząć?

Przyjęcie karnawałowe dla dzieci to nie tylko okazja do zaproszenia przyjaciół naszego potomka, ale również do wspólnego spędzenia czasu z pociechą. Każdą imprezę urządzaną w domu trzeba najpierw odpowiednio przygotować, aby goście się nie nudzili i na długo zapamiętali świetną zabawę. Pamiętaj, że nie wystarczy tylko postawić na stole przekąski i coś do picia – prawdziwe przyjęcie karnawałowe wymaga odpowiedniej oprawy, a dekorowanie domu z rodzicami może być dla dziecka równie dobrą zabawą, jak spotkanie z przyjaciółmi. Od czego zacząć? Oczywiście od zaproszeń. Możecie kupić gotowe kartki w sklepie papierniczym, albo przygotować je w domu. Jeśli wybraliście tę drugą opcję, postarajcie się, aby blankieciki były oryginalne. Użyjcie różnych materiałów i technik, wykorzystajcie brokat, kolorowe farby, stemple i kredki.

Strój karnawałowy

Czym byłby prawdziwy karnawał bez kostiumu? Jeśli urządzasz dla dzieci przyjęcie, postaraj się o ciekawe przebranie i oczywiście pamiętaj, aby powiedzieć wcześniej gościom o strojach. Podobnie jak w przypadku zaproszeń, również kostium możecie zrobić w domu wykorzystując stare ubrania i dodając kolorowe ozdoby. Do tego wycięta z papieru maska na gumce i gotowe! Jeśli nie masz cierpliwości do szycia albo Twoje dziecko chce mieć skomplikowany kostium, poszukaj stroju w sklepach z zabawkami, również tych internetowych, jak np. PaTaToy. W ten sposób Twoja pociecha może zostać zarówno piękną księżniczką, jak i groźnym smokiem, czy ulubionym zwierzątkiem. Możliwości jest naprawdę wiele, więc z pewnością nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego przebrania.

Przygotuj rozrywkę i dekoracje

Strój, nawet najpiękniejszy, to nie wszystko. Aby zabawa była udana, warto też postarać się o zajęcie dla małych gości. Jeśli zauważysz, że dzieciaki zaczynają się nudzić, zorganizuj zawody albo zaproponuj wspólną grę, w której wszyscy mogą wziąć udział. Pamiętaj, aby proponowana przez Ciebie rozrywka nie polegała wyłącznie na rywalizacji i na wszelki wypadek przygotuj sobie wcześniej ściągawkę z pomysłami na zabawę dla uczestników przyjęcia. Zadbaj też, aby dzieciaki mogły coś zjeść – wybieraj owoce i zdrowe przekąski, a słodkie napoje lepiej zastąpić sokami i wodą mineralną. Aby przyjęcie było udane, udekoruj wspólnie z dzieckiem pomieszczenia, gdzie będą przebywać jego goście. Kolorowe serpentyny, ładnie przystrojony strój z kubeczkami w różnorodnych barwach i baloniki to gadżety nierozerwalnie związane z karnawałem.

Nie zapominaj o bezpieczeństwie!

Dobra zabawa to bezpieczna zabawa. Zanim przyjdą goście, sprawdź, czy wszystkie okna i drzwi balkonowe są zamknięte albo odpowiednio zabezpieczone. Wynieś kruche i szklane przedmioty z pomieszczenia, gdzie będzie odbywać się przyjęcie i na wszelki wypadek przygotuj plastry na drobne otarcia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

matka z dzieckiem na rękach

Które akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców są niezbędne w codziennej pielęgnacji?

Przyjście dziecka na świat oznacza ogromne zmiany w każdym domu. Przyszli rodzice starannie aranżują dla …