matka z dzieckiem na rękach
Z akcesoriami dla niemowląt, dzieci i rodziców niemowlęcy etap życia dziecka przebiega sprawniej i bezpieczniej | fot.: stock.adobe.com

Które akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców są niezbędne w codziennej pielęgnacji?

Przyjście dziecka na świat oznacza ogromne zmiany w każdym domu. Przyszli rodzice starannie aranżują dla niego pokój, dużo wcześniej kompletują wyprawkę, na którą składają się niezbędne ubranka dla niemowlęcia oraz akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców. Gdy nowy członek rodziny jest pierwszym ich dzieckiem, wszystkie zakupy realizuje się trochę intuicyjnie a czas i samo dziecko weryfikuje ich trafność.

Jakie akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców najbardziej niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka?

Przy pierwszym dziecku, gdy rodzice dopiero uczą się zasad macierzyństwa i pielęgnacji niemowlaka, chętnie kupują wszelkie przedmioty dla dziecka i dla siebie, które według nich mogą się przydać i ułatwić wszystkim życie w tym niezwykle angażującym czasie. Pojawienie się kolejnych dzieci w rodzinie inspiruje do już bardziej świadomych zakupów, najpraktyczniejszych wyłącznie akcesoriów dla niemowląt, dzieci i rodziców.

Ciekawie jest obserwować, jak te potrzeby ewoluują, a przede wszystkim jak stają się minimalistyczne, ograniczając się do tych najbardziej użytecznych, estetycznych i potrzebnych. Jednym z najbardziej popularnych przedmiotów niezbędnych dziecku jest szczotka z koziego włosia dla niemowląt. Stosuje się ją od pierwszych dni życia niemowlaka, miękkie włosie nie tylko rozczesuje delikatne włoski dziecka po kąpieli, ale masuje skórę, co sprawia, że dziecko się uspokaja a nawet zasypia, nawet takie, które zdecydowanie nie polubiło kąpieli. Taką szczoteczkę używa się również do masażu ciała niemowlaka, np. brzuszka czy plecków.

Warto wypracować sobie strategię, którą stosuje się przy problemach z zasypianiem maluszka, czasem jest to muzyka, innym razem szumy, ale w zasypianiu może również wspomóc masaż delikatnym włosiem ekologicznej szczoteczki.

Trudny czas ząbkowania

Okres ząbkowania dziecka jest jednym z najbardziej wymagających zarówno dla niego samego jak i dla rodziców. Akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców pomogą przejść przez trudy tego procesu. Między innymi taką rzeczą jest drewniany gryzak. To połączenie bawełnianej tkaniny z drewnianym elementem gryzaka, wykonanym z naturalnego, litego drewna, skutecznie pomaga dziecku przejść przez ten etap życia. Gryzak uśmierza ból, masuje dziąsła, usprawnia pracę szczęki. Zarówno część drewnianą jak i materiałową można prać i dokładnie umyć.

Z akcesoriami dla niemowląt, dzieci i rodziców niemowlęcy etap życia dziecka przebiega sprawniej i bezpieczniej. Również po jego zakończeniu wiele z nich pozostaje przydatnymi dla dzieci starszych, wspomagając działania pielęgnacyjne, także te samodzielne.

Materiał partnera

Sprawdź także

dziecko z rodzicami na łące

Saszetki, plecaki, czyli w co spakować skarby dziecka, gdy idziemy na spacer?

Przebywanie na świeżym powietrzu zwiększa odporność. Wspólne zabawy na placu zabaw pomagają kształtować umiejętności społeczne. …