dziecko pieniądze
Prowadzenie konta dla dziecka staje się coraz popularniejszą praktyką | fot.: materiał partnera

Czy karta płatnicza dla dziecka jest dobrym pomysłem?

Konto osobiste jest zazwyczaj zakładane podczas podejmowania pracy albo dla wygody. Wiąże się to również z posiadaniem karty płatniczej oraz wieloma możliwościami, jakie dają usługi bankowości elektronicznej. Konto oszczędnościowe, wypłata gotówki, polecenie przelewu wewnętrznego – to wszystko stanowi zaledwie ułamek możliwości spośród dostępnych opcji. Co jednak w sytuacji, gdy nasza pociecha jest już na tyle duża, że może samodzielnie obracać drobnymi kwotami na swój codzienny użytek? Czy warto pozwolić dzieciom na płatności kartą debetową? Poniżej opisujemy, jak wygląda prowadzenie bankowości internetowej dla małoletnich.

1. Karta płatnicza dla dziecka – poznaj jej zalety

2. Konto dla dziecka – wydanie karty jest szybkie i proste

3. Sprawdzenie salda rachunku płatniczego po użyciu karty debetowej to dopiero początek możliwości

4. Naucz swoją pociechę oszczędności dzięki karcie bankowej dla dziecka

Karta płatnicza dla dziecka – poznaj jej zalety

Prowadzenie konta dla dziecka staje się coraz popularniejszą praktyką. Z czego to wynika? Otóż żyjemy w mocno zdigitalizowanym świecie, co przyczyniło się do ograniczenia płatności gotówkowych. Noszenie gotówki w portfelu może być bowiem uciążliwe. To właśnie stanowi jedną z przyczyn, dla której coraz powszechniej decydujemy się na obracanie kartą płatniczą. Dlaczego zatem zamiast wyposażania swojego dziecka w ramach kieszonkowego nie przejść do stosowania kart płatniczych i założenia konta bankowego dla nieletniego? Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz łatwo zarządzać budżetem dziecka, a także przygotować wykaz jego wydatków. Dzięki temu będziesz mieć pod kontrolą to, na co wydaje otrzymane pieniądze. To jednak nie koniec korzyści – jeżeli bowiem okaże się, że nagle Twoje dziecko potrzebuje pilnie gotówki – np. na taksówkę do domu – wówczas wystarczy kilka kliknięć, aby doładować konto. Poza standardową kartą płatniczą masz również do dyspozycji kartę kredytową dla dziecka. Wiele szczegółowych informacji w tym zakresie znajdziesz pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/karta-platnicza-dla-dziecka/.

Karta kredytowa dla dziecka – wydanie karty jest szybkie i proste

Otwarcie rachunku dla swojej pociechy jest banalnie proste. Jako rodzic z pewnością poprzedzisz ten krok stosownymi przemyśleniami. Czy to nie za wcześnie na to, aby przyzwyczajać dziecko do płatności bezgotówkowych? Czy to bezpieczne? Jeżeli w Twojej głowie pojawiło się jakiekolwiek z tych pytań – oznacza to tylko tyle, że martwisz się o swoją pociechę i chcesz zapewnić jej jak najlepszy start w dorosłość. Współczesne konta bankowe pozwalają również na korzystanie z aplikacji mobilnej, co dodatkowo przyspiesza finalizowanie transakcji. Nie musisz jednak martwić się o przekroczenie ustalonych uprzednio limitów – każdy bank pozwala bowiem na stworzenie ustalonych uprzednio limitów kwot dziennych. Nie musisz obawiać się zatem, że karta będzie poddana nadużyciom w młodocianych rękach. 

Sprawdzenie salda rachunku płatniczego po użyciu karty debetowej to dopiero początek możliwości

Sporządzenie zestawienia transakcji płatniczych zajmuje tylko chwilę, a może Ci pozwolić na stałe kontrolowanie wydatków Twojego dziecka.

Teraz, kiedy wiesz już jak założyć kartę płatniczą dla dziecka, nie pozostaje Ci nic innego jak spróbować tych nowych możliwości i wspólnie z Twoją pociechą uczyć ją życia dorosłych.

Konto dziecka może być prowadzone z dbałością o detale, dokładnie tak samo jak w przypadku konta dorosłego. Dostęp do bankowości internetowej pozwala rodzicowi na bieżąco weryfikować stałe wydatki dziecka. W efekcie zyskujesz pełną kontrolę nad tym, jakie są bieżące wydatki Twojej pociechy. Jeżeli np. dostrzeżesz na wyciągach bankowych często pojawiające się wydatki w fast-foodach, będzie to dla Ciebie mogło stanowić cenną informację zwrotną dotyczącą zmiany nawyków żywieniowych Twojego dziecka. To zawsze szansa na stworzenie pola do rozmowy i chęci wprowadzenia subtelnych zmian. To właśnie jedna z zalet, jaką cechuje się bankowość internetowa. Na tym jednak nie poprzestawajmy – taka karta pozwala również Twojemu dziecku na dokonywanie wypłat gotówki.

Naucz swoją pociechę oszczędności dzięki karcie bankowej dla dziecka

Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko marzy np. o hulajnodze czy zegarku – możesz to pragnienie przekuć do kształtowania pożądanych w dorosłym życiu nawyków. Mowa tutaj o umiejętności oszczędzania. Przy wspólnych wyliczeniach warto pokazać swojemu podopiecznemu, że np. decydując się na systematyczne oszczędzanie określonej sumy pieniędzy, pozwoli na zakup wyśnionego gadżetu. Z pewnością zaprocentuje to w dorosłym życiu! Warto podejmować takie kroki, niejako przy okazji – dzięki nim Twoje dziecko będzie miało ukształtowany nawyk oszczędzania już od najmłodszych lat. To się naprawdę opłaca! 

Podsumowując, korzystanie z takiej karty płatniczej jest w pełni bezpieczne dla Twojego dziecka i nie wiąże się z większym ryzykiem niż to, które ponosimy, my – dorośli, podczas regularnego korzystania z takich udogodnień. Sprawdź dostępne propozycje i wybierz najlepszą ofertę dla Ciebie jak i Twojego dziecka!

Materiał partnera

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …