Przykładem połączenia technologii z architekturą może być dzieło „Migrujące wieżowce” Rafała i Damiana Przybyłów |fot.: infoWire

Nowoczesne technologie inspiracją dla sztuki

Wycieczka po galerii sztuki w okularach do wirtualnej rzeczywistości? To nie science fiction. Firmy technologiczne coraz częściej angażują się w działalność artystyczną i organizują najbardziej abstrakcyjne i nieprawdopodobne przedsięwzięcia.

Art and science to działania na styku technologii i nauki. Jedna dziedzina służy drugiej i na odwrót. Pozostają one w ścisłej symbiozie i wykorzystują wzajemne możliwości” – mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Jeśman, kulturoznawca i kurator wystawy „Projektanci antropocenu” w Centrum Nauki Kopernik.

Przykładem połączenia technologii z architekturą może być dzieło „Migrujące wieżowce” Rafała i Damiana Przybyłów. Jest to projekt, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany, ale założenie możemy oglądać dzięki okularom 3D.

Przedsięwzięcie skłania do refleksji nad tym, jak zmieniają się nasze zainteresowania i potrzeby związane z architekturą. Pokazuje również, w jaki sposób mogą wyglądać miasta przyszłości.

– Zastosowanie nowoczesnych urządzeń – okularów do wirtualnej rzeczywistości Samsunga – pozwala na podkreślenie futurystycznego charakteru projektu i stanowi środek wyrazu artystycznego dostosowany do rozwijającej się urbanistyki. Przenosi nas to w inny świat, w którym możemy zobaczyć coś, czego w naszej rzeczywistości jeszcze nie ma – tłumaczy rozmówczyni.

„Migrujące wieżowce” to niejedyne nowatorskie dzieło łączące naukę ze sztuką. Działania z zakresu art and science zyskują coraz większą popularność. Dają twórcom ogromne możliwości kreatorskie przy jednoczesnym wykorzystywaniu myśli technologicznej, ułatwiającej ludziom codzienne życie.

@infoWire

Sprawdź także

Bari Vecchia

Włoskie miasto Bari – coraz popularniejsze wśród turystów

Bari jest miastem położonym w południowej części Włoch, praktycznie na obcasie włoskiego buta (południe Włoch …