Zielone ubranko dla przedszkolaka
Podstawową kwestią w doborze ubranek powinna być jak największa wygoda. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W co ubrać dziecko do przedszkola?

Poszukiwania odpowiedniego stroju do przedszkola to problem, który spędza sen z powiek wielu rodziców. Często zastanawiamy się, co wybrać, aby maluch wyglądał schludnie, nie przegrzewał się, a do tego czuł się wystarczająco swobodnie i komfortowo. Jak skompletować garderobę dziecka przed pierwszą wizytą w przedszkolu?

Jedną z rzeczy, które wymagają zastanowienia, jest balans pomiędzy wygodą malucha, a jego ładnym wyglądem – czyli tym, aby nie odstawał wizualnie od reszty rówieśników. Oczywiście głównym celem chodzenia do przedszkola jest zabawa, nauka i spędzanie czasu z innymi dziećmi. Z tych względów ubranka dla dzieci nie powinny być zbyt wymyślne i nie mogą krępować ich ruchów. Oprócz tego muszą nadawać się do zabrudzenia, np. w trakcie szaleństwa na placu zabaw, jedzenia, czy zajęć plastycznych. W końcu nasza pociecha będzie w nich skakać i biegać, dlatego podstawową kwestią w doborze ubranek powinna być jak największa wygoda. Wybierajmy więc dość luźne spodnie, sukienki, sweterki i bluzki. W okresie wiosennym, jesiennym i zimowym, gdy panuje większy chłód, starajmy się ubierać dziecko na cebulkę, czyli w kilka warstw, które bez problemu ściągnie lub założy w ciągu dnia.

Z drugiej strony dla wielu rodziców bardzo ważne jest, aby od małego wyrabiać w maluchu zamiłowanie do ładnego ubioru. Dlatego szukajmy rzeczy w ulubionych kolorach naszego dziecka, wybierajmy sweterki czy bluzy z motywami zwierzątek, aut, motorów. Uczmy też, że sposób ubierania się jest uzależniony od sytuacji. Chodzi przede wszystkim o odświętny strój na ważną okazję, rozróżnienie piżamy czy domowego dresu od ubrania noszonego do przedszkola albo stroju przeznaczonego do zajęć z gimnastyki. Wybieramy je zależnie od okoliczności, a także aktywności, którym będzie oddawać się nasze dziecko. Warto szukać również ubrań w wielu różnych kolorach, a nie tylko w ograniczonej liczbie tych, które podobają się rodzicom.

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubrań dla dziecka?

Oczywiście równie ważna jest jakość kupowanych rzeczy. Pamiętajmy, że zazwyczaj „więcej” wcale nie znaczy „lepiej”. Zamiast szukać jak najniższych cen, które wiążą się często z materiałami kiepskiej jakości, szybko ulegającymi spraniu i zniszczeniu, lepiej wybierać marki oferujące rzeczy z nieco wyższej półki. Wiele przykładów ładnej, wygodnej i trwałej odzieży dziecięcej znajdziemy w sklepach internetowych, np. na stronie loppo.pl. Jeżeli zależy nam na niższej cenie i dobrej jakości, zajrzyjmy do outletu, gdzie znajdziemy nawet 50-procentowe obniżki ubrań takich marek jak Mayoral lub Boboli.

Dwie dziewczynki w czerwonym stroju
Wiele przykładów ładnej, wygodnej i trwałej odzieży dziecięcej znajdziemy w sklepach internetowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podsumowując, wybierając strój do przedszkola, zwróćmy uwagę przede wszystkim na łatwość samodzielnego zakładania i ściągania, wygodę (dobrze sprawdzą się bawełniane, przepuszczające powietrze ciuszki z domieszką elastanu), zróżnicowanie kolorystyczne poszczególnych ubranek (niech maluch z czasem sam zacznie decydować, co lubi najbardziej), a także stosunek jakości do ceny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kolory modne jesienią

Kolory modne jesienią

Kolory ubrań, które wybieramy są w dużej mierze uzależnione od naszego nastroju, pogody i oczywiście …