Perły - kolczyki w pudełku
Podstawową cechą pięknych pereł będzie zawsze ich wysoki połysk. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Biżuteria perłowa – zakochasz się w niej od pierwszego wejrzenia

Rzeczy, którymi się otaczamy mówią o nas czasem więcej niż słowa. Szczególną rolę pełni tu garderoba, oraz dodatki do niej – te bowiem składają się na pierwsze wrażenie o nas, odbierane przez osoby z którymi się spotykamy. Czy mamy dobry gust? Jesteśmy osobami skrytymi, otwartymi, ostrożnymi , a może odważnymi, podążamy ślepo za trendami, czy też mamy odwagę się im przeciwstawić? To wszystko można odczytać w ciągu kilku pierwszych chwil kontaktu z nami. „Pokaż mi swoją biżuterię, a powiem Ci kim jesteś” – zdanie to doskonale odzwierciedla duże znaczenie detali, które czasem wydają nam się mało istotne.

Jeśli chcemy swój wizerunek kreować świadomie, warto jest dobrze przemyśleć dodatki do garderoby, których używamy. O ile bowiem wybór samej garderoby zdeterminowany jest charakterem okazji, przy której ją zakładamy do same dodatki, a w szczególności biżuteria, nadadzą jej ostateczny „szlif”. Co innego powiedzą o nas tanie, plastikowe ozdoby, inne wrażenie sprawimy zakładając złoto i brylanty, jeszcze inne – nosząc biżuterię perłową. Na tej ostatniej skupimy się w naszym artykule, gdyż wydaje się ona znakomitym i niezwykle uniwersalnym wyborem, zbyt często niedocenianym w dzisiejszym świecie zdominowanym przez wszechobecną tandetę.

Co perły mówią o jej właścicielce?

Biżuteria perłowa należy do najbardziej wytwornych dodatków, jakie może założyć kobieta. Zaznaczę tu od razu, iż mowa jest o perłach prawdziwych, a nie tanich imitacjach. Te ostatnie dość powszechnie uważane są za przejaw złego gustu, lub atrybut osób o dość ekscentrycznej osobowości.

Kobiety noszące biżuterię perłową zazwyczaj odbierane są jako eleganckie, obdarzone dobrym gustem, umiejące zachować się w każdej sytuacji. To dość zaskakująca obserwacja wobec faktu, iż perły pasują do niemal każdej stylizacji, są odpowiednie na każdą okazję, a łatwość ich doboru do garderoby pozwala niemal zawsze czuć się komfortowo. Mogą stanowić jednocześnie atrybut wysokiego statusu materialnego – jeśli wybierzemy dobrej jakości perły morskie, w prosty sposób zyskamy uznanie w otoczeniu osób otaczających się towarami luksusowymi.

Kilka zasad wyboru biżuterii perłowej

Ogromne i najczęściej nieuświadamiane znaczenie przy wyborze pereł ma ich jakość. Do naszego kraju trafiają zazwyczaj tanie, marnej jakości kamienie, które czasem potrafią być wątpliwą ozdobą eleganckiej kreacji. Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując perły?

Podstawową cechą pięknych pereł będzie zawsze ich wysoki połysk. Charakteryzuje on zazwyczaj kamienie o pochodzeniu morskim, choć i te pochodzące z rzek i jezior potrafią być czasem niezwykle urokliwe. Połysk jest cechą, na którą powinnyśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności – biżuteria musi przecież błyszczeć.

Najpiękniejsze i najbardziej cenne kamienie będą jednocześnie idealnie kuliste, a ich powierzchnia będzie gładka, bez żadnych skaz lub z minimalną ich ilością. Pamiętajmy jednak, że to połysk stanowi o pięknie wysokiej klasy biżuterii perłowej – nawet najczystsze i najbardziej okrągłe perły o słabym połysku nie dorównają swoim pięknem kamieniom o połysku doskonałym niezależnie od ich kształtu i pewnej ilości wad na powierzchni. Należy tu jednocześnie pamiętać, iż połysk biżuterii, którą oglądamy w gablotach sklepów jubilerskich jest sztucznie wzmacniany przez odpowiedni dobór oświetlenia – żarówki halogenowe używane w tym celu wprowadzają w błąd nasz zmysł wzroku. W świetle dziennym zakupiona biżuteria będzie wyglądać zupełnie inaczej. Kupując biżuterię perłową warto jest porównać to, co kupujemy, z perłami które już posiadamy.

Biżuteria perłowa może uzależniać

W naprawdę pięknych perłach można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Jeśli nie nosiłyście wcześniej biżuterii perłowej, gorąco zachęcam do spróbowania. Jeśli będą to kamienie o naprawdę wysokiej jakości, pokochacie je natychmiast. Mały perłowy wisiorek z piękną błyszczącą perłą, lub kolczyki z wysokiej jakości kamieni mogą stać się zaczątkiem przygody, która wprowadzi Was w świat eleganckiej biżuterii. To naprawdę uzależnia – przekonajcie się o tym same 🙂

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

naszyjniki ania kruk

Naszyjnik damski, jaki wybrać?

Naszyjniki to modne dodatki do każdej stylizacji. Do niektórych ubrań bardziej pasują delikatne łańcuszki, natomiast …