Strona główna / Styl życia / Moda / Kolory modne jesienią

Kolory modne jesienią

Po jakie kolory warto zatem sięgnąć jesienią? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolory ubrań, które wybieramy są w dużej mierze uzależnione od naszego nastroju, pogody i oczywiście od pory roku. Latem chętniej wybieramy jasne, wielobarwne czy też neonowe rzeczy. Jesienią i zimą rezygnujemy z nich na rzecz ciemniejszych, bardziej stonowanych. Czy słusznie? Czy rzeczywiście szare i czarne ubrania są modne jesienią? Niekoniecznie, choć faktycznie te odcienie przeważają na polskich ulicach. Po jakie kolory warto zatem sięgnąć w tym okresie?

 

Różowe okulary

Róż wielu osobom kojarzy się z infantylnością i niedojrzałością. Projektanci przekonali się jednak do niego w sezonie jesień-zima 2016/2017 i wprowadzili go na wybiegi. Faktem jest, że szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na charakterystyczny, przybrudzony odcień tej barwy. Będzie ona pięknie współgrała z szarościami. Róż może pięknie prezentować się na jesiennych płaszczach, a także w takich dodatkach, jak: czapki i szaliki.

Jasny odcień bijący z ubrań będzie radośnie nastrajał na cały dzień. Pozytywna dawka energii przyda się zwłaszcza w chłodniejsze i zachmurzone dni.

Kolor różowy - modny jesienią
Jasny odcień bijący z ubrań będzie radośnie nastrajał na cały dzień. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Słodki miód

Kolor miodowy - modny jesienią
Założenie takich ubrań sprawi, że wpiszesz się w modowe hity tego sezonu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ciekawym trendem jest wprowadzenie koloru miodowego, czyli bardzo soczystego, żółtego koloru o niezwykle ciepłej tonacji. Jest on delikatnie pomieszany ze złotawym, jasnobrązowym, przez co tworzy wrażenie niezwykle łagodnego, a przede wszystkim słonecznego. Bardzo dobrym pomysłem jest zatem noszenie grubych, wełnianych swetrów w kolorze miodowym. Założenie takich ubrań sprawi, że wpiszesz się w modowe hity tego sezonu, ale także będziesz mogła poczuć ciepły klimat tej nieco chłodniejszej pory roku. Być może dzięki temu odcieniu żółtego, wspomnisz niejedną wakacyjną przygodę.

Władcza purpura

Kolor purpurowy - modny jesienią
To kolor bardzo szlachetny i wyjątkowy, dlatego warto go docenić. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolor purpurowy jest szczególnym, gdyż kojarzony jest z władzą i bogactwem. Wynika to z faktu, iż był on pozyskiwany z bardzo rzadkiego barwnika, który był niezwykle cenny. Nic więc dziwnego, że z uwagi na swoją szlachetność i kosztowność został on wprowadzony do strojów wysokich dygnitarzy. Purpura jest bardzo często mylona w fioletem. Mianem purpury określa się jednak kolor intensywnie czerwony, zbliżony do barwy śliwki.

W ciągu wieków znaczenie tej ciekawej barwy zmieniało się wielokrotnie. Z czasem zaczęła ona symbolizować żałobę, przez co aż do XIX wieku była uważana za kolor smutny i ponury. Na szczęście w sezonie jesień-zima 2016/2017 purpura staje się trendem i wraca do łask. To nadal kolor bardzo szlachetny i wyjątkowy, dlatego warto go docenić i szczególnie zwrócić na niego uwagę w swoich stylizacjach.

Zielono mi

Kolor zielony - modny jesienią
Barwa ta z pewnością uatrakcyjni nie jedną stylizację | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolor życia i nadziei, który wydaje się być przynależny do wiosny. W tym sezonie wiosna nastaje jednak znacznie wcześniej, ponieważ zieleń staje się modna już od jesieni. Zielone płaszcze, buty, torebki czy nawet spodnie i koszule (oladi.pl) będą królowały na ulicach. To doskonała wiadomość, gdyż barwa ta z pewnością uatrakcyjni nie jedną stylizację. Szczególną uwagę należy zwrócić na odcień trawiasty, czyli typowo mocnej, intensywnej zieleni, skropionej poranną rosą, orzeźwiającej i dynamicznej. Odcieniem równie modnym jest drzewiasty, a więc nieco ciemniejszy, bardziej stonowany, statyczny, ustabilizowany i zrównoważony. Każdy z nich może zagościć w Twoich zestawach na co dzień i do pracy.

Seksowna czerwień

Kolor czerwony - modny jesienią
Znakomicie uzupełni każdą stylizację, a co najważniejsze, pasuje do większości barw. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Romantyczny, seksowny, ale również ciepły i wyróżniający się – taki jest kolor czerwony. Znakomicie uzupełni każdą stylizację, a co najważniejsze, pasuje do większości barw i znakomicie z nimi współgra. Dzięki swojej nonszalancji i szlachetności, czerwień wpisze się doskonale w każdy, elegancki zestaw i na wiele okazji. Doskonałe pierwsze wrażenie wywrzesz na pierwszej randce zakładając czerwoną sukienkę olśnisz pracodawcę podkreślając swoje usta czerwoną szminką oraz zmieciesz wszystkich z parkietu szalejąc w czerwonej kreacji. Barwa ta jest szczególnie charyzmatyczna, ale także klasyczna i wytworna, dlatego spróbuj przemycić ją do swoich strojów.

Każdy z kolorów modnych jesienią i zimą 2016/2017 roku wnosi coś ciekawego i oryginalnego do zwyczajnych stylizacji. W trendach ciągle istnieją także czerń i szarość, dlatego warto przełamywać je nieco żywszymi i bardziej wyrazistymi barwami, co doda nie tylko unikatowości, ale także rozweseli każdy zestaw.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

energia jesienią

Jak dodać sobie energii na nadchodzącą jesień? 10 sprawdzonych sposobów!

Jesień to czas, kiedy większość z nas ma gorszy humor i zdecydowanie mniejszą chęć do …