Altana ogrodowa i pergola z donicą odmienią Twój ogród

Altany ogrodowe to przestrzeń idealna do wypoczynku, bez względu na to, jak lubisz się relaksować poza domem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chcesz, by Twój ogród stał się przestrzenią, którą nie tylko miło podziwiać z daleka? Zależy Ci na tym, by móc się w nim relaksować, gdy tylko temperatura sprzyja? Jeśli tak, zadbaj o jego odpowiednie wyposażenie. Przy niewielkim wysiłku możesz go zmienić nie do poznania, sięgając po praktyczne akcesoria wykonane z drewna.

Ogrodowa altana, stylowe pergole, drewniane donice… Możliwości jest naprawdę wiele. A oto kilka porad aranżacyjnych, które mogą stać się dla Ciebie inspiracją.

Drewniana altana ogrodowa: nie tylko na rodzinne grillowanie

Jeśli ogrodowa altana, to grill – nie sposób się z tym nie zgodzić. Dziś to jedna z najbardziej lubianych przez Polaków forma wypoczynku. Grillujemy od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni, wykorzystując każdy pogodny dzień. Najwygodniej grillować, mając do dyspozycji ogrodową altanę. Postawisz ją nawet samodzielnie, poświęcając temu 1-2 dni pracy. Jest to możliwe szczególnie, jeśli sięgniesz po jedną z gotowych altan ogrodowych wykonanych z drewna.

Te lekkie, o ażurowych ścianach, nie wymagają nawet tworzenia specjalnych fundamentów, a rozstawieniu całej konstrukcji podoła nawet osoba, która nie może pochwalić się wyjątkowym talentem do majsterkowania. Jeśli zaś zależy Ci na tym, by stworzyć coś solidniejszego – idealnego na przyjmowania większą grupę gości – pomyśl o altanie zabudowanej. Taka ochroni nie tylko przed nadmiarem słońca, ale i przed wiatrem czy deszczem, pozwalając cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu nawet, kiedy pogoda nie do końca będzie sprzyjać.

Pamiętaj też, że altany ogrodowe to przestrzeń idealna do wypoczynku, bez względu na to, jak lubisz się relaksować poza domem. Popołudnie z książką, a nawet praca w ogrodzie – w odpowiednio zaaranżowanej altanie zawsze będzie wygodniej.

Altana z dachem drewnianym

Altana poszerzona

Fot.: Przykładowe altany ogrodowe: www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe

Pergole i donice z drewna, czyli eksponuj piękno roślin ogrodowych

Nic nie zdobi ogrodu tak pięknie, jak zadbane rośliny. Czy mowa o tych uprawnych – jak choćby szczypiorku, marchewce bądź truskawkach, czy tych ozdobnych i kwitnących – potrzebna im właściwa ekspozycja. Wydziel przestrzeń uprawną, sięgając po stylowe drewniane płotki i palisady, a kwitnące pnącza posadź w pobliżu dekoracyjnej pergoli. Wystarczy kilka miesięcy, by zazieleniła się i stała osobliwą ozdobą, która zachwyci każdego, kto odwiedzi Twój ogród.

Świetnie prezentują się również drewniane donice czy skrzynki. Ustawione w altanie, na patio bądź na zewnętrznym parapecie budynku podkreślą naturalny klimat ogrodu. Nie obawiaj się również o ich trwałość – odpowiednio zaimpregnowane, przetrwają przez bardzo długi czas.

„Praktycznie” wcale nie musi oznaczać „monotonnie” i „nijako”. Wręcz przeciwnie – w przypadku akcesoriów ogrodowych, z łatwością połączysz funkcjonalność z estetyką na najwyższym poziomie. Przyjrzyj się zatem ofercie stworzonej specjalnie z myślą o ogrodach i wybierz te elementy, które cieszą Twoje oczy najbardziej.

Donice drewniane

Fot.: Doskonale umiejscowione donice ogrodowe na płocie osłonowym

Materiał partnera zewnętrznego