ratunek dla spalonych włosów
Olaplex 3 doskonale wzmocni włosy między zabiegami farbowania | fot.: materiał partnera

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się z kosmetyków przeznaczonych do użytku profesjonalnego oraz z produktów do korzystania w domu. Olaplex chroni strukturę włosów zarówno podczas farbowania, jak i rozjaśniania. Jest także stosowany jako produkt regenerujący do włosów zniszczonych i suchych. Doskonale wygładza i chroni strukturę włosa przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jak go stosować i który Olaplex wybrać, by odratować przesuszone włosy? Więcej w artykule!

Olaplex do użytku domowego

Niektóre produkty Olaplex są przeznaczone tylko do użytku profesjonalnego (przez fryzjerów w salonach fryzjerskich — Olaplex no.1 i no. 2). Olaplex 3 jest już jednym z produktów, które przeznaczone są do użytku domowego. Możemy używać go samodzielnie w domu i przeprowadzić kurację wzmacniająco — odbudowującą. Olaplex 1 i 2 są przeznaczone tylko do użytku profesjonalnego. W dużym skrócie — Fryzjer podczas przeprowadzania zabiegu rozjaśniania lub farbowania włosów dodaje produkt do farby. Olaplex w trakcie zabiegów fryzjerskich tworzy wiązania dwusiarczkowe i bardzo skutecznie zapobiega zniszczeniom podczas zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów. W produkcie Olaplex 3 zawarty jest ten sam składnik, tyle że w mniejszych ilościach. Olaplex 3 można stosować samodzielnie dla wzmocnienia struktury włosów jako zabieg regeneracyjny. Produkt Olaplex 3 można kupić w zestawach do użytku domowego lub pojedynczo.

Olaplex 3 — jak używać?

Olaplex 3 doskonale wzmocni włosy między zabiegami farbowania. Można stosować go także jako produkt regenerujący na włosy niefarbowane każdego rodzaju. W okresie wakacji wiele czynników szkodzi naszym włosom. Promieniowanie UV, suche powietrze, wiatr, słona woda i często brak czasu na długą pielęgnację mogą na jesień skutkować pogorszeniem stanu naszych włosów. By temu zapobiec warto już w wakacje zacząć stosować Olaplex 3, by odbudować uszkodzoną strukturę włosów.  Olaplex 3 stosuj jak odżywkę, nałóż precyzyjnie na całą długość włosów i pozostaw na 20-40 minut, a następnie spłucz. Zabieg można powtarzać kilka razy w tygodniu dla wygładzenia i regeneracji lub przeprowadzać kurację „odratowującą” co jakiś czas, np. po zabiegach prostowania, czy rozjaśniania i farbowania w domu.

Czy warto wybrać Olaplex w zestawie?

Szukając produktów do pielęgnacji i regeneracji włosów Olaplex online lub stacjonarnie możemy trafić na gotowe zestawy. Jeśli zamierzamy samodzielnie zregenerować włosy, np. po nieudanym zabiegu rozjaśniania w domu, to wybierzmy zestaw produktów do użytku domowego. Podobnie jeśli chcemy wzmocnić ich strukturę, odbudować po ekspozycji na niekorzystne warunku atmosferyczne, upalnym lecie itd. W zestawach znajdziemy produkty takie jak szampon, czy odżywka. Otrzymamy również dokładną instrukcję jak korzystać z poszczególnych produktów. Informacje te będą dostępne na pudełku i na etykietach produktów Olaplex. Zakup zestawu może znacznie ułatwić wybór i sprawić, że zniszczone, czy ‘’spalone’’ włosy odzyskają blask i gładkość. Pielęgnacja jak w salonie może być dostępna w Twoim domu na własny użytek! Efekt zaskoczy każdego. 

Materiał partnera

Sprawdź także

pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy to nie tylko kosmetyki!

Kiedy słyszysz o pielęgnacji włosów, to na myśl przychodzą Ci jedynie szampony i odżywki? Stosowanie …