akcesoria szkolne
Otaczanie się ładnymi przedmiotami ma duży wpływ na samopoczucie, dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na grubość czy rodzaj, ale i wygląd zeszytów | fot.: stock.adobe.com

Szkolne zeszyty, czyli podstawowe wyposażenie każdego ucznia

Kompletując wyposażenie uczniowskie, trzeba pamiętać o wielu różnych elementach. Jednak ciężko wyobrazić sobie artykuły papiernicze, które bardziej kojarzyłyby się z nauką niż szkolne zeszyty. Przejrzyście prowadzone notatki pozwalają usystematyzować wiedzę, tak, by do tematów poruszanych na lekcji bez przeszkód można było powrócić w późniejszym czasie. Zapiski są również nieocenione, jeżeli chodzi o przygotowanie się do wszelkich egzaminów czy klasówek. Dlatego wybierając się na zakupy, warto szukać praktycznych, a jednocześnie ciekawie zaprojektowanych notatników.

Czytelne i przejrzyste notatki

Zbliżający się nowy rok szkolny to czas, kiedy na sklepowych półkach pojawiają się przykuwające wzrok bruliony. Przyjemne dla oka projekty szczególnie istotne mogą być w przypadku młodszych dzieci, ponieważ kolorowe zeszyty z przykuwającymi wzrok okładkami mogą pomóc zachęcić szkraba do odrabiania domowych zadań. Atrakcyjne wzory są jednak równie istotne w przypadku osób uczęszczających do starszych klas szkoły podstawowej, a nawet liceum. By notatki były jeszcze bardziej przejrzyste, warto zaopatrzyć się również w kolorowe cienkopisy lub zakreślacze, pozwalające podkreślić wybranym kolorem najważniejsze informacje. Dzięki temu zeszyty będą zarówno estetyczne, jak i czytelne. Często mówi się, że dobrym kolorem do zaznaczania fragmentów tekstu jest zielony. Uczniowie nieprzepadający za zbyt jaskrawymi barwami mogą z kolei sięgnąć po pastelowe zakreślacze.

Ciekawe projekty i nowoczesne okładki

Otaczanie się ładnymi przedmiotami ma duży wpływ na samopoczucie, dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na grubość czy rodzaj, ale i wygląd zeszytów. Estetyczne projekty mogą zachęcać do tego, by częściej sięgać do zapisków, co z pewnością pomoże utrwalić wiedzę. Szeroka gama motywów sprawia, że każdy uczeń z pewnością znajdzie odpowiadające mu modele. Obecnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne, przejrzyste okładki ozdobione młodzieżowymi wzorami. Przewijające się desenie przedstawiające flamingi, serduszka, liście palmowe bądź owoce takie jak ananasy prezentują się niezwykle uroczo. Ciekawym pomysłem będą też abstrakcyjne motywy, takie jak geometryczne wzory czy czarno-białe mandale. Okładki brulionów mogą być też świetnym sposobem na wyrażenie osobowości lub zaakcentowanie przekonań. Przykładem mogą być na przykład grafiki nawiązujące do tematów takich jak ochrona przyrody. Osobom, które lubią mieć w plecaku porządek bądź mają w zwyczaju zostawiać pakowanie się do szkoły na ostatnią chwilę, polecić można z kolei kolekcję zeszytów dedykowanych poszczególnym przedmiotom. Czytelne i zabawne napisy ułatwią identyfikację notatników, dzięki czemu żaden z nich nie zostanie przeoczony.

Materiał partnera

Sprawdź także

torebka guess

Czy marki premium są warte swojej ceny?

Markowe produkty, w tym odzież, buty i akcesoria, są obiektem pożądania wielu osób. Faktem jest, …