Plaże Costa Brava w Lloret de Mar, Hiszpania
Trudno uwierzyć, że ten nowoczesny i ekskluzywny kurort ma wielowiekowe tradycje. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lloret de Mar – wakacje 2016 na Costa Brava!

Spragnieni słońca, radosnego ulicznego gwaru i hiszpańskiego luzu turyści rokrocznie kierują się w stronę katalońskiego wybrzeża Costa Brava. Pośród dziesiątek miejscowości obleganych od maja do października, najsłynniejszy spośród tamtejszych kurortów – Lloret de Mar wyróżnia się nie tylko nadzwyczajną urodą, ale i doskonałą infrastrukturą.

Lloret de Mar jest położony niedaleko Tossa de Mar oraz Blanes, a także zaledwie 40 kilometrów od Girony i około 70 km od Barcelony.

Z historią w tle

Trudno uwierzyć, że ten nowoczesny i ekskluzywny kurort ma wielowiekowe tradycje. Ponad 2000 lat temu rezydowali w nim Iberowie, a później Rzymianie. W średniowieczu miasto stanowiło bazę wypadową dla piratów atakujących aragońskie statki. Mimo historycznych zaszłości, nie znajdziemy jednak w Lloret de Mar zbyt wielu zabytków. Oprócz zaledwie kilku budowli, uwagę zwraca XVI-wieczny kościół Sant Roman. Z kolei „średniowieczny” zamek, który stanowi jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta, powstał na życzenie jednego z barcelońskich ekscentryków w 1929 roku.

Szczególnie ciekawą tradycją w Lloret de Mar są cotygodniowe spotkania starszych Katalończyków tańczących narodowy taniec – sardanę. O jej szczególnym znaczeniu dla miejscowości świadczy jeden z pomników przedstawiających właśnie tańczących ludzi.

Hiszpański kurort marzeń

Wakacje w Lloret de Mar co roku wybiera nawet 100 tysięcy turystów. Skąd ta popularność? Przede wszystkim dzięki malowniczym widokom i przepięknym piaszczystym plażom, które ciągną się przez 9 kilometrów. Przy centrum miasta można znaleźć te gwarne i tłoczne, jednak im dalej od starówki, tym więcej miejsc zacisznych, w których można zażyć kąpieli słonecznych w kameralnej atmosferze. Za najpiękniejszą uznaje się plażę Santa Cristina, która jest usytuowana na południu miasta. Z pewnością warto też pospacerować najbardziej ekskluzywną promenadą Passeig Verdaguer, która biegnie wzdłuż plaży Playa de Lloret.

Ale piaszczyste, złote plaże nie wystarczą, żeby ściągnąć żądnych wypoczynku Europejczyków. Dlatego kurort dysponuje ponad dwustoma hotelami o różnym standardzie, setkami barów, restauracji i knajp. Miasto oferuje także dziesiątki dyskotek, które są podobno najlepsze w Europie. Wszystko to sprawia, że LLoret de Mar właściwie nigdy nie zasypia.

Atrakcje dla żądnych wrażeń

Lloret de Mar usatysfakcjonuje także tych, którzy lubią solidny zastrzyk adrenaliny. Oprócz możliwości rejsu statkiem wycieczkowym czy nurkowania, mieszkańcy kurortu mogą odwiedzić park wodny Water World – jeden z największych aquaparków Europy. Znajdziemy w nim m.in.: zjeżdżalnie, baseny, spływy pontonami, jacuzzi, a nawet sztuczne rzeki.

Oprócz tego turyści mogą spróbować skoków na bungee, wyścigów gokartami albo obejrzeć słynne walki byków.

Dynamiczny i pulsujący życiem kurort Lloret de Mar to najlepsza wizytówka Costa Brava i zarazem fantastyczna wakacyjna destynacja dla wszystkich, którzy cenią sobie wypoczynek na najwyższym europejskim poziomie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kreta Balos

Malownicza Kreta – greckie spotkanie z historią w przepięknym plenerze

Kreta to najchętniej odwiedzana wyspa Morza Śródziemnego. Charakteryzuje się ona wspaniałymi plażami, ciekawymi zabytkami, które …