Grand canal, Wenecja, Włochy
Miasto zakochanych, czyli Wenecja to idealne miejsce dla osób, które chciałyby poczuć niepowtarzalną i romantyczną atmosferę | fot.: Fotolia

Najpiękniejsze włoskie zakątki

Włochy to jedno z najpiękniejszych europejskich krajów, do którego każdego roku przyjeżdżają tysiące turystów. Piaszczyste plaże, liczne zabytki, ciekawe miejsca oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy to jedynie część tego, na co mogą liczyć turyści w tym przepięknym zakątku świata. Do których jednak miast warto się wybrać decydując się na wakacyjny urlop we Włoszech?

Capri

Ta niewielka wyspa w Zatoce Neapolitańskiej w dawnych czasach była bardzo ważną bazą handlową Fenicjan oraz Greków, a cesarze rzymscy bardzo chętnie wznosili w tym miejscu letnie rezydencje, które można podziwiać do dziś. Z uwagi na wiele luksusowych hoteli miejscowość ta bardzo chętnie odwiedzana jest przez celebrytów z pierwszych stron gazet, jednak na szczęście jest to także miejsce dostępne dla większości śmiertelników. Wybierając się na Capri koniecznie należy zobaczyć Lazurową Grotę, która znajduje się na zachodnim wybrzeżu. Bardzo ciekawa jest również Biała Grota oraz Koralowa Grota, w której można podziwiać kolonię czerwonych koralowców.

Capri
Z uwagi na wiele luksusowych hoteli miejscowość ta bardzo chętnie odwiedzana jest przez celebrytów z pierwszych stron gazet, jednak na szczęście jest to także miejsce dostępne dla większości śmiertelników | fot.: Fotolia

Wenecja

Miasto zakochanych, czyli Wenecja to idealne miejsce dla osób, które chciałyby poczuć niepowtarzalną i romantyczną atmosferę. Największą atrakcją tego miejsca, oprócz wyjątkowych zabytków, są rejsy gondolami po okolicznych kanałach, czyli punkt obowiązkowy każdej wyprawy w tym kierunku. Wybierając się na rejs gondolą lub wodnym tramwajem warto zwrócić uwagę na najpopularniejszy wenecki kanał, czyli Canal Grande dzielący miasto na dwie części. To właśnie wzdłuż niego rozmieszczone są liczne kafejki oraz hotele, które każdego roku przyciągają do siebie wielu zakochanych par.

Kolejną ciekawą wenecką atrakcją jest Plac św. Marka, na którym odbywają się najważniejsze miejskie uroczystości, jednak warto wiedzieć o tym, iż plac ten bardzo często zalewany jest wodą podczas powodzi. Tuż przy Placu św. Marka znajduje się słynny Pałac Dożów, czyli dawna siedziba władców, w której obecnie znajduje się Museo dell’Opera.

Palermo

Sycylia to jeden z najciekawszych regionów w całych Włoszech, a najsłynniejszym jego miastem jest Palermo znajdujące się na północnej stronie wyspy. Jednym z najciekawszych miejsc w Palermo jest Piazza Bellini, przy którym można zobaczyć trzy najsłynniejsze kościoły, a mianowicie San Cataldo, La Martorana oraz San Caterina. Kolejną turystyczną atrakcją Palermo jest Ogród Botaniczny znajdujący się przy via Lincoln, w którym można zachwycać się drzewami pochodzącymi z różnych zakątków świata oraz wieloma egzotycznymi roślinami. Jeśli chodzi natomiast o lokalne zabytki, to warto zwrócić w szczególności uwagę na kościół San Giovanni degli Eremiti oraz Katedrę zlokalizowaną przy Corso Vittorio Emanuele. Palermo podobnie jak Wenecja to idealne miejsce dla zakochanych a lokalna plaża Mondello oblegana jest w każde wakacje przez wielu turystów, którzy nie tylko chcieliby złapać trochę słońca, ale również spędzić aktywnie wakacyjny wypoczynek.

Palermo Sycylia
Sycylia to jeden z najciekawszych regionów w całych Włoszech, a najsłynniejszym jego miastem jest Palermo znajdujące się na północnej stronie wyspy | fot.: Fotolia

KPA

Sprawdź także

The Rock Zanzibar kultowy bar

Kultowe puby i kawiarnie w różnych zakątkach świata

Zarówno kawa jak i przekąski z pewnością będą smakować wyjątkowo, jeśli spożyjemy je w niebanalnym …