Power bank
Przenośny i lekki power bank sprawdzi się w wielu sytuacjach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przydatne akcesoria podczas podróży

Podróże rządzą się swoimi prawami. To czas i sytuacje, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej niesamowitymi wydarzeniami. Każda podróż jest inna i wymaga odmiennego ekwipunku, ale istnieje grupa urządzeń i akcesoriów, które przydają się bez względu na to, czy jedziemy odpoczywać pod palmami, czy wybieramy aktywny wypoczynek w górach lub w centrach miast. Po co warto sięgnąć wyjeżdżając w podróż?

Do klasyki ekwipunku podróżnika można zaliczyć szereg urządzeń i akcesoriów. Najważniejsze z nich to oczywiście odpowiedni strój, dobry plecak, wygodne buty, aparat fotograficzny, mapa lub nawigacja. Przydatna bywa również dobra lornetka, zegarek i telefon. Coraz więcej akcesoriów, z których korzysta się na co dzień oraz w podróży wymaga zasilania za pomocą baterii. Niestety ogniwa te mają ograniczoną wytrzymałość i często ulegają rozładowaniu w najmniej odpowiednim momencie. By ustrzec się przed tego typu sytuacją podczas podróży, warto zabrać ze sobą dobry power bank. Przenośny i lekki power bank sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wybierając urządzenie tego typu, nie warto sięgać po najtańsze i najsłabsze modele. Najlepszym wyjściem będzie bank energii o wysokiej pojemności i o odpowiednich wejściach.

Eksperci morele.net rekomendują wybór power banku, który jest dobrze dostosowany do urządzeń, które będą z niego korzystały. Zupełnie inne rozwiązanie można polecić osobie, która będzie chciała za pomocą przenośnego banku energii naładować tablet, a inne komuś kto szuka sposobu na przedłużenie żywotności baterii w telefonie. Warto zwrócić uwagę na złącza w urządzeniu oraz na prędkość ładowania.

Podróż w wielu wypadkach nie może obejść się bez odpowiedniego nawigowania. Czasy grubych atlasów drogowych odeszły już w niepamięć. Jeśli podróż dotyczy krajów rozwiniętych, można liczyć na świetną i niezawodną nawigację. Jednym z popularnych rozwiązań jest urządzenie do nawigacji samochodowej, ale równie wiele osób sięga po aplikacje, które umożliwiają korzystanie z nawigacji w telefonie. To wygodna opcja, która pozwala na zdecydowaną redukcję kosztów – nie trzeba kupować oddzielnego sprzętu, który będzie służył jedynie do nawigowania. Warto pamiętać o uaktualnieniu map w nawigacji, by nie okazało się, że wybrana droga przestała istnieć, została przebudowana albo, że do celu można było dotrzeć o wiele szybciej za pomocą nowej autostrady.

Absolutnym standardem współczesnego podróżnika stał się również dobry smartfon. To sprzęt, który zachwyca funkcjonalnością, aparatem, kamerą oraz możliwością swobodnego korzystania z połączenia internetowego. To wszystko niezwykle przydaje się podczas podróży, ale smartfony mają swoje mankamenty. Jednym z nich jest krótki czas działania na baterii więc w podróży smartfon i power bank tworzą nierozerwalny duet. Przed podróżą warto zastanowić się nad tym, jaki smartfon sprawdzi się najlepiej. Priorytety mogą być różne (dla jednych będzie to wytrzymała bateria, dla innych najlepszy aparat, a dla kolejnych osób wodoszczelna obudowa), dlatego najlepiej przejrzeć całą kategorię tych urządzeń i zapoznać się z rekomendacjami ekspertów oraz użytkowników.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …