zakup smartfona
Dziś na rynku można znaleźć różnorodne urządzenia, w których implementuje się nie tylko podstawowe, ale i rozbudowane czy innowacyjne funkcje oraz technologie | fot.: materiał partnera

Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Planujesz kupić sobie nowego smartfona? Nie wiesz, na które telefony komórkowe warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule – już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

  1. Jakie smartfony warto kupować?
  2. Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon komórkowy?

Jakie smartfony warto kupować? Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon komórkowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do szybkiej lektury niniejszego artykułu.

Jakie smartfony warto kupować?

Jakie nowoczesne smartfony warto kupować? Oczywiście, że takie, które spełniają nasze oczekiwania. Dziś na rynku można znaleźć różnorodne modele z systemem Android oraz iOS. To drugie oprogramowanie obejmuje smartfony Apple, natomiast z pierwszego korzysta wiele firm – na przykład Samsung. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jaki system nas najbardziej interesuje, a zatem od tego zacznij swoje poszukiwania.

Co jest lepsze – system Android czy iOS? To zależy i aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zapoznać się z charakterystyką obu środowisk. Android to system, który implementuje się w większości smartfonów. Do zalet zalicza się elastyczność, intuicyjność obsługi, częste aktualizacje bezpieczeństwa i mnogość nakładek systemowych. Lista plusów obejmuje także możliwość rootowania smartfona z Androidem i tym samym instalowania na nim systemu, jaki tylko chcemy oraz mnogość darmowych programów i aplikacji, które możemy pobrać na swój telefon. Ponadto na rynku można znaleźć zarówno tanie smartfony z Androidem, jak i urządzenia z wysokiej półki, kosztujące kilka tysięcy.

Warto jednak wiedzieć, że polityka aktualizacji systemu Android zależy od producenta urządzenia. Ponadto w zależności od optymalizacji nakładki i wydajności urządzenia możemy mieć do czynienia z różną kulturą pracy.

Jakie zalety natomiast ma system iOS? Plusem jest szybka i bezproblemowa integracja z innymi urządzeniami ze środowiska marki Apple. Do zalet zalicza się także prostotę, łatwość obsługi, sprawne usuwanie usterek czy szybkie wsparcie techniczne. Jeśli zdecydujesz się na smartfona od Apple, możesz mieć pewność, że nie znajdziesz na telefonach tego rodzaju żadnych zbędnych aplikacji zabierających miejsce, których nie da się usunąć – co ma miejsce w przypadku telefonów wyposażonych w system operacyjny Android. Do tego dochodzi niezawodny czytnik linii papilarnych, szybka pamięć wbudowana oraz inne funkcje, w które wyposażone są wyłącznie najlepsze smartfony.

W przypadku systemu iOS warto mieć świadomość, że telefony z tym systemem kosztują stosunkowo dużo, a wybór urządzeń może być mniejszy niż w przypadku innych producentów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon komórkowy?

Kiedy już zdecydujesz, który system Ci odpowiada, możesz przejść do dopasowywania parametrów technicznych do własnych potrzeb. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim pamięć RAM, procesor i pamięć na dane. Do podstawowego użytku polecamy decydować się na telefony komórkowe, które mają przynajmniej 2-3 GB RAM-u. Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujesz się na iPhone, urządzenia te są tak dobrze zoptymalizowane, że nawet smartfon z 2 GB RAM-u będzie działał znacznie lepiej niż telefon innej marki o takich samych lub podobnych parametrach. Dla bardziej wymagających użytkowników polecamy najnowsze smartfony z minimum 4 GB RAM-u.

Jeśli natomiast chodzi o pamięć na dane, te oczywiście dobieramy do własnych potrzeb. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz na zdjęcia, aplikacje i inne pliki, które chcesz przechowywać na swoim nowym smartfonie. Dziś zaleca się decydować na telefony, które mają przynajmniej 64 GB pamięci wbudowanej, chociaż i to powoli okazuje się za mało.

Chcesz robić ładnej jakości zdjęcia? Sprawdź koniecznie dane techniczne aparatów. Zależy Ci na możliwości używania dwóch kart SIM w jednym urządzeniu? Zwróć uwagę, czy interesujący Cię telefon komórkowy ma dual sim. Dziś na rynku można znaleźć różnorodne urządzenia, w których implementuje się nie tylko podstawowe, ale i rozbudowane czy innowacyjne funkcje oraz technologie. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego smartfona, sprawdź, czy spełnia on wszystkie Twoje oczekiwania. Jedno jest pewne – nowoczesne telefony dotykowe muszą mieć dobry aparat przedni, bo coraz więcej osób korzysta z rozmów wideo. Duża przekątna ekranu ułatwi korzystanie z urządzenia, a większa pojemność akumulatora przełoży się na długi czas pracy na baterii.

Materiał partnera

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …