części do smartfona
W internecie znajdziemy całe mnóstwo ofert sprzedaży części do telefonów używanych | fot.: stock.adobe.com

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego użytkowania, a więc i eksploatowania sprzętu. Niemniej jednak w międzyczasie mogą pojawić się pewne problemy z funkcjonowaniem poszczególnych jego elementów. Części do telefonu możemy zakupić używane bądź oryginalne, w zależności od naszych preferencji. Które z nich warto wybierać?

Części używane – tanie, lecz niepewne

W internecie znajdziemy całe mnóstwo ofert sprzedaży części do telefonów używanych. Niektórzy wolą bowiem sprzedać sprzęt w kawałkach, niż w całości, dlatego rozbierają go na części pierwsze, które następnie udostępniają innym. Zakup części do telefonu używanych wydaje się doskonałą alternatywą dla osób, które dysponują stosunkowo niskim budżetem. Niemniej jednak musimy mieć na uwadze fakt, iż nigdy do końca nie wiemy, w jakim dokładnie są one stanie oraz jak długo będą mogły nam służyć. Kupowanie ich jest więc sporym ryzykiem – z jednej strony możemy niskim kosztem nabyć to, co nam potrzebne, z drugiej strony za pewien czas części ponownie mogą ulec zniszczeniu.

Nowa i tanie części do telefonów – czy to możliwe?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup części do telefonów nowych. Jak się okazuje, niekoniecznie wiąże się to z bardzo dużym wydatkiem. Wystarczy tylko dobrze poszukać, aby znaleźć nowe i stosunkowo tanie części do telefonu komórkowego konkretnej marki. Ich sprzedaż prowadzą salony GSM, które działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Kupowanie w internecie ma w tym przypadku sens, ponieważ zwykle w tego typu sklepach za dany element zapłacimy nieco mniej, co już pozwala nam zaoszczędzić. Ponadto możemy szukać różnego rodzaju promocji, dzięki którym w naszej kieszeni zostanie jeszcze więcej pieniędzy. Weźmy pod uwagę, że różnice cenowe pomiędzy częściami do telefonu używanymi, a nowymi nie są tak duże, dlatego lepiej postawić na oryginalne, nowe zamienniki.

Kupuj tanio i nie ryzykuj!

Części do telefonów zwykle musimy nabyć w stosunkowo krótkim czasie, tak aby nasz aparat mógł z powrotem prawidłowo funkcjonować. Decydując się na zakupy w profesjonalnym sklepie internetowym, możemy być pewni szybkiej dostawy, dzięki której nasz telefon odzyska sprawność. Tymczasem kupując od osoby prywatnej, nigdy nie wiemy, kiedy wyśle ona do nas zamówienie. Pamiętajmy, aby poszczególne elementy do telefonu dobierać, mając na uwadze przede wszystkim model, jakim dysponujemy. Jest to bardzo istotne w kontekście wymiany poszczególnych części, tak aby były one w pełni kompatybilne.

Materiał partnera

Sprawdź także

dziewczyna ze smartfonem i laptopem na egzotycznej plaży

Cyfrowy niezbędnik podróżniczy

Każdy wyjazd na wakacje wymaga zabrania ze sobą różnego rodzaju elementów, które będą nam potrzebne …