makeup kurs wizażu
Na wykonanie perfekcyjnego makijażu składa się wiele czynności, do czego konieczne jest najpierw zdobycie odpowiednich umiejętności | fot.: pixabay

Kurs wizażu – trening piękna od podstaw

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z wizażem często nie wiedzą, gdzie zdobyć wiedzę pozwalającą im na wykonywanie makijaży podkreślających urodę. Dobrym pomysłem może być zapisanie się na kurs wizażu. Na przykład w szkole Żak na zajęcia mogą zapisać się osoby kompletnie początkujące – podczas kursu nauczą się nie tylko jak wykonywać piękne makijaże, ale także jak maskować niedoskonałości czy uwydatniać to, co najpiękniejsze.

Szkoła wizażu: kiedy warto rozważyć zapisanie się na kurs?

Kurs oferowany przez szkołę Żak jest skierowany przede wszystkim do osób początkujących,  które chcą dowiedzieć się jak podkreślać urodę i co zrobić, by stworzyć perfekcyjny make-up. Kurs jest kompleksowy i przygotowuje do wykonywania profesjonalnego makijażu od A do Z – także na modelkach.

Ukończenie kursu wizażu może być jednak nie tylko pierwszym krokiem na drodze do pracy w branży beauty, ale również – prezentem dla samego siebie. Wiele osób interesuje się kwestiami związanymi z makijażem, ale nie wie od czego zacząć, jakich błędów nie popełniać lub które techniki są najlepsze. Uczestnictwo w kursie pozwala na zdobycie tej wiedzy.

Program kursu wizażu: połączenie teorii z praktyką

Co ważne, uczestnicy kursu wizażu w pierwszej kolejności poznają podstawy kosmetologii, zastosowania kosmetyków kolorowych, uczą się określania typów urody czy wspólnie z prowadzącym i innymi osobami biorącymi udział w kursie analizują najczęstsze problemy występujące w makijażu – takie jak np. opadająca powieka czy problematyczna cera. Dopiero po zdobyciu tej podstawowej wiedzy przechodzą do pierwszej części praktycznej – czyli do wykonania makijażu dziennego na drugiej osobie, oczywiście według wskazówek prowadzącego zajęcia. W taki sam sposób omawiane są kolejne zagadnienia – czyli m.in. makijaż wieczorowy, makijaż francuski czy makijaż ślubny. Uczestnicy uczą się technik nakładania i łączenia cieni, konturowania twarzy czy nakładania kosmetyków do ust.

Dzięki łączeniu teorii i praktyki uczestnik szkolenia nie tylko jest w stanie stworzyć piękny make-up, ale rozumie też, w jaki sposób dostosować wizję makijażu do rys twarzy klientki czy stanu jej skóry. Solidne podstawy teoretyczne pozwolą też na uniknięcie doboru kolorów (zarówno jeśli chodzi o makijaż twarzy jak i oczu), które nie pasują do danego typu urody. Pełny program kursu wizażu w szkole Żak można znaleźć na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—wizaz-dla-poczatkujacych.

Jakie umiejętności zdobędzie uczestnik kursu?

Na wykonanie perfekcyjnego makijażu składa się wiele czynności, do czego konieczne jest najpierw zdobycie odpowiednich umiejętności. Uczestnicy kursu wizażu w Żaku nauczą się określać typy urody, właściwie aplikować kosmetyki (na końcowy efekt wpływa technika nakładania poszczególnych preparatów), a także – maskować niedoskonałości i uwypuklać to, co w danej twarzy jest najpiękniejsze. To bardzo istotne, ponieważ absolwent kursu potrafi podejść indywidualnie do każdego klienta i ocenić – przez pryzmat jego urody – jaki makijaż będzie dla niego najbardziej korzystny. Oprócz tego po ukończeniu kursu osoba, która na niego uczęszczała, będzie znała założenia makijażu dziennego, ślubnego, wieczorowego oraz makijażu w wersji glow – i będzie mogła tę wiedzę wykorzystać w praktyce, dostosowując wszystko do potrzeb klienta.

Kurs wizażu w szkole Żak – ze względu na fakt, że jest to kurs nastawiony głównie na praktykę – odbywa się stacjonarnie. Czas trwania to 28 godzin. Aby zapisać się na kurs, wystarczy być osobą pełnoletnią, a po jego ukończeniu otrzymuje się odpowiednie zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN.  

Materiał partnera