pufa w salonie
Najczęściej pufy można znaleźć w salonie. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na walory estetyczne | fot.: materiały prasowe

Pufy w twoim domu — w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej?

Ten niepozorny mebel może znacząco podnieść komfort życia. Pufy mogą być wygodnym siedziskiem, niebanalną ozdobą, a czasami również i schowkiem na różne drobiazgi. Na dodatek są stosunkowo tanie w porównaniu np. z fotelami. Są też dość lekkie, dlatego można szybko przenieść je w dowolne miejsce. Sprawdź, w których częściach domu warto postawić pufy.

Salon

Najczęściej pufy można znaleźć w salonie. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na walory estetyczne. Obecnie można bowiem bez problemu znaleźć modele w stylu glamour, orientalnym czy też skandynawskim, co pozwala na idealne dopasowanie do wystroju salonu. Nie można też nie zwrócić uwagi na praktyczność pufa, który może być dodatkowym siedziskiem dla gości czy też pełnić funkcję podnóżka.

Pokój dziecka

Dość często dziecięce pokoje są dość niewielkie. Z tego powodu raczej trudno zmieścić w nich dodatkową kanapę bądź fotele dla gości. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się miękkie pufy, które z pewnością przypadną do gustu znajomym dziecka. Taki mebel po odwiedzinach można spokojnie schować np. w szafie bądź pod łóżkiem. Na dodatek pufy dla dzieci mogą przypominać np. piłkę bądź królika.

Sypialnia

Podczas urządzania sypialni również warto pomyśleć o zakupie pufa. Model ze schowkiem sprawdzi się w mniejszym pomieszczeniu, ponieważ może być zarówno siedziskiem i podnóżkiem, jak i miejscem np. na skarpetki bądź zimowe akcesoria. Taki mebel może sprawdzić się również jako siedzisko do toaletki. Miękkie pufy mogą z kolei zastąpić fotel np. podczas czytania książki.

Przedpokój

W małym przedpokoju puf może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie zajmuje tak dużo miejsca jak szafka z siedziskiem i jednocześnie pozwala w wygodny sposób włożyć buty. W przypadku mebla ze schowkiem można dodatkowo zyskać miejsce np. na kapcie dla gości bądź akcesoria obuwnicze. Puf może też być niebanalną dekoracją przedpokoju. W każdej chwili można przenieść mebel do innego pomieszczenia.

Taras

Wygodne pufy mogą również przydać się podczas imprez urządzanych na tarasie czy też nawet w przypadku leniwego popołudnia z książką w dłoni. W sklepie online Pufy.pl można znaleźć modele z niewielkim oparciem, które podnosi poziom komfortu. Lekkość takich mebli sprawia, że w dosłownie kilka chwil można przetransportować siedziska np. do domu bądź do schowka.

Balkon

Pufy są na tyle nieduże, że w przeciwieństwie do tradycyjnych foteli raczej bez problemu zmieszczą się nawet na małym balkonie. Stabilnie, nieco twardsze siedziska mogą przydać się np. podczas posiłku na świeżym powietrzu. Z kolei miękki mebel może stać się ulubionym miejscem do czytania książek. Warto zadbać też o to, żeby puf pasował do aranżacji balkonu.

Ogród

Lekkie pufy można wykorzystać również w ogrodzie. Taki mebel z pewnością przyda się podczas grilla ze znajomymi, opalania czy też wypoczynku w upalne dni. Dobrym pomysłem mogą być zwłaszcza modele ze specjalnym pokrowcem, który można szybko zdjąć i wyczyścić. W ten sposób puf z pewnością dłużej zachowa atrakcyjny wygląd.

Materiał partnera

Sprawdź także

plakat salon boho

Projekty plakatowe DIY: Dodawanie artystycznych akcentów do twojej przestrzeni mieszkaniowej

Wnętrza naszych domów, są odzwierciedleniem naszej osobowości i gustów. Dlatego tak ważne jest, aby tworzyć …