chłopiec układający klocki
Klocki były, są i jeszcze długo będą jedną z najpopularniejszych zabawek, które urozmaicają czas milionom dzieci | fot.: stock.adobe.com

Jaki prezent kupić dziecku na urodziny?

W dzisiejszych czasach różne święta i okazje nie mogą się obejść bez prezentu dla małego jubilata. Technologia idzie wciąż do przodu, przez co rodzice decydują się coraz częściej na zakup jakiegoś gadżetu elektronicznego. Jednak, czy taki wybór jest zawsze dobry? 

Nowoczesna technologia, a rozwój dziecka

Elektronika pojawia się w życiach maluchów coraz szybciej. Często można się spotkać z przypadkiem, gdy kilkuletni chłopak czy dziewczynka potrafi wręcz perfekcyjnie obsługiwać telefon komórkowy lub tablet. Wydaje się to pozytywnym zjawiskiem, jednak, wbrew pozorom, technologia może zaburzyć rozwój pociechy. Oprócz oczywistego negatywnego wpływu na zdrowie, zabija ona przede wszystkim kreatywność, co w przyszłości może skutkować wieloma przykrymi sytuacjami. Co więc poradzić w takiej sytuacji?

Klasyczne zabawki nadal królują

Mimo, iż wydawać się może, że misie, lalki czy też samochodziki już dawno odeszły w niepamięć, wciąż pozwalają na zapewnienie wielu godzin rozrywki każdemu dziecku. Klocki, które możemy zakupić na stronie klocki.edu.pl to kolejna alternatywa dla całej elektroniki. Posiadają wiele korzyści, którymi przewyższają nawet najdroższy smartphone:

  • Cena – koszt pudełka klocków waha się w okolicach kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W zamian dostajemy nawet tysiące elementów, które pozwolą na wręcz nieskończoną zabawę!
  • Wpływ na zdrowie – klocki, w przeciwieństwie to technologii, nie wpływają w żadnym stopniu negatywnie na zdrowie malucha. Warto o tym pamiętać, gdyż małe dzieci są najbardziej narażone na wszelakie skutki użytkowania elektroniki, co może w przyszłości doprowadzić do chociażby poważnych wad wzroku.
  • Rozwój kreatywności i innych umiejętności – klocki poprzez swoją prostotę oraz strukturę wpływają w dużym stopniu na rozwój kreatywności dzieci. Dzięki możliwość stworzenia czegokolwiek, co wymyśli maluch, w przyszłości może on znacznie łatwiej radzić sobie z rozwiązywaniem przeróżnych problemów. Dodatkowo, zabawa klockami pomaga w polepszaniu koordynacji ruchowej czy też uczy cierpliwości.

Wybór jest prosty

Klocki.edu.pl oferują rodzicom zabawkę, która nada się idealnie jako prezent na urodziny, imieniny czy też praktycznie każdą okazję. Przystępne ceny oraz szybka dostawa tym bardziej zachęcają do skorzystania z wspomnianej usługi. Klocki były, są i jeszcze długo będą jedną z najpopularniejszych zabawek, które urozmaicają czas milionom dzieci. Spraw także i swojemu maluchowi przyjemność, która zadba o jego przyszły rozwój!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zbliżenie na dziecięce rączki bawiace się klockami

Zabawki dla dzieci, które rozwijają kreatywność

Każde dziecko posiada w sobie pokłady kreatywności, a zadaniem rodzica jest je wydobyć i kształtować …