prezent dla dziecka pod choinkę
Gdybyśmy zapytali Cię o idealny prezent na święta dla dziecka, zapewne w czołówce znalazłoby się kilka zabawek | fot.: materiał partnera

Czy prezent na święta dla dzieci może być niezapomniany?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy upominki dla naszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Zapewne każdy z nas stał przed dylematem, co kupić bliskim na święta – w końcu chcemy, by podarunek był oryginalny. Ten wybór może być szczególnie trudny w przypadku dzieci, gdyż ich upodobania często się zmieniają, a kolekcja zabawek rośnie. Podpowiadamy, jaki prezent na święta dla dzieci wybrać, by pozytywnie zapisał się w pamięci obdarowanej pociechy.

Kolejna zabawka na święta?

Gdybyśmy zapytali Cię o idealny prezent na święta dla dziecka, zapewne w czołówce znalazłoby się kilka zabawek. Resoraki, lalki, klocki, pluszaki lub zdalnie sterowane autka to jedne z najpopularniejszych wyborów. Niestety, takie upominki mogą szybko się znudzić lub staną się nieatrakcyjne w obliczu innych prezentów. To sprawia, że poszukiwanie podarunków dla dzieci powinniśmy zacząć od zupełnie innego miejsca niż sklepy z zabawkami. Lepszym pomysłem będą niezapomniane przeżycia i atrakcje, których maluch nie doświadczy na co dzień. Niecodziennie przecież można wybrać się do parku rozrywki, odbyć lot balonem czy wziąć udział w sesji zdjęciowej. Aby uniknąć rozczarowania (pamiętajmy, że dzieci nie kryją swoich emocji!), zrezygnujmy z klasycznych, materialnych prezentów i postawmy na doświadczenia i niematerialne upominki.

Prezenty na święta dla dzieci – pięć niezapomnianych pomysłów

Wybierając prezent na święta dla dzieci, warto kierować się przede wszystkim ich zainteresowaniami. Dobór odpowiedniego upominku może sprawić, że w dziecku zostanie zaszczepiona nowa pasja, która być może przerodzi się w hobby na dłużej. Nie trzeba martwić się o budżet – przygotowaliśmy vouchery i atrakcje w zróżnicowanym zakresie cenowym. Poniżej przedstawiamy pięć sprawdzonych i niezapomnianych pomysłów, które z pewnością przypadną do gustu nawet najwybredniejszym maluchom.

Wstęp do Energylandii

Najsłynniejszy polski park rozrywki w Zatorze stanowi nie lada gratkę dla dzieci – zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych. Dzieje się to za sprawą tematycznie podzielonych stref, w których każda osoba znajdzie atrakcje wprost idealne dla siebie. Voucher na cały dzień zabawy w Energylandii stanowi więc naturalny wybór, który z pewnością będzie trafionym upominkiem. Dokupując bilet dla dorosłych sprawiamy, że cała rodzina otrzyma zaskakujący, fantastyczny prezent na Boże Narodzenie.

Przygoda w parku trampolin

Trampoliny to naturalne środowisko dzieci – tutaj mogą rozładować swoją energię, fantastycznie się przy tym bawiąc. Nic więc dziwnego, że zobaczymy uśmiech na twarzy młodej osoby, która znajdzie pod choinką voucher do parku trampolin. Zaletą tego rozwiązania jest również popularność takich miejsc – niemal w każdym dużym mieście znajdziemy park trampolin. Również młodzież będzie zachwycona – w końcu nikt nie jest zbyt stary, by oddać się beztroskiej zabawie i radosnemu skakaniu!

Wodne atrakcje w Suntago

Do kompletu parków z rollercoasterami i trampolinami wypada dodać jeszcze jeden – park wodny. Tutaj możemy poszczycić się największym tego typu obiektem w całej Europie: mowa o Suntago Park of Poland we Wręczy pod Warszawą. Kompleks ten podzielony jest na trzy strefy – Relaksu, Saunarium i Jamango. Z pewnością jednak to ta trzecia część spodoba się dzieciom najbardziej – znajdują się tam zjeżdżalnie i tematyczne baseny. Na wizytę w Suntago warto zarezerwować sobie cały dzień – nie sposób bowiem skorzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw w ciągu 2 czy 3 godzin. 

Niezapomniana jazda gokartem

Niektóre dzieci już we wczesnych latach przejawiają zainteresowanie motoryzacją, sportowymi samochodami i wyścigami. Zaczyna się od resoraków i zdalnie sterowanych pojazdów, następnie przychodzi czas na gry wyścigowe, a co potem? Potem możemy zabrać pociechę na jazdę gokartem – w tandemie z rodzicem lub samodzielnie, na mini-karcie! Emocje, niezapomniana przygoda i – co najważniejsze – bezpieczeństwo gwarantowane na jednym z wielu profesjonalnych torów kartingowych!

Warsztaty czekoladowe

Na koniec zostawiamy pomysł, który jest uniwersalny – spodoba się on każdemu dziecku, niezależnie od wieku, płci czy upodobań. Któż z nas nie lubi od czasu do czasu zjeść pralinki, kawałka czekolady czy innych słodyczy? Warsztaty czekoladowe to nie tylko okazja do łasuchowania, ale także wiedza przedstawiona w ciekawy, przystępny sposób. Dzieci będą miały okazję na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces wytwarzania czekolady, a co więcej same spróbują swoich sił w cukiernictwie! Własnoręcznie zrobione łakocie można potem zabrać do domu i delektować się nimi, wspominając ciekawie spędzony czas.

Materiał partnera

Sprawdź także

dzieci bawiące się w pokoju

Wymarzona zabawka dla dziewczynki

Dzieci mają swoje marzenia. I te małe, i te duże. Rodzice są od tego, aby …