Wakacje na Mauritiusie – safari i rajskie plaże

Każdego Europejczyka zachwyci bujna roślinność pokrywająca wyspę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mauritius dla wielu Polaków wdaje się niedostępny i odległy. Kojarzy się z białym piaskiem i błękitną wodą. Ta rajska wyspa położona na Oceanie Indyjskim jest najbardziej obfitującym w atrakcje krajem Afryki. Zapewnia egzotykę i niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu.

Zachwycająca natura Mauritiusu

Każdego Europejczyka zachwyci bujna roślinność pokrywająca wyspę. W Parku Narodowym Chamarel znajdziemy jeden z prawdziwych cudów świata, jakim jest Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Niesamowitym zjawiskiem geologicznym jest ziemia mieniąca się siedmioma kolorami – w zależności od pory dnia i pogody. Efekt przypominający tęczę to wynik koncentracji metali w wulkanicznej glebie. Atrakcją parku są żółwie olbrzymie.

Białe piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą na południu i zachodzie wyspy to istny raj dla plażowiczów. Wycieczki na Mauritius zachwycą z kolei miłośników sportów wodnych. Od strony wschodniej występują rafy koralowe. Centrum wyspy stanowią lasy deszczowe i góry. Są one miejscem zamieszkania wielu nieznanych w Europie zwierząt. Znaleźć można również niespotykane rośliny – na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny Sir Seewoosagura Ramgoolama z ogromnymi liliami wodnymi. W Parku Narodowym Black River Gorges, przypominającym dżunglę, znajduje się zachwycający wodospad. Sceneria jest wręcz bajkowa.

Panorama - Mauritius
Białe piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą na południu i zachodzie wyspy to istny raj dla plażowiczów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Inne atrakcje Mauritiusu

Przebywając na wyspie, z pewnością warto zwiedzić hinduistyczne świątynie położone nad brzegiem jeziora Grand Bassin i zobaczyć na żywo religijne obrzędy. Podobne atrakcje zapewnia zespół budowli Aapravasi Ghat w Port Louis. Rodziny z dziećmi mogą spędzać czas aktywnie – czekają na nich liczne Spa, baseny, korty tenisowe i wiele innych atrakcji, zapewniających udany wypoczynek. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, a na wyspie jest bezpiecznie. Pyszna kuchnia oferowana jest przez liczne restauracje, zamykane wieczorową porą. Osoby lubiące imprezy do białego rana zadowolą rozrywki hotelowe.

Wyspa to przede wszystkim bogactwo przyrody i egzotycznej kultury, na którą wpływ mieli Francuzi, Portugalczycy, Anglicy, Hindusi, Chińczycy i mieszkańcy Afryki. Daje to wyjątkowe, niepowtarzalne efekty – Mauritius to jeden z 5 kierunków na podróż poślubną, która nie zrujnuje Waszego budżetu.

Safari w Masai Mara

Z Mauritiusu można wybrać się samolotem na safari do rezerwatu Masai Mara w Kenii. Jest to prawdziwy klejnot afrykańskiej przyrody. Program eksploracji rezerwatu jest tak opracowany, by turysta spotkał się z najpopularniejszymi gatunkami Afryki. Można zobaczyć polujące lwy, żerujące nosorożce, gazele, bawoły, żyrafy, słonie, hipopotamy, gepardy, lamparty i wiele innych gatunków. Od lipca do sierpnia można być świadkiem wielkiej migracji zwierząt. W czasie safari przewidziano noclegi w luksusowych namiotach w afrykańsko-kolonialnym stylu. Niezwykle ciekawym przeżyciem jest wizyta w prawdziwej osadzie Masajów i możliwość poznania ich kultury. Masai Mara jest domem tego koczowniczego ludu.

Mauritius jest prawdziwie prestiżową wakacyjną destynacją. Zapewnia ekskluzywny wypoczynek w pasjonującej i pięknej części Afryki. Nie dziwią słowa Marka Twaina, który powiedział, że Mauritius został stworzony, zanim powstał Raj, i posłużył jako model jego budowy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Afrykamera 2019 plakat

Afryka nad Wisłą! Nadchodzi kolejna edycja AfryKamery

12 grudnia rusza 14. już edycja festiwalu filmowego AfryKamera, największego wydarzenia kulturalnego w Europie Środkowo-Wschodniej …