Strona główna / Styl życia / Podróże / Wakacje na Mauritiusie – safari i rajskie plaże

Wakacje na Mauritiusie – safari i rajskie plaże

Każdego Europejczyka zachwyci bujna roślinność pokrywająca wyspę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mauritius dla wielu Polaków wdaje się niedostępny i odległy. Kojarzy się z białym piaskiem i błękitną wodą. Ta rajska wyspa położona na Oceanie Indyjskim jest najbardziej obfitującym w atrakcje krajem Afryki. Zapewnia egzotykę i niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu.

Zachwycająca natura Mauritiusu

Każdego Europejczyka zachwyci bujna roślinność pokrywająca wyspę. W Parku Narodowym Chamarel znajdziemy jeden z prawdziwych cudów świata, jakim jest Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Niesamowitym zjawiskiem geologicznym jest ziemia mieniąca się siedmioma kolorami – w zależności od pory dnia i pogody. Efekt przypominający tęczę to wynik koncentracji metali w wulkanicznej glebie. Atrakcją parku są żółwie olbrzymie.

Białe piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą na południu i zachodzie wyspy to istny raj dla plażowiczów. Wycieczki na Mauritius zachwycą z kolei miłośników sportów wodnych. Od strony wschodniej występują rafy koralowe. Centrum wyspy stanowią lasy deszczowe i góry. Są one miejscem zamieszkania wielu nieznanych w Europie zwierząt. Znaleźć można również niespotykane rośliny – na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny Sir Seewoosagura Ramgoolama z ogromnymi liliami wodnymi. W Parku Narodowym Black River Gorges, przypominającym dżunglę, znajduje się zachwycający wodospad. Sceneria jest wręcz bajkowa.

Panorama - Mauritius
Białe piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą na południu i zachodzie wyspy to istny raj dla plażowiczów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Inne atrakcje Mauritiusu

Przebywając na wyspie, z pewnością warto zwiedzić hinduistyczne świątynie położone nad brzegiem jeziora Grand Bassin i zobaczyć na żywo religijne obrzędy. Podobne atrakcje zapewnia zespół budowli Aapravasi Ghat w Port Louis. Rodziny z dziećmi mogą spędzać czas aktywnie – czekają na nich liczne Spa, baseny, korty tenisowe i wiele innych atrakcji, zapewniających udany wypoczynek. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, a na wyspie jest bezpiecznie. Pyszna kuchnia oferowana jest przez liczne restauracje, zamykane wieczorową porą. Osoby lubiące imprezy do białego rana zadowolą rozrywki hotelowe.

Wyspa to przede wszystkim bogactwo przyrody i egzotycznej kultury, na którą wpływ mieli Francuzi, Portugalczycy, Anglicy, Hindusi, Chińczycy i mieszkańcy Afryki. Daje to wyjątkowe, niepowtarzalne efekty – Mauritius to jeden z 5 kierunków na podróż poślubną, która nie zrujnuje Waszego budżetu.

Safari w Masai Mara

Z Mauritiusu można wybrać się samolotem na safari do rezerwatu Masai Mara w Kenii. Jest to prawdziwy klejnot afrykańskiej przyrody. Program eksploracji rezerwatu jest tak opracowany, by turysta spotkał się z najpopularniejszymi gatunkami Afryki. Można zobaczyć polujące lwy, żerujące nosorożce, gazele, bawoły, żyrafy, słonie, hipopotamy, gepardy, lamparty i wiele innych gatunków. Od lipca do sierpnia można być świadkiem wielkiej migracji zwierząt. W czasie safari przewidziano noclegi w luksusowych namiotach w afrykańsko-kolonialnym stylu. Niezwykle ciekawym przeżyciem jest wizyta w prawdziwej osadzie Masajów i możliwość poznania ich kultury. Masai Mara jest domem tego koczowniczego ludu.

Mauritius jest prawdziwie prestiżową wakacyjną destynacją. Zapewnia ekskluzywny wypoczynek w pasjonującej i pięknej części Afryki. Nie dziwią słowa Marka Twaina, który powiedział, że Mauritius został stworzony, zanim powstał Raj, i posłużył jako model jego budowy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kanion Antylopy

5 surrealistycznych miejsc stworzonych przez naturę

Wyglądają tak surrealistycznie, jak z obrazu Salvadora Dali, ale stworzyła je natura. Kanion Antylopy w …