Poranna kawa z mlekiem
Poranna kawa to rytuał, tak jak umycie zębów, ubranie się czy makijaż. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dobra kawa na początek dnia, czyli po co nam spieniacz do mleka

Poranna kawa to rytuał, tak jak umycie zębów, ubranie się czy makijaż. Wielu ludzi, którzy spieszą się do pracy, piją ją albo już w pracy, albo w drodze, aby zaoszczędzić cenne minuty. W końcu każdy wie, że 5 minut snu rano to tak jak godzina wieczorem. W pogoni za tymi chwilami tracimy jakość i smak porządnej kawy, przygotowując ją w pośpiechu. Oczywiście jest możliwość, aby kawa rano nie była po prostu fusami zalanymi wodą, a prawdziwą kawą z mlekiem. Potrzebne do tego są jednak odpowiednie urządzenia, jak spieniacz do mleka i ekspres do kawy, dzięki którym poranna kawa będzie wyśmienita i gotowa w kilka minut. O ekspresach napisano już całe epopeje, skupmy się więc na spieniaczach do mleka.

Jak przygotowywać mleko?

Istnieje kilka sposobów spieniania mleka. Można za pomocą trzepaczki ubić mleko na pianę, można mleko zagrzać w garnuszku, można też wstawić do mikrofalówki, a potem ubić elektrycznym spieniaczem. To są najprostsze sposoby, ale pochłaniają one nasze cenne minuty. Stosunkowo niedawno firma Krups wprowadziła na rynek urządzenia wykorzystujące najnowszą metodę tak zwaną frothing control technology, dzięki której można w jednym urządzeniu szybko przygotować dzbanuszek mleka w ulubionej dla nas formie do wybranego typu kawy, jak cappuccino, czy latte macchiato oraz gorące mleko do innych napojów np. czekolady na gorąco. Można także wykorzystać ekspres z wbudowanym spieniaczem do mleka, jednak ta metoda najczęściej nie pozwala na jednorazowe przygotowanie mleka i kawy. Posiadanie osobno ekspresu i spieniacza skraca czas przygotowywania kawy o połowę, gdyż w czasie gdy ekspres pracuje, możemy włączyć spieniacz i mleko będzie gotowe, gdy tylko kawa skończy kapać do kubka.

Tylko krok od pysznej kawy

Jak już wspomnieliśmy, w zależności od typu kawy, jaką chcemy uzyskać, różne są sposoby spieniania mleka. Różna także jest ilość potrzebnego mleka i stopień jego spienienia. Wszystko to wpływa na jakość kawy, w pozytywny lub negatywny sposób. Z samego rana, przed pierwszą kawą nie pracujemy jeszcze na pełnych obrotach, warto więc aby urządzenie przygotowujące kawę pomogło nam najbardziej jak to jest możliwe. Spieniacz do mleka, taki jak na przykład ten http://www.krups.com.pl/products/31, większość pracy wykona za nas. Co prawda nie naleje sam mleka, ale już po wciśnięciu jednego z trzech przycisków podgrzeje i spieni mleko do konsystencji jaka będzie potrzebna do przygotowania danego typu kawy czy napoju, a następnie sam się wyłączy. Po wykorzystaniu mleka wystarczy dzbanek przepłukać wodą i przetrzeć delikatną gąbką, aby ponownie był gotowy do użycia. Szybko, bezpiecznie i w najlepszej jakości – czegóż chcieć więcej? W ten sposób zaoszczędzone cenne minuty możemy wykorzystać na wypicie kawy przy domowym stole lub na nieco późniejszą pobudkę.

Wieczorny relaks

Gdy zmęczeni całym dniem wykonywania zadań od przełożonych, rozmów z klientami czy sprawdzaniem danych od kontrahentów, wrócimy do domu, szybka kawa z mlekiem postawi nas na nogi i doda energii na zabawę z dziećmi, rozmowę z mężem, przeczytanie książki czy obejrzenie filmu. I w tym wypadku również przyda się sprawne przygotowywanie kawy, żeby stracić jak najmniej z tego cennego czasu, który możemy poświęcić swoim przyjemnościom i swojej rodzinie. Spienienie mleka do kawy dla dorosłych, gorące mleko na dobranoc dla dzieci, to zaledwie chwila, a ile radości w tej chwili i dobrych wspomnień na przyszłość można zapewnić najbliższym przy użyciu jednego małego spieniacza do mleka.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kona plantacja kawy na Hawajach

Najwspanialsze rodzaje kawy na świecie

Kawa to nie tylko napój, ale również kultura, pasja i sposób na życie dla wielu …