mops zawinięty w koc
Istnieją rasy psów, które nie są przystosowane do radzenia sobie podczas różnych warunków pogodowych. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubranka dla psów | fot.: materiał partnera

Jak wybierać ubranka dla psów?

Ubranka dla psów sprawdzają się w różnych sytuacjach. Stanowią idealną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jak wybierać ubranka dla psów!

  1. Ubranka dla psów – kiedy sprawdzą się najlepiej?
  2. Rodzaje ubranek dla psów
  3. Ubranka dla psów – wybierz odpowiedni rozmiar

Głównym zadaniem ubranek dla psów jest zapewnienie czworonogom komfortu termicznego. Odpowiednio dobrane ubranko skutecznie chroni psa przed zimnem, deszczem i wiatrem. Podpowiadamy, jak wybierać ubranka dla psów.

Ubranka dla psów – kiedy sprawdzą się najlepiej?

Istnieją rasy psów, które nie są przystosowane do radzenia sobie podczas różnych warunków pogodowych. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubranka dla psów, które doskonale sprawdzą się podczas spacerów. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku psów bezwłosych i z bardzo krótkim włosem, małych i chudych. Będą także niezbędne dla psów chorych, starszych oraz szczeniaków. Właściwie dobrane ubranka zapewniają takim zwierzętom komfort termiczny. Warto wybierać wygodne ubranka dla psów, których noszenie nie będzie wiązało się z dyskomfortem odczuwanym przez czworonoga.

Rodzaje ubranek dla psów

Na rynku dostępne są różne rodzaje ubranek dla psów. Popularnym wyborem są m.in. płaszcze i kurtki, które zapewniają zwierzętom komfort termiczny podczas chłodnych dni. Często mają one cieple podszewki lub puchowe wypełnienia. Z kolei wiosną i jesienią idealnie sprawdzają się sweterki dla psów, które są znacznie lżejsze niż kurtki. Podczas deszczowej aury przydają się ubranka przeciwdeszczowe, które chronią pupila przed deszczem i wiatrem. W sklepach są dostępne płaszczyki oraz pelerynki przeciwdeszczowe dla psów. Świetnym pomysłem są także golfy dla psów, których głównym zadaniem jest ogrzewanie gardła i szyi czworonoga.

Ubranka dla psów – wybierz odpowiedni rozmiar

Wybierając ubranka dla psów należy koniecznie zwrócić uwagę na ich rozmiar, który powinien być idealnie dopasowany do Twojego pupila. W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru, trzeba dokonać dokładnych pomiarów. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na długość tułowia psa. Konieczne jest również zmierzenie obwodu klatki piersiowej oraz szyi. Aby ubranko było komfortowe, należy pozostawić ok. 5 cm luzu w obwodzie klatki piersiowej i szyi.

Ubranka dla psów to skuteczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku dostępne są różne rodzaje ubranek dla czworonogów. Zanim wybierzesz ubranko dla swojego pupila, koniecznie dobierz odpowiedni rozmiar.

Materiał partnera