Razem czy osobno? Jak zaplanować urlop ze zwierzakiem?

Nasi czworonożni przyjaciele dużo lepiej zniosą zmianę zakwaterowania niż rozłąkę z człowiekiem | fot.: Fotolia

Walizki już prawie spakowane, hotel zarezerwowany, bilety kupione – czas rozpocząć wyczekiwane wakacje! Pozostaje tylko jedno pytanie – co zrobić z naszym domowym pupilem? Zabrać ze sobą czy zostawić pod opieką kogoś zaufanego? Jak podróżować ze zwierzakiem? Prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów.

Podczas przygotowań do urlopu zwierzę odczuwa duży niepokój. Widok walizek to sygnał nadchodzących zmian. Jak zatem zaoszczędzić naszym ulubieńcom stresu i zadbać o ich bezpieczeństwo?

W domu czy w hotelu?

Wielu opiekunów decyduje się na pozostawienie swojego pupila w mieszkaniu w nadziei, że zwierzę będzie czuć się komfortowo w znanym mu miejscu. Jest w tym trochę prawdy, jednak nasi czworonożni przyjaciele dużo lepiej zniosą zmianę zakwaterowania niż rozłąkę z człowiekiem.

– Wyjazd właściciela zawsze wiąże się dla zwierzęcia z ogromną tęsknotą.  Dlatego jeśli podejmujemy taką decyzję, zadbajmy o to, by pod naszą nieobecność ktoś się nim zaopiekował – radzi Aurelia Suszek, Category Manager firmy Aquarel, lidera w produkcji akcesoriów dla zwierząt.

Jeśli nikt z bliskich nie może przypilnować naszego ulubieńca, alternatywnym rozwiązaniem może być zakwaterowanie go w hotelu dla zwierząt. Obecnie na rynku jest wiele pensjonatów, jednak rezerwację miejsca należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Pod uwagę trzeba wziąć także cenę doby hotelowej, która w zależności od rozmiarów podopiecznego, długości i warunków pobytu, waha się od 20 do 50 zł.

Miejsce „animal friendly”

O ile powyższe rozwiązania zaspokoją w pewnym stopniu poczucie spełnienia obowiązku wobec pupila, nadal nie będziemy mieć pewności, jak poradzi sobie pod naszą nieobecność. Czy warto zatem rozważyć wspólne wakacje?

Oczywiście! Nic tak nie uszczęśliwi czworonoga, jak możliwość przebywania w naszym towarzystwie. Jest jednak jeden warunek – musimy zadbać o jego komfort w nowym miejscu, a także bezpieczeństwo podczas podróży – przekonuje ekspert Aquarel.

Nie tak dawno zabranie psa czy kota do hotelu było prawie niewykonalne, dziś coraz więcej miejsc oferuje możliwość wypoczynku ze zwierzęciem.

Podróż bez stresu dla czworonoga? Tylko w wygodnym transporterze

Po wyborze intersującego nas miejsca pobytu powinniśmy odpowiednio przygotować czworonoga do podróży. W zależności od tego, czym będziemy się przemieszczać, należy zagwarantować naszemu podopiecznemu odpowiednie warunki. W tym celu warto poświęcić trochę czasu na wybór transportera, który na czas wyprawy będzie pełnił funkcję „drugiego” domu zwierzaka.

Na rynku gadżetów pojawia się coraz więcej transporterów dla psów i kotów. Z tego powodu właściciele zwierząt mogą mieć problem z zakupem właściwego modelu. Najważniejsze przy jego wyborze są względy bezpieczeństwa – bez wątpienia powinien posiadać funkcjonalne zamknięcie oraz antypoślizgową powierzchnię podłoża. Istotna jest również jego wytrzymałość oraz wielkość, która dopasowana jest do rozmiarów zwierzęcia. Na koniec pozostaje wybór modelu, którego walory estetyczne, odpowiadają naszym preferencjom – bogata oferta sprawia, że transporter z powodzeniem może stać się modnym dodatkiem stroju – mówi Aurelia Suszek – Dodatkowo, dla małych ras, które z trudem nadążają za swoim panem warto rozważyć zakup transportera na specjalnych kółkach – zwierzak bez wysiłku może przebywać z człowiekiem i zwiedzać nowe miejsca – dodaje ekspert Aquarel.

Oprócz bezpiecznego miejsca, w którym będziemy przewozić czworonoga, należy zadbać o wykonanie wszystkich niezbędnych badań i szczepień. W przypadku wyjazdu za granicę trzeba wyrobić paszport dla pupila i wszczepić mu mikroczip, dzięki któremu w razie zgubienia nie będzie problemu z jego identyfikacją. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, pamiętajmy aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszych czworonożnych pupili podczas wakacji – niech będzie to także dla nich czas relaksu i zasłużonego wypoczynku.

@Newseria

Sprawdź także

podajnik karmy dla kota

8 zalety korzystania z podajnika karmy dla kota

Podajnik karmy dla kota jest urządzeniem, które służy do automatycznego podawania karmy w określonych porach …