opaski stalowe z zatrzaskiem
Metalowe opaski z zatrzaskiem kulkowym to jedne z bardziej cenionych opasek na rynku | fot.: materiał partnera

Do czego wykorzystywane są opaski stalowe z zatrzaskiem?

Opaski stalowe z zatrzaskiem są bezproblemowe w montażu. To produkty odporne na korozję i działanie wysokich temperatur. Z uwagi na dużą wytrzymałość na promieniowanie ultrafioletowe są idealnym wyborem podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznych. Stosuje się je także w przemyśle stoczniowym. Co jeszcze warto na ich temat wiedzieć?

Czym cechują się opaski stalowe z zatrzaskiem?

Metalowe opaski z zatrzaskiem kulkowym to jedne z bardziej cenionych opasek na rynku. Jest to zasługa ich wyjątkowych właściwości.

Przede wszystkim opaski tego rodzaju są odporne na korozję, wibrację, niskie i wysokie temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe. Cechują się dużą wytrzymałością na zerwanie. Dlatego często wykorzystywane są do podwieszania wiązek przewodów o sporym ciężarze. Produkowane są ze stali nierdzewnej 304 lub 316.

Jednocześnie opaski stalowe z zatrzaskiem kulkowym uważane są za opaski do zadań specjalnych. Jest w tym nieco prawdy. Znajdują powszechne zastosowanie w przemyśle górniczym, toczniowym, rolniczym czy maszynowym. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku prostota ich montażu. Są one wyposażone w specjalny system blokady z mechanizmem łożyska kulkowego. Nie trzeba więc sięgać po żadne urządzenia do zaciskania.

Dlaczego warto sięgnąć po metalowe opaski z zatrzaskiem?

Nie da się ukryć, że elementy służące do łączenia i mocowania przewodów muszą być niezawodne. Dlatego tak dużą popularnością na rynku cieszą się trytytki różnego rodzaju. Osoby, którym zależy na pełnej kontroli zacisku, powinny zwrócić uwagę właśnie na stalowe opaski z zatrzaskiem kulkowym.

Niewiele opasek do kabli ma tak szerokie zastosowanie w przemyśle, jak wspomniane opaski metalowe. Można je wykorzystać do mocowania przewodów w naprawdę trudnym środowisku. Używane są dlatego w przemyśle stoczniowym czy petrochemicznym. Spotkać się z nimi można na platformach wiertniczych. Opaski stalowe z zatrzaskiem są powszechnie stosowane w górnictwie. Stanowią doskonały wybór podczas tworzenia instalacji fotowoltaicznych, w końcu są odporne na promieniowanie UV.

Jakie opaski stalowe z zatrzaskiem wybrać?

Oczywiście zawsze warto stawiać na akcesoria najwyższej jakości, które cechują się doskonałymi parametrami technicznymi. Przykładem są opaski wykonane ze stali nierdzewnej gatunku AISI. Powinny one spełniać podstawowe normy europejskie.

Sekretem wszystkich opasek metalowych z zatrzaskiem kulkowym jest wyjątkowy mechanizm samozaciskowy. Kulka stalowa blokuje w tym przypadku końcówkę opaski po jej włożeniu. Jej wyciągnięcie staje się dzięki temu niemożliwe.

Materiał partnera zewnętrznego