Ekspres automatyczny
Ekspres automatyczny pozwala nam każdego dnia cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy podawanej w najlepszych kawiarniach. | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Ekspresy automatyczne, czyli przepis na kawę idealną

Miliony osób na całym świecie nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki mocnej, stawiającej na nogi i aromatycznej kawy. Parzenie kawy dla wielu stało się wręcz sztuką. Aby jednak przyrządzić naprawdę wyśmienitą, aromatyczną i delikatną kawę, potrzebujemy do tego celu odpowiedniego sprzętu. Obecnie w wielu domach coraz częściej można spotkać ekspresy automatyczne, czyli ciśnieniowe.

Zasady działania ekspresów automatycznych

Jak działają ekspresy ciśnieniowe? W sprzęcie tym do zaparzania kawy wykorzystuje się wysokie ciśnienie. Zagotowana woda przedostaje się przez specjalny dozownik z pompą, poddając ją odpowiednio dużemu ciśnieniu, by następnie zostać wprowadzona do pojemnika z kawą, a na koniec do kubka bądź filiżanki. Standardowy model ekspresu automatycznego posiada spieniacz mleka, kratkę, pod którą zbierają się resztki kawy, a także podwójny dozownik do przygotowywania dwóch filiżanek kawy naraz. Droższe ekspresy posiadają też wbudowany młynek do kawy, dzięki czemu mamy możliwość cieszyć się smakiem świeżo zmielonej kawy.

Dlaczego warto wybrać ekspres automatyczny?

Posiadanie ekspresu automatycznego, pozwala nam każdego dnia cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy podawanej w najlepszych kawiarniach. Za jego pomocą mamy możliwość przygotować nie tylko klasyczne espresso, ale również latte, latte macchiato czy cappuccino. Poza tym udowodniono, że kawa parzona pod dużym ciśnieniem jest zdrowsza, gdyż nie traci cennych przeciwutleniaczy, tłuszczu, protein i cukru, a z ziarenek kawy nie wytrącają się szkodliwe substancje kwaśne, dzięki czemu jest ona o wiele smaczniejsza i lepiej przyswajalna dla organizmu. Spośród wielu firm oferujących ekspresy automatyczne, warto zwrócić uwagę na De’Longhi. Firma zajmuje się produkcją sprzętu AGD, między innymi ekspresami do kawy. Ich ekspresy ciśnieniowe są nie tylko najwyższej jakości, ale również bardzo eleganckie, jeśli chodzi o ich wygląd i design. Dopasują się więc idealnie do nowoczesnej kuchni. Jedną z innowacji jest wyposażenie eskpresów w system grzewczy Thermoblock, który czuwa nad idealną temperaturą kawy. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy, koniecznie zapoznaj się z ofertą De’Longhi http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy. I nie zapomnij o zaletach ekspresów automatycznych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kona plantacja kawy na Hawajach

Najwspanialsze rodzaje kawy na świecie

Kawa to nie tylko napój, ale również kultura, pasja i sposób na życie dla wielu …