Bez personalizacji każdy smartfon wygląda niemalże tak samo. Jednak, wygląd telefonu, możesz zmieniać przy pomocy etui | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Na co zwrócić uwagę przy zakupie etui na telefon?

Znudził Ci się wygląd Twojego telefonu? Bez personalizacji każdy smartfon wygląda niemalże tak samo. Jednak, wygląd telefonu, możesz zmieniać przy pomocy etui. Zarówno w Internecie jak i w sklepach stacjonarnych, znajdziesz mnóstwo propozycji na smartfony. Do wyboru masz przeróżne kształty, kolory i materiały wykonania. Pamiętaj jednak, że etui, służy nie tylko jako ozdoba smartfona. Jest to przede wszystkim ochrona telefonu w czasie upadku, nadepnięcia, porysowania, a nawet zamoczenia. Jakie etui wybrać, aby było nie tylko eleganckie i stylowe, ale także wytrzymałe? Zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Rozmiar etui

Jest to podstawowa kwestia, dlatego należy zwrócić na to uwagę w pierwszej kolejności. Etui powinno być dopasowane zarówno do marki jak i modelu telefonu. Może się bowiem okazać, że jeśli nie zwrócimy na to uwagi, etui będzie za małe, za duże lub nacięcia na ładowarkę i aparat będą w nieodpowiednich miejscach.

Odpowiednia ochrona

Do wyboru mamy trzy rodzaje etui. Pierwszy to zakładane na telefon „na stałe” czyli futerał. Wyjmujemy smartfon tylko po to, aby wyczyścić etui, wyjąć baterię itp. ten typ może być zarówno z klapka jak i bez. Dla większego bezpieczeństwa i ochrony ekranu dotykowego, lepiej jest się zdecydować na etui z klapką. Jeśli nie używamy telefonu w niesprzyjających warunkach, to etui zakładane na klapkę telefonu, też wystarczy. Drugim rodzajem etui jest kabura. Przeznaczona jest ona zwykle dla mniejszych modeli smartfonów i jest dopinana do paska. Ten rodzaj etui jest bardzo masywny, więc doskonale nadaje się  na wszelkie wyprawy w teren i ekstremalne warunki. Ostatnim typem etui są pokrowce. Mają one postać woreczka z materiału. Są one miękkie, lekkie i stylowe, chronią telefon przed zadrapaniami. Nie zbyt jednak dobrze takie etui chroni telefon przed upadkiem.

Własny styl

Etui wcale nie musi mieć jednolitego, nudnego koloru. Możemy znaleźć ochronę dla naszego smartfona w różnych kształtach, kolorach i wzorach. Na stronach internetowych znaleźć możemy etui z różnymi zdjęciami, motywami i postaciami. Bardzo ciekawym i unikalnym pomysłem jest stworzenie własnego etui. Jak możemy przeczytać na stronie https://zaprojektujetui.pl/, jest to doskonały sposób na wyrażenie siebie oraz wyróżnienie się z tłumu. Etui z własnym zdjęciem lub grafika podbije serce nie jednego maniaka telefonów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zakup smartfona

Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Planujesz kupić sobie nowego smartfona? Nie wiesz, na które telefony komórkowe warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy …