Uncharted 4
Uncharted 4 - gra, która swoją premierę miała 10 maja była jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji przez graczy w tym roku | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Uncharted 4 najlepiej sprzedającą się grą na wyłączność na PS4

W pierwszym tygodniu sprzedaży, dzieło wielokrotnie nagradzanego, amerykańskiego studia Naughty Dog nabyło 2,7 mln graczy na całym świecie[1]. Dla Sony Computer Entertainment była to jedna z najważniejszych premier w 2016 r.

Uncharted 4 to prawdziwy skarb

Gra, która swoją premierę miała 10 maja była jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji przez graczy w tym roku. Jej autorzy cieszą się renomą jednego z najlepszych na świecie studiów tworzących gry, mają na swoim koncie takie tytuły jak seria „Crash Bandicoot”, „The Last of Us” czy trzy poprzednie części „Uncharted”. Seria ta opowiada o przygodach Nathana Drake’a, zawodowego poszukiwacza skarbów, zgrabnie łącząc hollywoodzki rozmach scen akcji z wątkami historycznymi i świetnie prowadzoną fabułą. W czwartej części, która ma być ostatnią odsłoną przygód Drake’a zrealizowaną przez Naughty Dog, bohater staje przed trudnym wyborem pomiędzy spokojnym życiem u boku ukochanej, a misją poszukiwania pirackiego skarbu, która może uratować życie jego dawno nie widzianemu bratu. Uncharted 4 jest pierwszą odsłoną serii na konsolę PlayStation 4 i zdaniem wielu recenzentów pokazuje doskonałe możliwości graficzne konsoli.

 – Tytuły na wyłączność, takie jak Uncharted 4: Kres Złodzieja, są dla nas niezwykle ważne. Wpływają na wzrost sprzedaży PlayStation 4, skłaniając wielu graczy do wyboru platformy PlayStation. – powiedział Marcin Ziobrowski Dyrektor Zarządzający Sony Computer Entertainment Polska.

Jakość gry potwierdzają recenzje w prasie branżowej. W Polsce maksymalne oceny wystawili recenzenci takich redakcji jak Filmweb.pl, Gram.pl, Spidersweb.pl czy Benchmark.pl. W popularnym serwisie Metacritic.com, który zbiera oceny produktów rozrywkowych i wyciąga z nich średnią celem ułatwienia podjęcia wyboru konsumentom, obecnie na podstawie 101 recenzji z całego świata, Uncharted 4 może pochwalić się oceną 93 na 100 możliwych punktów.

PS4 najlepiej sprzedającą się konsolą w Polsce

Tytuły na wyłączność często decydują o wyborach zakupowych konsumentów. W niedawno zrealizowanym przez TNS Polska badaniu okazało się, że PlayStation 4 jest najchętniej kupowaną konsolą do gier wideo w Polsce, zaraz przed poprzednią konsolą stacjonarną firmy Sony – PlayStation 3[2]. Wśród osób, które zakupiły konsolę w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 25 marca 2016 r., na PlayStation 4 wskazało aż 35% badanych, a na PlayStation 3 24%. Interesujące jest, że nowszą konsolą o większych możliwościach interesowali się głównie mężczyźni (41% wszystkich mężczyzn, którzy kupili konsole) niż kobiety (22% kobiet, które kupiły konsolę), a w przypadku nieco tańszego urządzenia poprzedniej generacji – PlayStation 3 rozkład kupujących uplasował się tak samo – po 24% mężczyzn i kobiet. Konsole innych producentów zajęły dalsze miejsca w badaniu. Wśród osób, które posiadały już sprzęt do gier wideo i zdecydowały się na zakup kolejnego, najwięcej osób znów wskazało na sprzęty firmy Sony – tym razem 44% na PlayStation 3 oraz 31% na PlayStation 2 lub 1.

Więcej informacji na temat Uncharted 4: Kres Złodzieja znaleźć można na oficjalnej stronie gry:

https://www.playstation.com/pl-pl/games/uncharted-4-a-thiefs-end-ps4/

Gra dostępna jest na rodzimym rynku w polskiej wersji językowej. Głosu głównej postaci użyczył Jarosław Boberek.

[1] Dane dotyczą zarówno sprzedaży fizycznych kopi gier oraz wersji cyfrowej na dzień 16 maja 2016 r.

[2] Źródło: TNS Polska, badanie telefoniczne w dniach 17-25 marca 2016 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 15+. Próba N=5694, w tym 200 osób, które kupiły dowolną konsolę do gier w okresie 1 stycznia 2015 – 25 marca 2016.

@infoWire

Sprawdź także

Xbox game pass

Czym jest Xbox Game Pass i co zyskujemy dzięki tej usłudze?

Żyjemy w ciekawych czasach, w których gry wideo niemalże leżą na ulicy. Dla użytkowników konsol …