linkedin kontakty
Przyjęło się mówić, że na Facebooku mamy znajomych, z kolei na Linkedinie - kontakty | fot.: materiał partnera

Wykorzystaj Linkedin do swoich celów i ciesz się korzyściami!

Linkedin pozwala na budowanie wizerunku profesjonalisty. Bez względu na to, czy zależy Ci na znalezieniu lepiej płatnej pracy, czy może jesteś przedsiębiorcą, który chce wykorzystać tę platformę do tworzenia eksperckiego wizerunku lub pozyskiwania nowych klientów, koniecznie zainteresuj się możliwościami, jakie może przynieść Ci taki profesjonalny profil!

Dowiedz się, jak działa Linkedin

Dlaczego warto pracować nad powiększeniem sieci kontaktów?

Pozyskuj nowych partnerów biznesowych i ciesz się korzyściami!

Dowiedz się, jak działa Linkedin

Posiadanie konta na Linkedinie może być podyktowane różnymi motywacjami. Chęć pokazania światu swoich osiągnięć zawodowych, praca nad kreowaniem wizerunku profesjonalisty czy dążenie do zmiany pracy, to wszystko stanowi możliwe scenariusze w przypadku osób zatrudnionych na etacie. Do zbudowania skutecznego profilu potrzebne będzie zdjęcie profilowe, dodanie informacji o dotychczasowym doświadczeniu i obowiązkach oraz podsumowanie zawodowe.
Przedsiębiorcy mogą z kolei prowadzić konto na Linkedinie z myślą o pozyskiwaniu nowych współprac w ramach generowania leadów. 

Na Linkedin działa też prężnie działająca giełda pracy. W serwisie istnieje ponad 20 milionów firm i ta wartość stale rośnie. Powyższe argumenty powinny przekonać Cię do korzystania z tej platformy.

Pod adresem artursmolicki.com dowiesz się, jak poprowadzić i zoptymalizować kampanie na Linkedinie.

Dlaczego warto pracować nad powiększeniem sieci kontaktów?

Przyjęło się mówić, że na Facebooku mamy znajomych, z kolei na Linkedinie – kontakty.

Rozbudowana sieć kontaktów na Linkedinie jest szalenie istotna. Dlaczego? Otóż mając w swojej sieci osoby uchodzące za ekspertów w branży będziesz mógł być na bieżąco z nowinkami z dziedziny, którą się zajmujesz. Z kolei posiadanie w swojej sieci rekruterów może okazać się pomocne przy poszukiwaniach pracy. Zyskasz też dostęp do wartościowych publikacji.

Pozyskuj nowych partnerów biznesowych i ciesz się korzyściami!

Na użytkowników serwisu czeka wiele funkcjonalności, szczególnie wówczas, gdy wykupione zostało konto premium. Możliwość wyszukiwania osób na konkretnych stanowiskach w firmach z danej branży otwiera spore perspektywy w zakresie pozyskiwania prospectów. 

Sukcesywne rozbudowywanie sieci kontaktów pozwoli Ci też na dzielenie się swoimi osiągnięciami, zdobytymi certyfikatami i awansami. Pozyskuj nowych partnerów biznesowych i ciesz się korzyściami! 
Przy zapraszaniu nowych kontaktów do swojej sieci w dobrym tonie będzie też dodanie krótkiej wiadomości powitalnej. To powinno zachęcić taką osobę do akceptacji zaproszenia. W sytuacji, gdy jesteś przedsiębiorcą, warto operować językiem korzyści. Przedstaw potencjalne korzyści, jakie mogłyby wynikać np. z pobrania bezpłatnego ebooka lub z darmowej konsultacji z przedstawicielem Twojej firmy.

Budowanie sieci kontaktów może przyczynić się w dalszej perspektywie do zamiany tych osób w wartościowe leady!

Powyższy poradnik powinien jednoznacznie zachęcić Cię do tego, aby aktywnie korzystać z tej platformy. Linkedin pozwala łączyć specjalistów z wielu branż, wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie inspirować. To także świetne miejsce do szukania pracy lub nowych współprac. Zadbaj o szczegółowe wypełnienie wszystkich pól, w tym koniecznie zdjęcia profilowego, wykształcenia oraz firm, w jakich zdobywałeś doświadczenie. To wszystko pozwoli Ci zmaksymalizować korzyści wynikające z korzystania z tego serwisu. Obecność na tym portalu to absolutny must-have zarówno dla osób prywatnych jak i właścicieli firm.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prywatność na fb

Sposoby na zwiększenie prywatności na Facebooku

Zwiększanie prywatności na Facebooku jest ważne, aby chronić swoje osobiste informacje. Istnieje wiele ustawień i …