Całkowita metamorfoza auta z produktami 3M

Oklejanie pojazdów do niedawna kojarzone jedynie z celami reklamowymi, dziś równie dobrze może być wykonywane z pobudek estetycznych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oklejanie pojazdów do niedawna kojarzone jedynie z celami reklamowymi, dziś równie dobrze może być wykonywane z pobudek estetycznych. Nakładając na powierzchnię karoserii i inne elementy zewnętrzne samochodu podwójnie wylewaną winylową folię 3M otrzymamy niesamowite efekty, a auto będzie wyglądało jak nowe. Chętnych do obejrzenia realizacji tego typu metamorfoz warto zaprosić do odwiedzenia Centrum Inspiracji 3M.

Nowy look bez lakiernika

Ktoś, kto nie zna produktów 3M nigdy nie uwierzy, że mogą tak bardzo przeobrazić każdy samochód. Używając folii do zmiany koloru 3M nadamy autu zupełnie nowy look i to bez konieczności wizyty u lakiernika. Najwyższa klasa jakości gwarantuje trwałość krycia bez stosowania dodatkowych warstw ochronnych. Co więcej, okleina dobrze zniesie trudne warunki atmosferyczne, a także zachlapanie paliwem. Nadaje się do naklejania na każdy kolor bazowy bez obawy, że będzie on prześwitywał spod spodu. Folie 3M dedykowane są do oklejania całych pojazdów lub ich konkretnych elementów. Dzięki dużym rolkom, których szerokość wynosi ponad półtora metra można okleić nimi od razu całe części karoserii bez konieczności precyzyjnego łączenia na brzegach. Jeśli efekt nałożenia warstwy folii na karoserię naszego auta nas nie zadowoli albo po prostu po pewnym czasie nas znudzi będziemy mogli ją bez przeszkód usunąć nie pozostawiając śladu i wrócić do pierwotnego koloru auta.

W gamie produktów 3M znajdują się aż 84 kolory folii do oklejania pojazdów. Jest naprawdę w czym wybierać, a nasz pojazd może przybrać dosłownie każdą wymarzoną barwę. Oczywiście o oklejenie własnego auta możemy pokusić się sami, szczególnie dlatego, że produkty 3M posiadają wiele udogodnień ułatwiających aplikację. Dla chętnych organizowane są także szkolenia na różnych stopniach zaawansowania. Jednak nie wszyscy z nas podjęliby się takiego zadania osobiście i raczej woleliby powierzyć je w ręce profesjonalistów. Dystrybutor produktów 3M na swojej stronie oprócz informacji gdzie je kupić zamieścił także wygodną wyszukiwarkę aplikatorów, czyli zakładów usługowych, w których będzie można zlecić oklejenie każdego typu pojazdu wybrana folią. Sprawdź tutaj:http://3mcentruminspiracji.pl/

Wreszcie auto z własnym charakterem

Oklejając pojazd możemy nie tylko zmienić jego kolor, ale stosując specjalne folie do zadruku i laminaty nadać mu zupełnie nowego charakteru. Czy marzy nam się auto „z pazurem”, czy raczej chcielibyśmy nadać mu nieco więcej klasy, produkty 3M doskonale się do tego nadają. Co więcej mogą one być wykorzystywane do wykonywania reklam na pojazdach. Seria folii graficznych 3M Envision śmiało może być nazywana prawdziwa rewolucją w reklamie. Oklejając nią swoje auto albo zlecając pracę aplikatorowi całkowicie przeobrazimy jego wygląd. Stanie się prawdziwa mobilną reklamą naszej firmy lub marki. Przy czym pamiętajmy, że okleić możemy każdy typ pojazdów np:

 • samochody osobowe,
 • auta ciężarowe i dostawcze,
 • autobusy i busy,
 • przyczepy i naczepy,
 • motocykle,
 • łodzie,
 • pojazdy i maszyny robocze.

Co bardzo istotne, przy nakładaniu grafiki na nierówne powierzchnie karoserii, folia 3M, na której jest ona wydrukowana ulega rozciąganiu do 150 %, przez co dopasowuje się na żądanie. Aplikacja przebiega szybko, a dodatkowe rozwiązania nie pozwalają na wystąpienie wybrzuszeń lub nierówności.

Kilka przykładów z życia wziętych

O tym, że aplikatorzy produktów 3M to prawdziwi mistrzowie nie trzeba nikogo przekonywać, fakty świadczą same za siebie. Podczas Targów Moto Show w Krakowie grupa aplikatorów z programu 3M pobiła rekord Guinnessa w jak najszybszym oklejeniu samochodu. Całkowita zmiana koloru czarnego Audi A na ciemnoniebieską satynę zajęła im zaledwie 39 minut i 26 sekund. Co prawda nie zawsze u naszego lokalnego aplikatora będziemy mogli liczyć na równie szybką realizację zlecenia, ale zawsze możemy mu mocno kibicować. Jeśli jeszcze nie wiemy, na jaki kolor się zdecydować, może podpowiedzią będzie kilka realizacji przedstawionych na stronie Centrum Inspiracji 3M.

 1. Do niektórych nic nie przemówi bardziej przekonująco, niż metamorfoza ciemnogranatowego Mercedesa ML350 w białą piękność z połyskiem możliwym do uzyskania tyko z folią 3M.
 2. Dajmy się uwieść elegancji satin dark grey, w którą zostało ubrane wysłużone już Audi Q7.
 3. Zdecydowanie godne uwagi są efekty oklejania autobusów i samochodów dostawczych; ich wielkie powierzchnie dają naprawdę sporo miejsca do popisu.
 4. Kto powiedział, że pojazdy i maszyny robocze nie mogą wyglądać oryginalnie, jak choćby ubrany w moro ciągnik Ursus Como design, który stał się istnym mistrzem kamuflażu.
 5. Świetnie prezentują się także metamorfozy z użyciem kilku kolorów. Popatrzmy jaką odmianę przeszedł MINI po oklejeniu karoserii folią w kolorze Matte Red Metallic, a dachu i lusterek kolorem Gloss Black Metallic. Melanż czerwieni z czernią zawsze się sprawdzi, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawiać ze sobą jeszcze bardziej oryginalne kolory.

Materiał partnera zewnętrznego