Zakupy ze stylistą
Zakupy z doradcą, profesjonalne, kompetentne porady stylisty mogą okazać się ostatnią deską ratunku i stylowym strzałem w dziesiątkę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na zakupach ze stylistą?

Nie ilość się liczy lecz jakość. To mądre powiedzenie można odnieść do wielu sytuacji, obszarów naszego życia. Warto mieć kilku sprawdzonych przyjaciół, zamiast powierzchownych znajomości liczonych w dziesiątkach. Lepiej smakować, delektować się odrobiną dobrego jedzenia zamiast przejadać się fast foodami. Doceniamy wartość kilku mądrych zdań w porównaniu z natłokiem bzdur i miałkich informacji. Tę złotą zasadę należałoby zastosować również w stosunku do naszej garderoby. Nie od dziś wiadomo bowiem, że pękające w szwach szafy nie są gwarancją udanych stylizacji.

Co za dużo (w szafie) to niezdrowo

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że od przybytku w garderobie głowa może zaboleć. Zarówno przy trudnym wyborze naprawdę udanego zestawu do biura,  na piknik czy imprezę klubową, jak i podczas analizowania wyciągów bankowych i wydatków w salonach z ciuchami. Kupowanie impulsywne, nieprzemyślane decyzje w sklepach z modną odzieżą czy butami to słabość wielu kobiet. Kuszące są atrakcyjne wyprzedaże, promocje, ale także nowe, gorące kolekcje, ubrania zgodne z najnowszymi trendami, buty i torebki uznane za absolutny must have. Niestety bardzo często okazuje się, że jedyną i to dość wątpliwą korzyścią, jest przeładowana garderoba, totalny misz-masz stylistyczny i odwieczny dylemat orazi żal do losu, bo „ja nie mam co na siebie włożyć”.

Dobre rady stylistów

W takiej sytuacji zakupy z doradcą, profesjonalne, kompetentne porady stylisty mogą okazać się ostatnią deską ratunku i stylowym strzałem w dziesiątkę. Uratują pojemność szafy, styl nieszczęsnej ofiary mody oraz domowy budżet i spokój rodzinnego ogniska. Warto bowiem wspomnieć, że setki ubrań, wielkie wydatki i sfrustrowana kobieta to nie jest szczyt marzeń statystycznego pana domu. Wielu osobom porady stylisty, zakupy w jego towarzystwie kojarzą się z nie wiadomo jakim luksusem, zarezerwowanym dla celebrytów, gwiazd i szczęśliwych małżonek rekinów biznesu. Tymczasem jest to usługa, z której może skorzystać praktycznie każdy.

Znani styliści kosztują sporo…

Oczywiście są na tzw. rynku doradcy, konsultanci, styliści, którzy bardzo wysoko cenią swoje usługi i dobry gust. I tacy profesjonaliści współpracują rzeczywiście głównie z osobami medialnymi i finansową elitą. Jakby nie patrzeć zakupy ze stylistą, który sam ma status celebryty, to spory wydatek. Za samo asystowanie przy zakupach trzeba zapłacić co najmniej 800 – 1000 złotych. A przecież profesjonalne porady stylisty mogą obejmować znacznie więcej – analizę garderoby, kolorystyczną, sylwetki, metamorfozę, przygotowanie gotowych zestawów itp. Nie zapominajmy również o sporych zakupach w najlepszych sklepach, za które płaci przecież klientka. Na szczęście nie jest to jedyna opcja i z dobrych rad można skorzystać nawet jeśli nie ma się kilku tysięcy do wydania lekką ręką.

Ze stylistą w galerii handlowej

Bardzo ciekawą propozycją są naprawdę profesjonalne porady stylistów i stylistek w dobrych galeriach i centrach handlowych. Z reguły jest to usługa bezpłatna, która obejmuje m.in. zakupy w salonach i sklepach zlokalizowanych w danej galerii. Niemniej jednak nie jest to oprowadzanie niezdecydowanej klientki po kolejnych sklepach, ale fachowe, dobre rady, poprzedzone wywiadem, rozmową albo analizą garderoby klientki. W niektórych galeriach (np. Centrum Klif) porady stylisty obejmują dużo więcej usług, tak atrakcyjnych dla każdej kobiety. Poza wspólnymi zakupami przygotowanymi specjalnie dla konkretnej kobiety (zgodnych z jej gustem, sylwetką, trybem życia) warto także zwrócić uwagę na oferty takie jak brafitting, konsultacja w zakresie pielęgnacji twarzy, makijażu i doboru perfum. Można zatem powiedzieć, że dzięki poradom stylistów i stylistek, kobieta będzie ubrana od stóp do głów i na każdym poziomie – od pięknej cery i zapachu, przez bieliznę aż po doskonale dobrane dodatki i make up.

Jak widać zakupy z doradcą i dobre rady stylistki to nie elementy „pogody dla bogaczy”. Szczególnie, że można również korzystać z porad online albo śledzić ulubione blogi modowe. Na pewno warto wziąć do serca zasadę, która wyżej stawia jakość niż ilość, zainwestować czas i skompletować naprawdę udaną i satysfakcjonującą garderobę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta i mężczyzna robią zakupy w hipermarkecie

Chcesz kupować tanio? Oto kilka praktycznych porad

Rosnące ceny to coraz bardziej doskwierający problem, przez który w naszych koszykach znajduje się coraz …