promocja w sklepie
Choć generalnie to kobiety w wieku produkcyjnym najczęściej sięgają po gazetki promocyjne jest to nawyk, który powinien sobie każdy wyrobić, ze względu na płeć czy wiek | fot.: unsplash

Dlaczego kobiety przeglądają gazetki promocyjne i dlaczego faceci tego nie robią?

Gazetki promocyjne to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Przeglądając gazetkę promocyjną w łatwy sposób można sobie przypomnieć, co trzeba kupić do domu, jeśli nie przygotowaliśmy wcześniej listy zakupów lub po prostu zapomnieliśmy jej ze sobą zabrać. Nie mówiąc już o wyjątkowych okazjach cenowych, rabatach na wielopaki i tym podobne.

Jednak można zaobserwować tendencję do tego, że to kobiety są bardziej skłonne do sprawdzenia aktualnej oferty w gazetkach promocyjnych sklepów, do których się wybierają, niż mężczyźni. Z czego to zjawisko wynika? Dowiesz się w poniższym artykule!

Podział obowiązków w XXI wieku

Z reguły jest tak, że to kobieta zajmuje się planowaniem posiłków oraz zakupów – dlatego jest bardziej skłonna do tego, aby przeglądać oferty promocyjne różnych sklepów przed udaniem się na zakupy. Taki model jest często obserwowany we współczesnym społeczeństwie. Nawet jeśli to mężczyzna idzie dokonać zakupu, zwykle jest wyposażony w listę zakupów starannie opracowaną przez jego partnerkę. Oszczędzanie jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji pandemicznej, kiedy wiele osób tymczasowo straciło źródło dochodu, a najprościej jest oszczędzić na artykułach spożywczych właśnie.

Preferencje zakupowe Polaków

W 2017 roku firma MANDS przeprowadziła badania konsumenckie na temat preferencji zakupowych Polaków. Z tych badań wynika, że ponad ⅔ konsumentów przed dokonaniem zakupu sprawdza okazje w Internecie. I większość z nich to osoby w wieku 24-44 lata.

Wyniki badań pokazują także, że to kobiety czynią większe przygotowania przed zakupami – robią tradycyjne listy zakupów, przeglądają papierowe gazetki promocyjne poszczególnych sklepów oraz korzystają z różnego rodzaju aplikacji udostępniających przeglądanie gazetek promocyjnych online. Okazuje się, że to mężczyźni są bardziej skłonni do robienia zakupów bez uprzedniego przygotowania niż kobiety. Jednak to mężczyźni częściej wchodzą na stronę internetową sklepu, aby przeanalizować ofertę przed zakupem.

Planowanie zakupów – sposób na oszczędzanie

Z danych zebranych przez portal Kimbino.pl wynika, że przed zakupami kobiety zazwyczaj sprawdzają, jakie promocje zawiera w sobie ulotka Biedronka od jutra. Dobrze jest przygotować się do zakupów z prostego sposobu – dzięki temu jesteśmy w stanie więcej zaoszczędzić. Będąc już w sklepie możemy przegapić ofertę ‘kup jeden produkt, a drugi będzie za pół ceny” lub “4 w cenie 3”.

Oszczędzanie jest szczególnie widoczne przy zakupie dużej ilości produktów – kupując masło czy płyn do prania “na zapas”, zyskujemy znacznie niższą cenę jednostkową. Dlatego sprawdzając ofertę promocyjną przed zakupami, możemy zdecydować się na te najbardziej atrakcyjne cenowo opcje. Dobrze jest także porównać gazetki promocyjne w różnych sklepach – może się okazać, że niektóre artykuły taniej można kupić gdzie indziej.

Dużą popularnością cieszy się tzw. “meal prep”. Oznacza to po prostu przygotowanie posiłków z wyprzedzeniem. Głównym celem takiego działania jest zaoszczędzenie czasu, ale także pieniędzy. Dlatego gazetki promocyjne pomagają w oszczędzaniu. W oparciu o aktualną ofertę promocyjną jesteśmy w stanie przygotować posiłki na cały tydzień w atrakcyjnej cenie. Szeroka oferta sklepów spożywczych pozwoli Ci na wybranie produktów w obniżonych cenach, co automatycznie przełoży się na zmniejszenie Twoich wydatków.

WSKAZÓWKA: Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną i czy sprawdzasz aktualną ofertę promocyjną przed zakupami, czy nie – nie rób zakupów na pusty żołądek – gwarantujemy, że wtedy wydasz więcej, niż planowałeś!

Tanie kupowanie

Choć generalnie to kobiety w wieku produkcyjnym najczęściej sięgają po gazetki promocyjne jest to nawyk, który powinien sobie każdy wyrobić, ze względu na płeć czy wiek. Czy to w tradycyjnej, papierowej formie, czy online albo w aplikacji, gazetki pomagają w wydawaniu mniejszej kwoty oraz planowaniu zakupów.

Materiał partnera

Sprawdź także

konto oszczędnościowe

Gdzie konto oszczędnościowe? Warunki w bankach potrafią zaskakiwać

Konto oszczędnościowe to jedno z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie swoich oszczędności. Dzięki temu …