500 plus na pierwsze dziecko
Aby dostawać pieniądze, należy złożyć wniosek. Najlepiej zrobić to między 1 lipca a 31 sierpnia | fot.: Fotolia

Od 1. lipca 500+ na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego

Od 1 lipca do 30 listopada są przyjmowane wnioski o wypłatę 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. Jest to jednorazowe świadczenie dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wnioski można składać np. w serwisie internetowym swojego banku. W przypadku tych złożonych w lipcu i sierpniu rodziny dostaną pieniądze do końca września.

– Świadczenie to przyznawane jest bez względu na dochód, który jest uzyskiwany w rodzinie, i przysługuje raz w roku uczniom do 20 lat oraz uczniom niepełnosprawnym uczącym się w szkole do ukończenia 24. roku życia. Dofinansowania nie otrzymają natomiast dzieci, które idą do przedszkola i do zerówki – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy w Credit Agricole.

Warto również pamiętać o świadczeniu 500+, które od 1 lipca 2019 r. będzie obejmowało wszystkie dzieci do 18 lat. Aby dostawać pieniądze, należy złożyć wniosek. Najlepiej zrobić to między 1 lipca a 31 sierpnia (także w tym przypadku można skorzystać z serwisu internetowego banku). Dzięki temu uniknie się przerw w wypłacie świadczenia.

dostarczył: infoWire

Sprawdź także

Kobiety nie pracują

Zdezaktywowane: coraz więcej kobiet nie pracuje

Wzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą …