Podpisywanie dokumentów pożyczka
Pożyczki przez internet to produkt finansowy, skierowany do wszystkich, którym zależy na szybkim i bezproblemowym uzyskaniu wsparcia pieniężnego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczka bez wychodzenia z domu – czy to możliwe?

Banki stawiają na skrupulatne dopełnianie formalności oraz dokładną weryfikację potencjalnego kredytobiorcy. Z pewnością ma to swoje uzasadnienie. Realia pokazują jednak, że rozmaite życiowe okoliczności nie zawsze sprzyjają poświęcaniu czasu na żmudne załatwianie formalności. Wielu ludzi zastanawia się, czy uzyskanie pożyczki przez internet jest możliwe, a przede wszystkim bezpieczne? Odpowiedź zawarliśmy w poniższym artykule.

  1. Pożyczki przez internet – co to takiego?
  2. Do kogo skierowane są pożyczki przez internet?
  3. Jak uzyskać pożyczkę online?
  4. Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?

Pożyczki przez internet – co to takiego?

Jest to forma kredytowania, oferowana przez różnego rodzaju instytucje finansowe i firmy pożyczkowe. Spośród innych ofert wyróżnia się sposobem jej zaciągnięcia – umożliwia bowiem wzięcie pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu. Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania, warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi możliwościami; www.finansowysupermarket.pl to idealne miejsce do zaczerpnięcia wszelkich informacji i cennych porad.

Do kogo skierowane są oferty pożyczek przez internet?

Pożyczki przez internet to produkt finansowy, skierowany do wszystkich, którym zależy na szybkim i bezproblemowym uzyskaniu wsparcia pieniężnego. Ich niewątpliwą zaletą jest brak szczegółowej weryfikacji wnioskodawcy; wystarcza dokument tożsamości oraz funkcjonujący w polskim banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Pożyczki online są doskonałym rozwiązaniem także dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście dotrzeć do banku – są to osoby starsze, pozbawione środka transportu, niepełnosprawne itp. Bywa, że dla takich osób pożyczka przez internet jest jedyną dostępną możliwością uzyskania wsparcia finansowego w trudnej sytuacji.

Taki rodzaj kredytowania przeznaczony jest również dla wszystkich, którzy chcą uniknąć zbędnych formalności i uzyskać pieniądze w jak najszybszym czasie (decyzja o udzieleniu pożyczki zapada zwykle już w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku). Firma pożyczkowa nie wymaga zadeklarowania celu, na który pożyczkobiorca przeznaczy pieniądze. Są to niewątpliwe zalety tego typu pożyczek – minimum formalności i błyskawiczna wypłata pieniędzy.

Jak uzyskać pożyczkę online?

Uzyskanie pożyczki przez internet nie powinno sprawiać trudności. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm, które proponują takie formy kredytowania swoim klientom – co więcej pierwsza zaciągana w danej firmie pożyczka jest zupełnie darmowa, nieobciążona żadnymi opłatami ani odsetkami (RRSO takiej pożyczki wynosi 0%). W celu wyselekcjonowania optymalnej oferty warto skorzystać ze specjalnie przygotowanych rankingów.

Aby uzyskać pożyczkę online, wystarczy mieć dostęp do internetu i przygotować dowód osobisty. W witrynach internetowych firm pożyczkowych widnieje zakładka, umożliwiająca złożenie wniosku bez wychodzenia z domu. Poza dowodem tożsamości nie potrzebujemy żadnych innych dokumentów, zaświadczeń z pracy itp. Udzielająca pożyczki instytucja nie wymaga również deklarowania, na co potrzebujemy pieniędzy (można je przeznaczyć na potrzeby bieżące, sprzęty AGD, zakup samochodu i inny dowolny cel).

Po uzupełnieniu wniosku należy przesłać go do weryfikacji. Wszystko trwa zaledwie kilka minut. Pozytywną decyzję pożyczkową można uzyskać już po 15 minutach wraz z przelewem na konto.

Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?

Jest to jak najbardziej bezpieczna forma kredytowania. Wszystkie usługi finansowe obwarowane są stosownymi przepisami, także te proponowane przez instytucje pozabankowe (tzw. parabanki). Zaciągając jakiekolwiek zobowiązanie, warto pamiętać o jednym – by spłacić należność w określonym umową terminie. Gwarantuje to w pełni bezpieczną i pozbawioną negatywnych konsekwencji pożyczkę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …