Czy mobilny warsztat samochodowy jest lepszy od stacjonarnego auto serwisu?

Zdecydowana większość zalet mobilnych warsztatów wynika z samej natury tego typu usług. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Stając w obliczu konieczności skorzystania z usług warsztatu samochodowego musimy wybrać między warsztatem mobilnym a stacjonarnym. Rosnąca popularność, jaką cieszy się tzw. mechanika i elektryka z dojazdem, zdaje się wskazywać na to, że stanowi ona rozwiązanie dużo lepsze od typowej auto pomocy. Czy tak jest naprawdę?

Warsztat mobilny a stacjonarny

Mobilny warsztat samochodowy różni się od stacjonarnego serwisu tym, że, jak łatwo się domyślić, pracujący w nim mechanicy i elektrycy przyjeżdżają do klienta, podczas gdy w przypadku typowej auto pomocy to klient musi dostarczyć samochód do serwisu (co może się okazać dość skomplikowane na przykład wtedy, gdy auta nie da się odpalić lub gdy klient po prostu nie dysponuje odpowiednią ilością wolnego czasu).

Tutaj nasuwa się jednak pytanie o to, czy mechanicy mobilnego warsztatu są w stanie zdiagnozować i naprawić wszystkie usterki, tj. czy ich praca jest tak samo efektywna jak ta wykonywana w stacjonarnym auto serwisie. Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol, mówi: „Klientom, którzy nigdy nie korzystali z usług mobilnego warsztatu samochodowego, może wydawać się, że mechanicy nie są w stanie przywieźć na miejsce odpowiedniego sprzętu czy odpowiedniej ilości sprzętu, a więc że mogą sobie nie poradzić z naprawą tych rzadziej występujących usterek czy innych problemów. To oczywiście nieprawda – mechanicy nowoczesnych mobilnych warsztatów samochodowych dysponują tak umiejętnościami, jak i narzędziami, dzięki którym przeprowadzają pełną diagnostykę samochodu i naprawiają wszelkiego rodzaju awarie w miejscu ich wystąpienia. Mobilne warsztaty samochodowe posiadają specjalistyczne pojazdy z pełnym wyposażeniem serwisowym, dlatego też naprawa auta np. pod domem klienta, pod biurem albo na drodze to dziś żaden problem. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to właśnie do warsztatów mobilnych należy przyszłość w tej branży.”

Przewaga warsztatów mobilnych

Zdecydowana większość zalet mobilnych warsztatów wynika z samej natury tego typu usług. Przyjazd mechaników we wskazany adres automatycznie przekłada się bowiem na wygodę klienta. Przykładem może być sytuacja, w której auto nie odpala, a właściciel pojazdu postanawia jednak skorzystać z usług stacjonarnego serwisu. Wówczas konieczne jest wezwanie lawety i przetransportowanie pojazdu do wybranego punktu naprawczego. To jednak generuje dodatkowe koszty, których można uniknąć prosząc o pomoc mobilnego specjalistę i naprawiając auto na miejscu awarii. Ponadto wezwanie mechanika lub elektryka samochodowego do siebie pozwala zaoszczędzić czas, który w innym wypadku klienci spędzają w korku lub w kolejce po przyjęcie i wydanie pojazdu ze stacjonarnego serwisu.

Mobilny warsztat samochodowy to także alternatywa dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają czasu by jechać do auto serwisu w standardowych godzinach otwarcia placówki. Dlatego też umówiona wizyta mobilnego specjalisty zawsze przypada na konkretny dzień i godzinę, a ponieważ tego typu usługi świadczone są całodobowo, to klient nigdy nie spotka się z sytuacją, w której warsztat, do którego jechał, będzie akurat zamknięty lub pracujący w nim mechanicy będą zbyt zajęci, by udzielić mu natychmiastowej pomocy.

Warto pamiętać jeszcze o tym, że w niektórych przypadkach sam przejazd do warsztatu popsutym samochodem może okazać się niebezpieczny – nie tylko dla samego samochodu, ale i jego pasażerów, a także innych użytkowników jezdni czy pieszych. Przykłady można wymieniać bez końca.

Tak więc, czy warto korzystać z usług mobilnych warsztatów? Kamil Sieradzki z Besthol odpowiada: „Oczywiście, że tak. Mobilne usługi mechaniki samochodowej, które świadczy również Besthol, są coraz bardziej doceniane, np. w takich miastach jak Warszawa, a ich popularność z pewnością będzie rosnąć. Dlaczego? Cóż, pracujemy całą dobę, dysponujemy profesjonalnym sprzętem, montujemy części zamienne, oczywiście objęte gwarancją, a dzięki nam klienci oszczędzają czas, nie stoją w korkach, podczas naprawy samochodu mogą zająć się swoimi sprawami. Korzystanie z tego typu usług to prawdziwy komfort i, co ważne, klient nie płaci za nie więcej niż w przypadku naprawy w typowym warsztacie.”

Czy mobilna auto pomoc jest lepsza od warsztatów stacjonarnych? Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione wyżej argumenty, nie można nie zgodzić się z twierdzeniem o jej ogromnej nad nimi przewadze. Każdy kierowca, który ceni sobie własny komfort oraz dba o domowy budżet, nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kontrolki bezpieczeństwa w samochodzie

Symptomy awarii samochodu, które powinny wzbudzić Twoją czujność

Niezawodność i bezpieczeństwo to cechy, którymi powinien charakteryzować się każdy samochód. Jednak części i elementy …