resoraki monety kalkulator
Na koszty utrzymania samochodu w dużej mierze składają się wydatki związane z naprawą pojazdu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak obniżyć koszty utrzymania auta w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki właściwie każdemu – także z finansowego punktu widzenia. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak obniżyć koszty utrzymania auta – po to, aby choćby w minimalnym stopniu odciążyć domowy budżet. Poznaj kilka sprawdzonych pomysłów.

Każdy właściciel pojazdu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że samochód to właściwie skarbonka bez dna. Jego nabycie to zaledwie kropla w morzu wydatków na przestrzeni kolejnych lat eksploatacji. Można jednak podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć koszty utrzymania samochodu.

Sposoby na niższe koszty związane z tankowaniem auta

Obostrzenia w związku z pandemią spowodowały, że przemieszczanie się za pośrednictwem publicznych środków transportu czy podróżowanie z sąsiadem niesie za sobą ryzyko zakażenia wirusem. Dlatego większość kierowców wykorzystuje jednak swój samochód, co może wiązać się ze wzrostem kosztów tankowania pojazdu. Wcale jednak tak być nie musi.

Jeśli chcesz ograniczyć wydatki związane z zakupem paliwa, możesz:

  • przejść na pracę zdalną (o ile jest to możliwe),
  • przesiąść się z samochodu na rower, hulajnogę elektryczną,
  • tankować na stacjach benzynowych oferujących przystępne ceny.

Warto także pomyśleć o założeniu rachunku bankowego, w ramach którego można przystąpić do programów lojalnościowych dedykowanych kierowcom. Za przykład niech posłuży Moto Konto dostępne w Toyota Banku. Każdy użytkownik może dołączyć do programu Tankuj Korzyści, którego istotą jest zwrot wydatków za paliwo nawet w wysokości do 10%.

Sposoby na obniżenie kosztów związanych z naprawą pojazdu

Na koszty utrzymania samochodu w dużej mierze składają się wydatki związane z naprawą pojazdu. Im starsze auto, tym jest bardziej awaryjne. Co możesz zrobić, aby ograniczyć lub chociażby zmniejszyć koszty napraw?

  • Zamiana pojazdu na fabrycznie nowy

Zakup samochodu prosto z salonu w dobie pandemii koronawirusa? Okazuje się, że w tej metodzie jest logika – fabrycznie nowe auto, będące na gwarancji producenta, jest w zasadzie bezawaryjne. Pozwoli to na ograniczenie wydatków właściwie do minimum.

Zastanawiasz się jednak, skąd wziąć gotówkę na taki zakup? Z pomocą przychodzą banki, które proponują kredyty samochodowe na atrakcyjnych warunkach finansowych. Przykładem może być Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Korzystając z tego finansowania, możesz liczyć na przystępne koszty całkowite – z RRSO 7,86% dla przykładu reprezentatywnego. Dodatkowym atutem jest niska rata – niższa nawet o 40% w porównaniu ze Standard Kredytem dostępnym w tym samym banku, która wynika z konstrukcji kredytu z ratą balonową.

  • Skorzystanie z oferty sprawdzonych warsztatów

Jeżeli zależy ci na ograniczeniu kosztów utrzymania samochodu, nie stać cię na wybór przypadkowego warsztatu. Jeśli chcesz mieć pewność, że usterka zostanie skutecznie wyeliminowana, wybierz ofertę zaufanego i renomowanego mechanika. Nawet jeśli finalnie zapłacisz odrobinę więcej, unikniesz kolejnych usterek związanych z niewłaściwie postawioną diagnozą lub nierzetelną naprawą uszkodzenia.

To, ile wynoszą koszty utrzymania samochodu, zależy w dużej mierze od ciebie. Jeśli zaczniesz dążyć do ich obniżania, możesz odciążyć domowy budżet w tym trudnym czasie. Każda oszczędność jest na wagę złota!

Materiał partnera zewnętrznego