Bezpieczny warsztat samochodowy z polisą

Na rynku usług ubezpieczeniowych istnieją rozwiązania, które pozwolą bez ryzyka rozwijać warsztat samochodowy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego


Prowadzisz warsztat samochodowy i chcesz ubezpieczyć się przed następstwami nieprzewidzianych zdarzeń? Boisz się ogromnych strat, które może generować zalanie lub pożar warsztatu i specjalistycznych urządzeń? A może dopiero rozważasz założenie własnego zakładu? Wybierz odpowiednią ofertę, a będziesz mógł rozwijać swoją firmę bez ryzyka.

Uniknij następstw nieprzewidzianych zdarzeń

Prowadzenie własnego warsztatu samochodowego wiąże się z ogromnymi inwestycjami. Musisz zadbać o fachowy sprzęt, który umożliwi dokonywanie kompleksowych napraw pojazdów, wynająć budynek, zatrudnić doświadczonych specjalistów. Żeby osiągnąć sukces i zdobyć stałych klientów, potrzebny jest ogromny nakład pracy. Nieszczęśliwe wypadki i zdarzenia losowe mogą jednak przekreślić wszystkie starania. Pożary, zwarcia instalacji, działanie żywiołów, a nawet nieświadome błędy pracowników mogą wiązać się z ogromnymi kosztami, które bez odpowiedniego wsparcia mogą doprowadzić do zamknięcia zakładu. Na szczęście na rynku usług ubezpieczeniowych istnieją rozwiązania, które pozwolą Ci bez ryzyka rozwijać warsztat samochodowy.

Czym jest ubezpieczenie warsztatu samochodowego?

W Polsce nie istnieje obowiązek ubezpieczania warsztatów samochodowych, jednak duża część podmiotów korzysta z tych usług. Oferta kompleksowa to taka, która nie tylko chroni mienie ruchome oraz stałe, ale także ubezpiecza właściciela zakładu od odpowiedzialności cywilnej. Jakie sytuacje mogą zdarzyć się w warsztacie? Należy wziąć pod uwagę np. działalność wandali, którzy mogą włamać się do budynku, wybić szyby, ukraść specjalistyczne i nierzadko bardzo kosztowne sprzęty. Oferty obejmują także ryzyko pożaru, zalania, a także chronią przed negatywnymi skutkami powodzi, huraganów i innych zdarzeń tego typu. Trzeba również pomyśleć o ryzyku związanym ze zniszczeniem mienia klientów – a przed tym chroni ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. O wypadek w warsztacie samochodowym nietrudno – nawet niewielkie zaniedbanie może doprowadzić do uszkodzenia silnika, karoserii czy innych elementów pojazdu klienta, a to wiąże się z wysokimi kosztami.

Dlaczego warto ubezpieczyć warsztat?

Jak pod adresem www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance podkreślają specjaliści z firmy ubezpieczeniowej, właściciele warsztatów samochodowych sami zgłaszają się z prośbą o dobranie najlepszego zakresu ubezpieczenia. Są bowiem świadomi kosztów, jakie wiążą się z ryzykiem uszkodzenia lub zniszczenia mienia, a także następstwami nieprzewidzianych zdarzeń. Dostępne na rynku ubezpieczenia są polecane również firmom, które dopiero zaczynają funkcjonować. Małe warsztaty powinny szczególnie zadbać o ochronę, ponieważ nawet drobne uchybienia (uszkodzenie pojazdu klienta skutek zaniedbania pracownika) mogą przyczynić się do powstania poważnych problemów i całkowicie sparaliżować pracę. Wybierając konkretną ofertę, dokładnie zweryfikujmy zakres ochrony i zadbajmy, żeby uwzględniała ona zarówno wyposażenie warsztatu, jak i odpowiedzialność cywilną za wyrządzenie ewentualnych szkód.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wyjazd w polskie góry

Jakie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w polskie góry?

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Choć nikt nie wie, kiedy znowu będziemy …