ubezpieczenie OC
Na wysokość ceny ubezpieczenia OC wpływ ma wiele czynników, jednak w przypadku kierowcy nie zawsze będzie tak, że od jednego ubezpieczyciela od razu otrzymamy tą najniższą możliwą cenę | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najtańsze OC – musisz sprawdzić wszystkie możliwości

Poszukujesz polisy ubezpieczeniowej na samochód, a głównym warunkiem wpływającym na Twoją decyzję jest cena? W takim razie musisz sprawdzić wszystkie dostępne porównywarki ubezpieczeń, aby mieć rzeczywisty pogląd na sprawę. Jak powinno się negocjować najniższą cenę ubezpieczenia?

Po pierwsze – najtańsze OC wychodzi w różnych zakładach ubezpieczeń

Na wysokość ceny ubezpieczenia OC wpływ ma wiele czynników, jednak w przypadku kierowcy nie zawsze będzie tak, że od jednego ubezpieczyciela od razu otrzymamy tą najniższą możliwą cenę. W jednym zakładzie OC wychodzi za 1 500 PLN, a w drugim 300 PLN. Dlatego w poszukiwaniu najlepszej oferty cenowej musimy zwrócić uwagę na to, czy sprawdziliśmy ofertę wszystkich dostępnych zakładów ubezpieczeń w Internecie za pośrednictwem porównywarek internetowych. Jeżeli poszukujemy najtańszej oferty, ale jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem zakresu ochrony o ubezpieczenie NNW lub Assistance, najniższą cenę możemy otrzymać od całkowicie innego ubezpieczyciela, bo np. pakiet wyjdzie u niego znacznie taniej niż samo OC u innego. 

Zrobiłeś kalkulację na stronie internetowej – oczekuj na telefon

Wykonanie kalkulacji w porównywarce ubezpieczenia może wiązać się z tym, że zaraz ktoś do nas zadzwoni zapytać, czy oferta spełniła nasze oczekiwania. Wtedy możemy renegocjować – np. mamy tańszą ofertę tu, tam. Wtedy ze strony porównywarki ubezpieczeń mogą zaoferować nam niższą cenę (np. wykorzystując jakąś istniejącą promocję u agenta – bo też jest nim porównywarka). Aby otrzymać najtańsze OC trzeba się troszeczkę natrudzić i uzbroić w cierpliwość.

Porównywarki ubezpieczeń proponują różnego rodzaju PayBack, karty podarunkowe czy inne promocje. Natrafienie na taką może również spowodować, że cena ubezpieczenia stanie się znacznie korzystniejsza. Kwestia to odebrać telefon i posiadać dobre argumenty negocjacyjne. Jeżeli pozyskanie nas jest w zasięgu ręki, wtedy agent zrobi wszystko, aby sprzedać nam powyższe ubezpieczenie.

Polecanie znajomych i programy rekomendacyjne

Niektórzy potrafią nawet nie płacić za OC. W jaki sposób? Wiele porównywarek, jak np. Cachet posiada program rekomendacyjny, za pomocą którego za wysłanie linku polecającego znajomemu, który kupi ubezpieczenia online za jego pośrednictwem otrzymuje na konto 50 PLN. Wystarczy znaleźć 10-20 znajomych, którzy kupią polisę i wtedy z użyciem środków Cachet Cash można opłacić polisę bez własnego wkładu pieniężnego. Wszędzie działa to na innych zasadach, ale warto użytkować takie programy, bo wpływają znacząco na nasze roczne wydatki. Zachęcamy do obliczenia ceny ubezpieczenia na: https://www.cachet.me/pl/ lub do kontaktu z naszym Działem Wsparcia, który przygotuje specjalną ofertę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ubezpieczenie OC

Do kiedy ważne jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów. Kierowcy, którzy go nie posiadają, muszą się …