Hej Fest
Koncerty w ramach Hej Fest będą się odbywały niemal co tydzień, przez 11 wakacyjnych weekendów, aż do 11 września | fot.: Fotolia

Ruszył konkurs dla supportów festiwalu Hej Fest

Tylko 7 dni zostało, by zgłosić zespół do konkursu supportów festiwalu Hej Fest. Zwycięzcy wystąpią przed wielkimi gwiazdami na Gubałówce, zdobędą pieniądze na nagranie płyty lub teledysku lub trasę koncertową. – Zachęcam was do udziału, może już niedługo spotkamy się na jednej scenie – mówi Monika Brodka.

Na Hej Fest wystąpią uznani artyści, którzy wspięli się na sam szczyt kariery. Główną ideą festiwalu jest jednak promocja supportów – zespołów dopiero zamierzających go zdobyć, ale już grających muzykę na wysokim poziomie, gotowych zaistnieć na scenie przed szeroką publicznością. W taki sposób swoją karierę rozpoczął m.in. zespół Hey.

– Nasza przygoda z piosenką zaczęła się dzięki uprzejmości zespołów, które na scenie przebywały dużo dłużej niż my. Chłopcy z tych zespołów byli na tyle życzliwi młodym, początkującym, że postanowili zaufać nam i zaprosić na supporty. Mam na myśli zespoły Kobranocka i zespół Acid Drinkers, zwłaszcza ten drugi, bo oni zaufali nam jako pierwsi. To było ogromne wyzwanie, ale też wielki zaszczyt, bo byliśmy fanami tego zespołu. To, że zdecydowali się wystąpić z nami na jednej scenie – to była dla nas wielka gratka – mówi Katarzyna Nosowska.

– Rola supportu nie zawsze jest łatwa. Support zazwyczaj wspiera główną gwiazdę i ma dosyć niewdzięczne zadanie grania przed kimś, kto jest dużo bardziej popularny i o wiele bardziej znany. Wiele zespołów, grając supporty zostało dostrzeżone przez publiczność, fanów, ludzi
z branży, co ułatwiło im później dalszą karierę muzyczną. Zachęcam was do udziału w tym festiwalu, a może już niedługo spotkamy się na jednej scenie – mówi Monika Brodka.

Zgłoszenia do udziału w konkursie supportów można wysyłać do 16 maja przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.hejfest.pl. 32 zespoły, które przejdą do kolejnego etapu wyłoni komisja złożona z przedstawicieli mediów patronackich i organizatorów Hej fest. Później wykonawców ocenią internauci. Internetowe głosowanie potrwa od 19 maja do 13 czerwca.

–  Internauci wybiorą 16 z 32 zespołów. Każdy z nich będzie mógł zagrać jako support przed koncertem jednego z uznanych artystów, który wystąpi na Hej  Fest. Wówczas również będzie można głosować na najlepszego wykonawcę przez Internet. 11 września troje zwycięzców zagra jako support przed zespołem LemON na finałowym koncercie, zdobędzie  pieniądze na nagranie płyty, teledysku lub trasę koncertową z jednym z festiwalowych zespołów – mówi Jan Malski, dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest.

Koncerty w ramach Hej Fest będą się odbywały niemal co tydzień, przez 11 wakacyjnych weekendów, aż do 11 września. W Zakopanem wystąpią m.in. Hey, Kult, Monika Brodka, Eney, Afromental, Mela Koteluk, Dawid Podsiadło, LemOn, HappySad, Sylwia Grzeszczak, Perfect, Lady Pank i Dżem.

Hej Fest
Logo Hej Fest | materiały prasowe

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

orange love

Jak działa Orange Love i jakie ma pakiety?

Orange Love to wygodne pakiety najpotrzebniejszych usług telekomunikacyjnych. Takie rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami: …