ubezpieczenie zabytkowego samochodu
Pozytywną informacją dla właścicieli pojazdów jest fakt, że ubezpieczenia zza granicy obejmują szereg różnych sytuacji, w których podają pomocną dłoń, a polscy ubezpieczyciele nawet by nie kiwnęli palcem, aby Ci pomóc | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Samochody zabytkowe – prawdziwa żyła złota

Szukasz alternatywy dla tradycyjnego trzymania pieniędzy w banku? Oprocentowanie oferowanych Ci lokat jest tak niskie, że nie opłaca Ci się zamrażać pieniędzy i czekać na próżno? Znajdź rozwiązanie, które pozwoli podwoić a nawet potroić Twój kapitał. Nie bądź jak przeciętny Kowalski idący po linii najmniejszego oporu. Wiele możesz zyskać ale też stracić, więc musisz być w 100% pewny swojej decyzji, żeby później nie obwiniać za nią wszystkich dookoła.

Inwestycja w przyszłość

Chyba każdy lubi zarobić, a się nie narobić. W ostatnich latach stało się modne lokowanie kapitału choćby w obrazach, kruszcach, czy właśnie w klasykach, których wartość na przestrzeni lat może pójść w górę. Jest tylko jeden problem – nigdy nie wiesz czy to właśnie dzieło wybranego przez Ciebie artysty czy określony model danej marki będzie cieszyć się zainteresowaniem i pożądaniem społeczeństwa z przyszłości. Trzeba mieć zatem nosa do interesów oraz nieco orientować się w temacie. Z tyłu głowy musisz mieć też, że zawsze możesz wszystko stracić. Dlatego jeśli są to Twoje jedyne oszczędności jakie masz to raczej nie ma sensu aż tak ryzykować. Inwestycja w rzeczy materialne opłaca się osobom majętnym, które mają sporo wolnych środków i nie wiedzą już co z nimi robić. Gdy ktoś ma miliony na koncie to utrata kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy nie jest taka straszna, jak dla osoby u której kwota na koniec nie przekracza liczby 6 cyfrowej.

Ubezpiecz zanim stracisz

Podjąłeś decyzję i stałeś się właścicielem samochodu, który ma stać się Twoją przepustką do lepszego jutra. Co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności? Przetransportowanie pojazdu do bezpiecznego garażu i liczenie na pomyślność losu nie będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Niemal od razu powinieneś sięgnąć po korzystne ubezpieczenie dedykowane samochodom zabytkowym (np. https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/), z którego w razie nieszczęśliwego zdarzenia otrzymasz środki na pokrycie usunięcia szkód.

Pozytywną informacją dla właścicieli pojazdów jest fakt, że ubezpieczenia zza granicy obejmują szereg różnych sytuacji, w których podają pomocną dłoń, a polscy ubezpieczyciele nawet by nie kiwnęli palcem, aby Ci pomóc. Sam musisz przekalkulować co Ci się bardziej opłaca – dopłacić kilka set złotych do ubezpieczenia, czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych do naprawy uszkodzonego oldtimera.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – kto może skorzystać, do kiedy złożyć wniosek w banku?

Już od 29 lipca kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli wstrzymanie płatności rat kredytu hipotecznego. Jednak …