Samochód i kluczyki na blacie
Sprzedaż samochodu nie zawsze jest prosta, ponieważ w internecie jest mnóstwo ofert, które stanowią ogromną konkurencję. | fotolia.com, 105711017 | autor: thanksforbuying

Skup aut – sposób na bezpieczną sprzedaż

Najpopularniejszymi formami odsprzedaży auta jest sprzedaż na własną rękę lub przez komis samochodowy. Coraz popularniejsze stają się też skupy samochodowe.

Sprzedaż samochodu nie zawsze jest prosta, ponieważ w internecie jest mnóstwo ofert, które stanowią ogromną konkurencję. Skupy samochodowe wielokrotnie mylone są z komisami, a jest to błąd, ponieważ różnią się znacznie sposobem funkcjonowania.

Skup aut. Jak to działa?

Zasada działania skupów polega na tym, że potencjalny klient zgłasza swoje auto i po wycenie oraz ocenie stanu pojazdu zostaje zawarta umowa kupna – sprzedaży. Cała transakcja trwa krótko i klient sam wybiera formę płatności gotówką lub przelewem bankowym. Z kolei komis samochodowy jest miejscem, w którym przechowujemy nasz samochód i jest on udostępniany do oglądania przez potencjalnych nabywców. Zazwyczaj taka sprzedaż trwa dłużej niż w skupie. Jeśli zdecydowaliśmy się sprzedaż naszego pojazdu do skupu aut i podpisaliśmy umowę, to nie interesuje nas już, co później się z nim stanie.

Nie sprzedawaj na własną rękę

Osoby, które korzystają z tego typu usługi zazwyczaj nie mają czasu na samodzielną sprzedaż auta bądź dysponują samochodem wymagającym włożenia wielu środków finansowych, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych nabywców. Skupy samochodowe przyjmują auta w różnym stanie. Dobre samochody zazwyczaj wystawia się na sprzedaż, a z uszkodzonych uzyskuje się sprawne części. Z takiej formy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa.

Każdy skup ma swoje metody działania. W większości największy nacisk kładzie się na oszczędność czasu klientów i wygodę. Na podstawie informacji od potencjalnego klienta firma dokonuje ogólnej wyceny pojazdu. Teraz zostaje już tylko podpisanie umowy i wręczenie klientowi zapłaty. Istnieje oczywiście możliwość negocjacji ceny. Jeżeli bierzemy pod uwagę duże miasto to warto przejrzeć różne oferty. Skupy samochodów w Warszawie mają wiele ciekawych ofert, dlatego warto najpierw wszystkie porównać.

Skup – sposób na szybszą sprzedaż

Jeśli mamy problemy z długotrwałą i bezskuteczną sprzedażą samochodu, warto skorzystać z usługi skupu. Wiele samochodów przez kilka miesięcy nie może znaleźć nowego właściciela, a przez to tracą one na wartości. Jeśli dobrze poszukamy, to możemy znaleźć firmy, które proponują klientowi nawet 90 % zysku. Pod uwagę warto brać profesjonalne skupy samochodów, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Taki skup chętnie odkupi od nas nawet mało popularny model samochodu. Taka firma wyróżnia się tym, że możemy kupić samochód od ręki i liczyć na błyskawiczną wypłatę gotówki. Pamiętajmy, że z miesiąca na miesiąc przybywa aut w korzystniejszych cenach, dlatego nie warto czekać na klienta do ostatniej chwili i z korzyścią sprzedać swoje auto.

Materiał partnera zewnętrznego