kobieta z bukietem
Wieloetapowego oczyszczania skóry możemy się uczyć przede wszystkim od Koreanek, które są niezaprzeczalnymi mistrzyniami dbania o swoją skórę | fot.: materiał partnera

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne?

Bardzo wiele mówimy o tym, jak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnujących do rodzaju cery, szczególnych potrzeb skóry. Często jednak w ferworze wyboru między jednym kremem, serum a olejkiem do twarzy zapominamy o tym, co najważniejsze – o oczyszczaniu.

Wszystko zaczyna się od oczyszczania

Oczyszczania skóry nie można lekceważyć. Warto sobie uzmysłowić, że nasza skóra pracuje nieustannie. Pory się rozszerzają kurczą, na skórze osiada szereg zanieczyszczeń, z którymi musi sobie ona poradzić. Permanentnie pracuję gruczoły łojowe i potowe. W efekcie stresu, działania promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń, ilość substancji wydzielanych przez skórę się zwiększa. Wszystkich ich trzeba się więc odpowiednio często pozbywać, nie naruszając jednak przy tym warstwy ochronnej skóry. Dobrze dobrane kosmetyki oczyszczające, profesjonalny cleanser, żel probiotyczny oraz pianka lub jakikolwiek inny produkt powinny działać na głębokie warstwy skóry, usuwać zanieczyszczenia, nadmiar sebum, natomiast dobrze, aby jednocześnie nie tylko nie podrażniały skóry, ale ją odżywiały. Tak przygotowana cera lepiej przyjmuje kosmetyki pielęgnujące. Cleanser znajdziesz w sklepie Samarite.

Czego należy pozbyć się z twarzy?

 Wieloetapowego oczyszczania skóry możemy się uczyć przede wszystkim od Koreanek, które są niezaprzeczalnymi mistrzyniami dbania o swoją skórę. Warto oczywiście pamiętać, że najpierw należy usunąć cały makijaż, potem dokładnie oczyścić twarz, a następnie ją tonizować i przywrócić jej naturalne pH. Można także postawić na cleanser, który sprawdzi się zarówno jako kosmetyk do makijażu, jak i podstawowej oczyszczania. Warto wybierać produkty probiotyczne, delikatne dla skóry, pozbawione sztucznych zapachów, niepowodujące uczucia ściągnięcia, a przy tym kojące i łagodzące podrażnioną skórę.

Warto zdawać sobie sprawę, że nasz coraz bardziej zanieczyszczony świat to także zagrożenie dla skóry, dlatego warto zadbać o jej odpowiednio oczyszczenie. Jeśli zlekceważysz ten etap, narażasz się nie tylko na częściej pojawiające się wypryski i zaskórniki, lecz także rozszerzone pory czy przedwczesne starzenie się skóry. Jeśli doprowadzisz do rozregulowania gospodarki hydro-lipidowej skóry, szybko stanie się ona wiotka, poszarzała i straci swój naturalny blask.

Na co wpływa oczyszczanie skóry?

Prawidłowe, jak i niewłaściwie oczyszczanie skóry przedkłada się na jej ogólną kondycję. Tylko od ciebie zależy, jak dbasz o skórę. Ona po prostu odpowie na stosowaną pielęgnację. Warto zdać sobie sprawę, że oczyszczanie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli skóra nie będzie czysta, kosmetyki nie będą się wchłaniać tak, jakby mogły. Bez dokładnego oczyszczania, składniki zawarte w serum czy kremie, nie wchłoną się w głębokie warstwy skóry, co sprawi, że niestety ich stosowanie nie przyniesienie oczekiwanego efektu. Inaczej będzie też prezentował się makijaż nakładany na odpowiednio oczyszczoną i przygotowaną skórę.

Materiał partnera

Sprawdź także

biotyna

Czym jest biotyna?

Biotyna to organiczny związek chemiczny, który jest ważnym składnikiem diety, pomagając w utrzymaniu zdrowia skóry, …