Jak pielęgnować dłonie i stopy

Pielęgnacja dłoni i stóp wymaga odpowiedniego natłuszczenia, nawilżenia oraz ochrony skóry przez szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pielęgnacja dłoni i stóp wymaga odpowiedniego natłuszczenia, nawilżenia oraz ochrony skóry przez szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami.

Brak tkanki tłuszczowej oraz niewystarczająca ilość gruczołów łojowych czynią skórę rąk cienką i delikatną. Ilość sebum jest bowiem za mała, aby wytworzyć naturalną warstwę chroniącą naskórek. W codziennej pielęgnacji istotna staje się ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi, np. promienie słoneczne, wiatr, woda (szczególnie chlorowana) czy składniki środków czyszczących. Skóra stóp natomiast jest znacznie grubsza, często ulega przesuszeniu oraz rogowaceniu. Aby odpowiednio o nią zadbać, należy ją często złuszczać przy użyciu peelingów. Pomocne są również kremy zawierające mocznik.

Rodzaje produktów pielęgnacyjnych

Lirene oferuje kosmetyki stworzone z myślą o codziennej ochronie i pielęgnacji rąk, a także specjalistyczne preparaty o właściwościach regenerujących. Wśród produktów marki znajdziemy również głęboko nawilżające i odżywcze kremy do stóp – zmiękczające do skóry szorstkiej czy kremy-maski zawierające mocznik do pielęgnacji skóry zrogowaciałej. Problemy z pęknięciami czy nagniotkami zredukują zaś kosmetyki silnie regenerujące – łączące emolienty i ForteUrea.

Składniki zamknięte w kosmetykach serii do rąk i stóp:

Mocznik – to główny składnik aktywny produktów do stóp Lirene. Jego stężenie różni się w zależności od rodzaju kosmetyku. Te dodające skórze gładkości, miękkości i nawilżenia zawierają stężenie mniejsze od 10%, z kolei produkty, w których stężenie mocznika przekracza 10% działają złuszczająco, zmiękczająco oraz regulują proces rogowacenia naskórka.

Emolienty – mają właściwości nawilżające i natłuszczające, wpływają więc na poprawę elastyczności i miękkości skóry

Masło shea – na długo pozostaje w strukturze skóry – trudno go bowiem zmyć za pomocą mydła czy wody. Wspomaga gojenie i zmiękcza skórę, naśladując przy tym jej naturalną lipidową ochronę.

Parafina – nawilża i jednocześnie regeneruje naskórek

Gliceryna – dzięki jej silnym właściwościom higroskopijnym, naskórek staje się elastyczniejszy i bardziej miękki.

Alantoina – wygładza i zmiękcza skórę, łagodząc podrażnienia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meso zestawy kosmetyków

Odkryj piękno świąt dzięki limitowanym zestawom świątecznym mesoesthetic

Odkryj świąteczną epigenetykę piękna – zachęca marka mesoestetic®, proponując aż trzy świąteczne limitowane zestawy z …