kobieca twarz pielęgnacja domowa
Preparaty mesoprotech® występują w różnych formułach – kremów, mgiełek do twarzy i ciała, fluidów, spray czy sztyftu i stanowią skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, jednocześnie pobudzając procesy regeneracyjne skóry | fot.: materiał partnera

Kompleksowe nawilżanie skóry oraz fotoprotekcja z preparatami MESOESTETIC®

Odpowiednia pielęgnacja skóry latem to najprostszy sposób, by zniwelować oznaki zmęczenia, ochronić ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy wysokie temperatury, zapobiec podrażnieniom, a wreszcie ograniczyć ryzyko fotostarzenia. Wbrew pozorom  koniecznością jest nie tylko stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, ale również intensywne nawilżanie, które wzmacnia barierę ochronną i zapobiega odwodnieniu, prowadzącemu do większej widoczności zmarszczek. W letniej pielęgnacji doskonale sprawdzą się kosmetyki marki mesoestetic®, zarówno z linii produktów nawilżających, jak i nowej gamy kosmetyków mesoprotech® do fotoprotekcji o szerokim spektrum działania.

Przygotowując wakacyjną czy po prostu letnią kosmetyczkę, najczęściej skupiamy się na ochronie przeciwsłonecznej. Choć jest ona szalenie ważna, w profilaktyce fotostarzenia ogromne znaczenie ma również, a może i przede wszystkim, nawilżanie skóry. Optymalny poziom nawodnienia to zresztą najprostszy sposób, by zminimalizować widoczność oznak starzenia, ale i utrzymać w dobrej kondycji barierę ochronną i ograniczyć uszkodzenia, jakie mogą spowodować wolne rodniki. Preparaty, które nawilżą skórę na różnych jej poziomach, a jednocześnie przyniosą komfort i ulgę odwodnionej skórze, można znaleźć wśród kosmetyków marki mesoestetic®, która substancje nawilżające z sukcesem łączy z antyoksydantami oraz składnikami aktywnymi wzmacniającymi warstwę hydrolipidową.

Efektywne nawilżanie skóry z preparatami od mesoestetic®

Błędem byłoby wychodzić z założenia, że letnie nawilżanie skóry to dostarczanie jej jedynie optymalnej dawki jakiejkolwiek substancji nawilżającej. Faktem jest, że skóra potrzebuje również ochrony przed utratą nawodnienia, co zapewniają składniki aktywne wiążące cząsteczki wody w naskórku. Tę właściwość wykazuje przede wszystkim kwas hialuronowy, obecny w bestsellerowych produktach nawilżających od mesoestetic®. Przykładem jest zastosowany w serum ha densimatrix –  densimatrix complex, który łączy kwas hialuronowy w różnych formach i o różnej masie cząsteczkowej, gwarantując długotrwałe nawilżenie na różnych poziomach skóry. Kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej znalazł zastosowanie także w innych preparatach, takich jak żel-krem hydra-vital light.

Produkty nawilżające od mesoestetic® wyróżniają się jednak bardziej kompleksowym działaniem, ponieważ oprócz nawilżającego kwasu hialuronowego zawierają też kompleksy składników aktywnych o działaniu odbudowującym skórę i ochronnym. Latem istotne jest bowiem odbudowa bariery hydrolipidowej oraz utrzymanie równowagi mikrobiomu skóry, które pozwalają cieszyć się odpowiednim poziomem nawodnienia skóry przez cały dzień i chronią przed działaniem czynników zewnętrznych: promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń. W zależności od potrzeb skóry wskazane jest niekiedy zastosowanie SOS w postaci maski intensywnie nawilżającej lub maski kojącej do skóry wrażliwej. Ta ostatnia, ze względu na możliwe podrażnienia, wymaga zresztą szczególnej troski, jaką mogą zapewnić np. serum do skóry wrażliwej skin balance lub krem do skóry naczynkowej couperend cream, które wzmacniają barierę ochronną skóry.

Serum z kwasem hialuronowym ha densimatrix

Serum z kwasem hialuronowym ha densimatrix
Serum z kwasem hialuronowym ha densimatrix | fot.: materiał partnera

Silnie nawilżający koncentrat różnocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który chroni przed rozpadem kwasu hialuronowego i wspomaga syntezę kolagenu oraz elastyny, korygując oznaki starzenia się skóry, a także wzmacniając utrzymanie efektów zabiegów estetycznych.

326 zł/30 ml

Żel-krem nawilżający hydra-vital light

Żel-krem nawilżający hydra-vital light
Żel-krem nawilżający hydra-vital light | fot.: materiał partnera

Odświeżający i rewitalizujący żel-krem, który dzięki połączeniu kwasu hialuronowego o wysokiej i średniej masie cząsteczkowej zapewnia krótko- i długotrwałe nawilżenie. Zawiera ponadto Urban D-tox o działaniu antyoksydacyjnym, który tworzy warstwę ochronną.

230 zł/50 ml

Maseczka nawilżająca hydravital mask

Maseczka nawilżająca hydravital mask
Maseczka nawilżająca hydravital mask | fot.: materiał partnera

Intensywnie nawilżająca maska do skóry suchej i odwodnionej, zawierająca kwas hialuronowy, ekstrakt z fiołka trójbarwnego, a także bogaty w kwasy omega 3 i 6 olej organowy, kojący pantenol, przywracający równowagę mikroflory Ferment Lactobacillus i działający przeciw zanieczyszczeniom Urban D-tox.

289 zł/100 ml

Coś dla skóry wymagającej szczególnej opieki – seria skin balance!

Serum do skóry wrażliwej skin balance

Serum do skóry wrażliwej skin balance
Serum do skóry wrażliwej skin balance | fot.: materiał partnera

Intensywny koncentrat bogaty w antyoksydanty i składniki przywracające równowagę, który łagodzi i redukuje zaczerwienia, wzmacnia funkcję barierową skóry i wspomaga równowagę mikroflory, kompleksowo odbudowując naturalny system obronny skóry.

310 zł/30 ml

Krem do skóry naczynkowej couperend cream

Krem do skóry naczynkowej couperend cream
Krem do skóry naczynkowej couperend cream | fot.: materiał partnera

Krem nawilżający, który dzięki zawartości licznych ekstraktów roślinnych, w tym escyny, działa przeciwzapalnie i zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych. Preparat zawiera też skwalan, pantenol i prebiotyk, które odbudowują i wzmacniają barierę ochronną.

268 zł/50 ml

Maska do skóry wrażliwej anti-stress mask

Maska do skóry wrażliwej anti-stress mask
Maska do skóry wrażliwej anti-stress mask | fot.: materiał partnera

Intensywna maska kojąca wrażliwą skórę, która dzięki kojącemu kompleksowi roślinnemu doskonale regeneruje skórę i łagodzi skórę. Maska sprzyja również odbudowie mikrobiomu skóry oraz ochronie przed stresem oksydacyjnym.

289 zł/100 ml

Skuteczna fotoprotekcja mesoprotech® od mesoestetic®

Samo nawilżanie skóry można uznać za podstawę letniej pielęgnacji, jednak brak ochrony przeciwsłonecznej może zniweczyć wszelkie starania o odpowiedni poziom nawodnienia skóry i ograniczenie fotostarzenia. Także na tym etapie pielęgnacji naprzeciw wychodzi marka mesoestetic®, która opracowała nową odsłonę gamy produktów mesoprotech®, skutecznie chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB oraz światłem widzialnym HEV i promieniowaniem podczerwonym IR. W linii produktów zastosowano opatentowaną technologię PHOTON, aktywowaną przez promieniowanie słoneczne. Kosmetyki mesoprotech® w efekcie zawierają filtry przeciwsłoneczne nowej generacji, które dzięki światłoczułej technologii naprawiają i neutralizują uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UVA i UVB, a także wykazują właściwości anti-aging.

Preparaty mesoprotech® występują w różnych formułach – kremów, mgiełek do twarzy i ciała, fluidów, spray czy sztyftu i stanowią skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, jednocześnie pobudzając procesy regeneracyjne skóry. W połączeniu z kosmetykami nawilżającymi, także tymi do skóry wrażliwej, pozwalają stworzyć kompleksową pielęgnację na lato skrojoną pod indywidualne potrzeby każdego z nas.

Wszystkie produkty dostępne są w oficjalnym sklepie: https://www.mesoestetic.pl/produkty-mesoestetic/uprzejmy-produkt

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

kobieta usta

Usta, o jakich marzysz Z TEOXANE

Wyraziste i pełne usta to marzenie niejednej kobiety, jednak z wiekiem wygląd warg ulega zmianie. …