Kobieta w łazience przed lustrem myjąca twarz pianką do mycia twarzy
Żel oczyszczający o odpowiednim pH zastępuje mydło, którego nie zaleca się do stosowania na twarz, ponieważ wysusza i podrażnia skórę, a także szczypie w oczy | fot.: Materiał partnera

Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Nasza twarz każdego dnia jest narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych powodujących jej pocenie, łojotok, a także gromadzenie się brudu w jej porach. Dodatkowo często obciążamy ją kolorowym makijażem. Dlatego peeling złuszczający oraz inne kosmetyki oczyszczające twarz są absolutnie konieczne w łazience każdej dbającej o swój nienaganny wygląd osoby!

Po pierwsze – demakijaż

Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok do jej pielęgnacji. Demakijaż warto przeprowadzać za pomocą wacika nasączonego mleczkiem do demakijażu lub płynem micelarnym – ich tłusta formuła skutecznie rozpuści brud i makijaż, oczyszczając pory. Jednak pomimo tego, że kosmetyki do demakijażu często mają formułę nawilżającą i odżywiająca, nie zastąpią one dokładnego mycia twarzy ani nałożenia kremu!

Po drugie – żel oczyszczający

Żel oczyszczający o odpowiednim pH zastępuje mydło, którego nie zaleca się do stosowania na twarz, ponieważ wysusza i podrażnia skórę, a także szczypie w oczy. Ten kosmetyk ma za zadanie po prostu wymieść ewentualne resztki łoju czy kosmetyków z porów skóry, a także zadbać o jej właściwe pH. Po użyciu żelu skóra pozostaje idealnie sucha, gładka i wyraźnie, odczuwalnie odświeżona.

Po trzecie – peeling złuszczający

Peeling złuszczający może mieć charakter mechaniczny lub chemiczny. Mechaniczny zawierać będzie złuszczające drobinki przypominające piasek, które wmasowywane w skórę oczyszczają ją z martwych, wierzchnich warstw naskórka, które wymagają już usunięcia. Peeling chemiczny robi to samo, jednak za pomocą organicznych kwasów. Peeling złuszczający powinien być stosowany dwa razy w tygodniu, u osób o każdym rodzaju cery – pobudza krążenie, usuwa zniszczony naskórek i odsłania świeży, tym samym przygotowując twarz do kolejnego, finalnego etapu pielęgnacji.

Po czwarte – krem na noc

Gdy już uda się dokładnie oczyścić skórę, wreszcie jest ona przygotowana na przyjęcie porcji odżywczego kremu na noc. Jego skoncentrowane składniki wnikną głęboko w oczyszczone pory skóry, a następnie zadziałają, rozprowadzone po całej jej warstwie za pomocą naczyń krwionośnych, pobudzonych do pracy przez wcześniejszy peeling.

Czy te etapy są konieczne?

Gdy nie stosuje się makijażu codziennie, można pominąć na co dzień etap pierwszy, czyli demakijaż. Także peelingu nie należy stosować codziennie, ale zaledwie raz lub dwa razy w tygodniu – to znacznie skraca czas trwania poszczególnych etapów pielęgnacyjnych. Jednak dla utrzymania swojej skóry w doskonałej kondycji i odporności na czynniki zewnętrzne – tak, są konieczne!

Materiał partnera

Sprawdź także

piękna kobieta pielęgnacja domowa

5 błędów w pielęgnacji twarzy, które popełniamy najczęściej, sprawdź!

Wydaje Ci się, że Twoja pielęgnacja twarzy jest wzorowa? Zmywasz makijaż, używasz dobrego kremu pod …