Kobieta przeczesująca dłonią ciemne włosy
Zawsze stosuj się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o czas trzymania serum lub maski na włosach oraz indywidualne warunki wykonywania takiego zabiegu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kuracje na włosy – zobacz, jak uzyskać efekt zdrowych i pięknych włosów

Włosy są zdecydowanie największą ozdobą każdej kobiety. Odpowiednio dobrana fryzura i kolor potrafią dodać jej charakteru, a nawet podkreślić najmocniejsze cechy jej urody! Najważniejsze jest jednak, bez względu na długość czy kolor, aby włosy były zadbane. Co świadczy o ich dobrej kondycji i jak osiągnąć ten efekt w domowych warunkach?

Włosy zdrowe, czyli jakie?

Włosy zdrowe można zauważyć już na pierwszy rzut oka, ale ocenia się je również przez dotyk. Powinny one być wyraźnie błyszczące, a wręcz lśniące. To oznacza, że łuski włosów zostały zamknięte, a one same są porządnie odżywione, ich struktura jest wygładzona i porządnie zabudowana, dlatego potrafią tak zgrabnie odbijać światło. Włosy, które są w dobrej kondycji, powinny też mieć jak najmniej rozdwojonych końcówek – te uszkodzenia są widoczne gołym okiem. Gdy cała łodyga włosa jest zdrowa, łuski są zamknięte od nasady po same końce. Zniszczenie struktury włosa powoduje, że on wysycha, łuski zaczynają odstawać, przy każdym potarciu o ubranie odchylają się jeszcze mocniej, a włos się łamie i rozdwaja. Dotykając włosy, od razu można stwierdzić, czy są one zdrowe – ładnie się układają, są podatne na stylizację, miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Nie plączą się i po ułożeniu prezentują efektowny, elastyczny skręt. Zdrowe włosy nie są obciążone i oklapnięte, ale też nie odstają na boki i nie są napuszone. Są efektownie dociążone, fryzura ma odpowiednią objętość, a jej końcówki nie elektryzują się. Różne kuracje na włosy są w stanie dać nam taki właśnie efekt – zdrowych, lśniących włosów w każdej sytuacji!

Jaką kurację do włosów wybrać?

Kuracje wzmacniające włosy mają postać masek lub serum. Są to kosmetyki, które zawierają bardzo silnie skoncentrowane składniki odżywcze. Podczas dłuższego kontaktu z włosami są one w stanie wniknąć głęboko we włosy, odbudować ich strukturę, odżywić, nawilżyć i wzmocnić. Jeśli planujesz zakupić taki ekstra kosmetyk do regenerowania swoich włosów, na przykład po zimie lub po urlopie w egzotycznych warunkach, wybierz kurację, która ma w sobie dużą ilość składników odżywczych o właściwościach nawilżających i odbudowujących. Nawilżone włosy są w stanie lepiej chronić się przed szkodliwym wpływem promieni UV, chloru, słonej wody i mniej się elektryzują. Przydatne będą też olejki wnikające głęboko w strukturę włosa i tworzące na jego powierzchni warstwę ochronną. Składniki obudowujące natomiast działają niczym miniaturowe cegiełki – wbudowują się w porowatości włosów i tym samym wzmacniają je, czyniąc ich strukturę bardziej zwartą i szczelną. Kuracje na włosy wybieraj w zależności od typu swoich włosów i dostosuj je do indywidualnych potrzeb.

Jak stosować kuracje na włosy?

Zawsze stosuj się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o czas trzymania serum lub maski na włosach oraz indywidualne warunki wykonywania takiego zabiegu. Niekiedy zaleca się nałożyć kosmetyk na włosy i owinąć folią spożywczą oraz ciepłym ręcznikiem – pod wpływem ciepła włosy jeszcze skuteczniej wchłaniają składniki odżywcze. Kuracje wzmacniające włosy mają formę spłukiwaną lub bez spłukiwania. Każda z opcji jest korzystna dla twoich włosów, jednak każda z pań ma nieco inne preferencje dotyczące formy aplikacji. Ich osobiste upodobania są również ważnym kryterium wyboru konkretnego produktu wzmacniającego osłabione włosy!

Materiał partnera

Sprawdź także

włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate – jak dbać i pielęgnować ?

Mogłoby się wydawać, że włosy niskoporowate sprawiają najmniej problemów jeśli chodzi o ich pielęgnację. Rzeczywistość …