Lakier hybrydowy – połączenie manicure klasycznego i żelowego

Lakier hybrydowy to preparat, który po nałożeniu na płytkę jest utwardzany w lampie UV. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lakier hybrydowy to preparat, który po nałożeniu na płytkę jest utwardzany w lampie UV. Jego atutem jest odporność na zadrapania, odpryskiwanie i uszkodzenia. Manicure hybrydowy to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć długotrwałym efektem nieskazitelnych paznokci.

Na czym polega fenomen lakierów hybrydowych

Drogeria, sklep internetowy, czy wyspy z kosmetykami, to miejsca, w których coraz częściej natykamy się na lakiery hybrydowe. Czym są i w czym tkwi sekret ich popularności? Lakier hybrydowy łączy w sobie zalety klasycznego lakieru do paznokci i żelowego manicure. Jest cienki i elastyczny a zarazem bardzo żywotny. Utwardza naturalną płytkę paznokcia i daje naturalny efekt. Dobrze trzyma się na paznokciach, nie odpryskuje i pięknie lśni. Nie straszne mu codzienne obowiązki i prace domowe. Dzięki aplikacji lakieru hybrydowego zyskujemy elegancki i estetyczny efekt, który utrzymuje się około dwóch tygodni. Nie musimy więc powtarzać zabiegu tak często, jak w przypadku tradycyjnego manicure wykonanego klasycznym lakierem. Lakier hybrydowy nakładany jest tak jak zwykły lakier, jednak po aplikacji kosmetyk należy utwardzić w specjalnej lampie UV.

Wykonanie manicure hybrydowego i ozdoby

Zaletą manicure hybrydowego jest znikoma ingerencja w płytkę paznokcia. Zabieg polega na odsunięciu skórek, odtłuszczeniu płytki paznokcia, pokryciu jej bazą i nałożeniu dwóch warstw lakieru. Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest nałożenie top coatu, który wygładzi, ujednolici i nada paznokciom lśniący blask. Zaletą paznokci hybrydowych jest szeroka gama kolorystyczna. Kolory można łączyć tworząc efekt stopniowego przechodzenia kolorów – ombre. Dużą popularnością cieszy się także typowy dla manicure hybrydowego efekt syrenki. Jest to prosta metoda zdobienia paznokci za pomocą nałożenia drobnego pyłku. Pyłek opalizujący jest znacznie drobniejszy niż brokat. Po nałożeniu go na wilgotną i lepką powierzchnię lakieru hybrydowego utwardzonego w lampie UV – pyłek opalizuje w różnej kolorystyce, dając efekt idealnej, połyskującej tafli.

Zobacz także: Jak wzmocnić paznokcie i przyspieszyć ich wzrost

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cera delikatna

Jak dbać o delikatną cerę – poznaj kosmeceutyki!

Jak dbać o delikatną cerę? Poznaj kosmeceutyki – produkty do codziennej pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. …